Off Topic

Nomizw einai ntroph na iparxun ta perissotera minimata kai themata safthn thn kathgoria. Ta perissotera themata einai geloia, kai afta pou den einai katalhgun se asxetes xazoxarumenes sizitiseis. Vevaia afto apaitei kai h kathgoria apo monh ths alla den thatan kalitero na iphrxan ta perissotera themata se mia allh kathgoria? as poume sthn Epikairothta h stis sinavlies, opoudipote. Afta ta themata sto Off Topic ta sinadaei kaneis se ola ta sinithismena xamilu epipedu chat rooms/forums, giati na ginetai to idio se ena forum pou exei na kanei me th rock musikh? Den nomizo oti tairiazei…

κανεις τεραστιο λαθος! επειδη ακουμε rock δεν σημαινει οτι δεν κανουμε χαβαλε κιολας η συζηταμε! εαν εσυ τα βλεπεις γελοια μπορεις να μην συμετεχεις. εδω δεν μπαινουμε για να μιλησουμε μονο για μουσικη αλλα κ για να συζητησουμε με ανθρωπους που ακουνε την ιδια η κ διαφορετικη μουσικη! το οτι ακουμε rock δεν σημαινει οτι ειμαστε κ διαφορετικη στην συμπεριφορα μας! (αυτα τα πιστευαμε στο λυκειο ειμαστε rockades εμεις YEAH!!! :evil: :evil: )στην συναυλιες τη να βαλουμε ρε μεγαλε? ερχετε κ κανενας? να παλι ερχοντε καποιοι που παιζουν τα τραγουδια των deep purple(την ειπα παλι την κακια μου :stuck_out_tongue: ) εσυ γιατι δεν βαζεις τπτ γιατι δεν εχω δει να βαζεις κανα topic σε αυτα που ανεφερες…δλδ απο οτι καταλαβα χαρακτιριζεις το forum που εσυ ο ιδιος μπαινεις κ συμετεχεις χαμηλου επιπεδου! μαλον χαμηλου επιπεδου ειναι τα δημοψηφυσματα που βαζεις κατα καιρους!!

κανεις τεραστιο λαθος! επειδη ακουμε rock δεν σημαινει οτι δεν κανουμε χαβαλε κιολας η συζηταμε! εαν εσυ τα βλεπεις γελοια μπορεις να μην συμετεχεις. εδω δεν μπαινουμε για να μιλησουμε μονο για μουσικη αλλα κ για να συζητησουμε με ανθρωπους που ακουνε την ιδια η κ διαφορετικη μουσικη! το οτι ακουμε rock δεν σημαινει οτι ειμαστε κ διαφορετικη στην συμπεριφορα μας! (αυτα τα πιστευαμε στο λυκειο ειμαστε rockades εμεις YEAH!!! :evil: :evil: )στην συναυλιες τη να βαλουμε ρε μεγαλε? ερχετε κ κανενας? να παλι ερχοντε καποιοι που παιζουν τα τραγουδια των deep purple(την ειπα παλι την κακια μου :stuck_out_tongue: ) εσυ γιατι δεν βαζεις τπτ γιατι δεν εχω δει να βαζεις κανα topic σε αυτα που ανεφερες…δλδ απο οτι καταλαβα χαρακτιριζεις το forum που εσυ ο ιδιος μπαινεις κ συμετεχεις χαμηλου επιπεδου! μαλον χαμηλου επιπεδου ειναι τα δημοψηφυσματα που βαζεις κατα καιρους!![/quote]

den ksero pos ta siberanes ola afta . pote den eipa oti prepei na milame mono kai mono gia rock kai na xlevazume opoion den akuei, ute oti prepei oi “rokades” na siberiferodai alliotika apo allus. kala kanei kai iparxei afth h kathgoria sto forum gia na ksefevgume pou kai pou kai na kanume opos eipes kai to xavale mas, alla oxi na ipervalume kiolas. katadaei ahdia. epishs, tis kathgories pou anefera(sinavlies, epikairothta tis anefera mono kai mono gia paradeigma kai exeis dikio sto oti den exo anoiksei kanena topic s’aftes tis 2, giati poli apla h me prolavainun alloi h opos eipes den me enthusiazei kai tipota(sinavlies). to forum ego den to xarakthrizw xamilu epipedu kai to an ta dimopsifismata pou vazo kata kairus einai kala h oxi ase na to krinei allos.

ποιος άλλος δηλαδη??? :roll: αν δεν τα κρίνουν τα μέλη του φορουμ , ποιος άλλος να τα κρίνει… :wink:

ποιος άλλος δηλαδη??? :roll: αν δεν τα κρίνουν τα μέλη του φορουμ , ποιος άλλος να τα κρίνει… :wink:[/quote]

m’afto diladh simfoneis ki esi oti einai xalia e?

συγνώμη αλλά λες λαλακίες… :?

