Ode and Elegy

απίστευτος δίσκος, μετανιώνω που δεν είχα δώσει προσοχή στο περσινό τους

Μέσα σε 9 μέρες έφτασε :grin:

Τρομερά καλαίσθητη συσκευασία.

8 Likes

Πλήρωσες τίποτα για το τελωνείο; Γιατί προς το παρόν είναι το μόνο που με κρατάει από το να το παραγγείλω…

Νεοΰορκεζοι απο upstate?? Για να το ακουσω ASAP.

Θα τους στειλω mail να μου το φερουν αυτοπροσωπως στην πολη και οτι κερναω μπυρονια αν μου αρεσει!

Μονο πεντεμιση ωρες με το αυτοκινητο ειναι. Τους ατιμους, μενουν μια ωριτσα απο τους καταρρακτες του Νιαγαρα.

5 Likes

Όχι δεν πλήρωσα κάτι έξτρα, πέρα από τα 16κατι δολάρια της αποστολής.

1 Like

Ο λογος που δεν το παιρνω παντως ειναι οτι απο τη στιγμη που η ιδια η μπαντα δε χρεωνει τιποτα, θεωρω τεραστια μαλακια να δωσω 20 ευρω για ταχυδρομικα, ΦΠΑ, εκτελωνισμους, τα σκαμπο μου και τ’ @@ μου.

Γιατι εδω θα περασει και απο τελωνειο, κατι εξτρα θα φαει, σιγουρα. Το 2,5αρι του εκτελωνισμου στανταρ, και ο,τι αλλο τους καπνισει.

5 Likes

Καταλαβα… σε μενα θα ερθει, θα κουβαλαω παλι

1 Like

Εχω αλλα σχεδια για σενα…

1 Like

Νόμιζα ότι ο Kostas_L μένει Ελλάδα και το πήρε, όχι; :sweat_smile:

Γερμανία :wink:

1 Like

Κλάμα, οκ ευτυχώς κρατήθηκα και δεν το πήρα

Ναι μαλακία μου sorry! Έχω ξεχάσει το ελληνικό σύστημα :frowning:

Τα ίδια μεταφορικά ζητάνε και για εδώ. Απλώς εδώ θα εκτελωνιστεί κιόλας. Αν δεχτούνε ότι έχει μηδενική αξία, θα πληρώσεις 2,5 ευρώ για τον εκτελωνισμό. Αν βάλουνε ΦΠΑ στα ταχυδρομικά, που κανονικά έτσι γίνεται, θα πληρώσεις και τον εκτελωνισμό και τον ΦΠΑ, άρα συνολικά γύρω στα 6 ευρώ σίγουρα. Συν τα 16κάτι δολλάρια που θα έχεις ήδη πληρώσει για τα ταχυδρομικά, περνάμε το εικοσάρικο. Χωρίς η μπάντα να πάρει φράγκο. Ε, όχι.


Κοντά έπεσες παντελη

1 Like

Ε βέβαια, πρέπει να βάλουμε ΦΠΑ και στην ταχυδρομική υπηρεσία, την εισάγουμε από Αμερική. Τι γελοιότητα που είναι αυτό στην Ελλάδα! Και έχει ουσιαστικά καταργηθεί και η ατέλεια, πληρώνεις για τα πάντα το 2,5άρι.

Τέλος πάντων, ευχαριστήσου τον δίσκο, τον άκουσα κι εγώ και είναι πολύ καλό. Κομψοτέχνημα.

3 Likes

το τοπικ κ μονο ευθυνεται για τη χασουρα μου :joy: :joy: :joy:.να ευχαριστησω οσους ενεπλακησαν.ειναι οντως τρομερο

3 Likes