ποιος άλλος δηλαδη??? :roll: αν δεν τα κρίνουν τα μέλη του φορουμ , ποιος άλλος να τα κρίνει… :wink:[/quote]

m’afto diladh simfoneis ki esi oti einai xalia e?[/quote]

δεν πήρα θέση όσον αφορά το αν είναι χάλια ή όχι τα δημοψηφισματα σου…απλώς σου είπα ότι ο bluezlick είναι ένας από αυτούς που μπορεί να κρίνει τα δημοψηφίσματα σου , όπως και όλα τα μέλη του φόρουμ , οπότε δεν συντρέχει λόγος να του πεις ότι άλλος θα κρίνει τα δημοψηφίσματα σου…μια απλή παρατήρηση έκανα , μην τρώγεσαι .ωστόσο θα συμφωνήσω ότι τα λεγόμενα σου περί off-topic είναι όντως λαλακίες… :wink:

σαν πολύ δεν μας την λές τελευταία? για σβήσε και κατέβα λίγο… !

guyz ηρεμηστε ρε… να μην το καταντησουμε σαν αλλα fora…( αυτο κ αν ειναι κακια…) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

pantos ego tha symfoniso me ton sokrates se prosopiko epipedo panta…pistevo oti eimai geloia kai genikos xamilou epipedou me periorimeno iq kai morfosi…vevaia eimai panemorfi kai afto me exei voithisei poly stin zoi mou syn to gegonos oti o voudas mou edose dyo yperoxa vyzompala pou trelenoun tous antres…edo mesa synanto kai allous geloious kai synama xazous anthropous pou tous exo kanei filous mou, alla kai aftoi sozontai giati einai panemorfoi…mipos na epernes tin asximia sou kai pigaines se allo site me eksypnous kai ligotero geloious anthropous??? outos i allos panta kapoioi kanoun to lathos oti den katalavainoun i oti einai diaforetiko na to vrizoun…opote hurry up…mi xaneis kairo…min mou peis mono pou tha eisai giati opou pao kouvalao kai tin vlakeia mou mazi… :smiley:

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

__Σωστός ο Blues, κι εγώ όταν πρωτοαντίκρισα τα “dyo yperoxa vyzompala” της, έτσι χειροκροτούσα!! :lol: :lol: :roll:

__Σε πιο σοβαρό επίπεδο τώρα… σε κάποιο βαθμό έχουν βάση τα λεγόμενα του conium, αν και με το σύνολό αυτών και τη γενική εικόνα που περνά δε συμφωνώ καθόλου (ειδάλλως δε θα παρέμενα τόσο χρόνια εδώ). Κάποιες φορές το forum είναι “ό,τι να ναι” (και δεν είναι λίγες οι φορές) και πολλές άλλες το στιλ και το λεξιλόγιο πολλών δε μου αρέσει /ταιριάζει.

__Ομως, μη ξεχνάμε και σε τι forum είμαστε… Ελεος βρε Socrates… υπερέβαλες. Μπορεί π.χ. κάποιος να πάρει ΠΟΛΥ στραβά τον Unholy (έχει ένα πολύ ιδιότυπο στιλ), όμως είναι και γαμώ τα παιδιά, αλλά πρέπει να δεις κάτω απο πρώτο (λεπτό) υπόστρωμα του στιλ του. Είναι και το γενικό ύφος που έχει πάρει το forum… Είναι πιο της παρέας… Ακόμα και οι ακαδημαϊκοί ή οι βουλευτές ή αξιολογότατοι καλλιτέχνες μεγάλης αξίας, όταν είναι μακριά απο τα φώτα της δημοσιότητας λένε σόκιν ανέκδοτα ή κάνουν πλάκες ή λένε “στ’ αρχίδια μου”… Αυτό δε τους κάνει φτηνούς ούτε υποκριτές, είναι απλά αλλιώς οι συνθήκες. Και οι γυναίκες κλάνουν και οι γονείς σου κάνουν sex, επειδή αυτά (ορθώς) τα καλύπτει ένα πέπτο όχι συντηρητισμού και πουριτανισμού, αλλά μέτρου και… “timing” δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν. Απλά εδώ, λόγω του γενικού κλήματος, του ύφους της μουσικής του forum, αλλά και των ζυμώσεων της παρέας που υπάρχει αλλά και της ανωνυμίας σαφώς, επικρατεί μία ατμόσφαιρα πιο χαλαρή που ρίχνει αυτό το πέπλο και ας είναι στην ουσία το forum ΔΗΜΟΣΙΟ βήμα.

__Ακόμα, ο κάθε ένας κρίνεται για τον δικό του τρόπου αντιμετώπισης των πραγμάτων, οπότε εσύ θα μπορούσες να εναντιωθείς με έναν πιο παραγωγικό τρόπο (όπως και θα μπορούσες να ήσουν αν όχι λιγότερο υπερβολικός, να είχες περισσότερη κατανόηση της κατάστασης και να ήσουν λίγο πιο ευγενικός, οι οξύνσεις του κλίματος δε βοηθούν στην αντιστροφή του -θα το παραδέχεσαι κι εσύ αυτό), ΜΕ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ, κάτι που κι εγώ κατά καιρούς κάνω.

__Γιατί οφείλω να παραδεχτώ πως σε κάποια πράγματα, σε ένα βαθμό ΕΧΕΙΣ ΟΝΤΩΣ ΔΙΚΑΙΟ. Ειδικά για παλαιότερες καταστάσεις. Αφού δε μου αρέσουν τα greeklish, και κάποιος admin /mod δεν επιβάλλει τη μη χρησιμοποίησή τους, τότε φροντίζω εγώ να γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες και να παρακαλώ ευγενικά τους υπόλοιπους να κάνουν το ίδιο στο μέτρο του δυνατού. Αν συνεχίζει να με ενοχλεί το φαινόμενο, ίσως το ζητώ και δημόσια σε ξέχωρο θέμα και τέλος ή το δέχομαι (δε μπορώ να επιβάλλω τις απόψεις μου στους άλλους ακόμα κι αν έχω δίκαιο, όπως με τα greeklish) ή αποχωρώ…

__Φαντάζομαι κάνεις ήδη τους παραλληλισμούς… :wink: Εγώ διάλεξα το δρόμο μου και αν θες να ξέρει έχει φέρει και αποτελέσματα… Εκτός αυτού, προσπάθησε να επανεξετάσεις την κατάσταση… Κάνε μια επανεκτίμηση χωρίς να φορτώσεις απο τα σχόλια που προηγήθηκαν (άσχετα αν ήταν δικαιολογημένα ή όχι)… Τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά κατά τη γνώμη μου… 8)

__Οσο για τους υπόλοιπους… ΡΕ ΖΩΑ ( :lol: ), κάντε κι εσείς την αυτοκριτική σας, νομίζω πως άσχετα αν του τα χώσατε δικαίως ή μη, κάπου κι εσείς αναγνωρίσατε κάποια πράγματα που κι εσάς δε σας αρέσουν ώρες - ώρες… Βέβαια, δεν είναι κακό, είπαμε, κάθε forum έχει το στιλ του και η ευθύνη για την εικόνα του είναι συλλογική (και για να λέμε την αλήθεια, ε, όχι και τόσο τραγική όπως την παρουσίασε ο drank the), αλλά δεν είναι κακό να τη βελτιώνουμε. Πριν τα χώσετε στον άλλον, δώστε στο εαυτό σας την ευκαιρία να δει την άλλη πλευρά του νομίσματος, έστω κι αν αυτή είναι μόνο κατά (π.χ.) 15% σωστή… Εσείς γιατί να είστε κατά 15% λάθος κάπου μόνο και μόνο γιατί νιώσατε (δικαίως εδώ) την ανάγκη για αυτοάμυνα ή απλά τα πήρατε… :smiley:

ego os genaia ypostiriktis ton greekglish tha apantiso sta parapano… 8O :smiley:
ego to enoo oti eimai geloia kai tragiki…den kano plaka pano se afto…kathimerini mou anagki einai na pernao kala kai na kano poly xavale…eimai athyrostomi kai oligon ti xymadoura gynaika pou oti exei na pei, den kratietai i atimi kai to ksestomizei…parola afta na episimopoiiso pos an to site afto itan kathara gia anaptyksi sovaron thematon kai ekfrasis apopseon pano se kairia themata tis metal kai rock skinis, e, de tha me ksanadiavazate pote…ma pote!!! an thelo na kano tetoies syzitiseis tha ta ftiakso me ton xronopoulo gia na sexualizomaste kai na mou milaei gia tous nevermore…wow!

__Η αυτοκριτική και η αυτογνωσία είναι γνωρίσματα μιας κάθε άλλο παρά γελοίας και τραγικής γυναίκας… :wink:

__Πάντως, δε διαφωνούμε (μόνο στο ως άνω). Οπως έχουν ζημωθεί οι καταστάσεις, το forum έχει έναν χαλαρό χαρακτήρα. Εχεις και τις σοβαρές του στιγμές, έχει και τους κρυμένουνς θησαυρούς του (π.χ. το θέμα για το progressive rock), έχει σε μεγάλο βαθμό και το χαβαλέ του. Τι να κάνουμε. Κι εμένα μου αρέσει αυτό, αν και κάποιες στιγμές (απο εσένα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα προσωπικά) ξεφεύγει απο τις δικές μου ιδεατές προτιμήσεις.

__So simple. 8) Οπως ξαναείπα, προσωπικά κάποιες φορές (όχι συχνά) μπορεί να μου αρέσουν κάποιο πράγματα, αλλά προτιμώ το unformal ύφος του forum -η κατάσταση μπορεί να βελτιωθεί, αλλά δεν είναι και τόσο τραγική, μη τρελαθούμε και μη ξεχνάμε που βρισκόμαστε! :smiley:

shadow δεν εχει μονο σημασια τη λες αλα κ πως το λες…
εσυ ειπες οτι καποιες φορες καποια πραγματα δεν σου αρεσουν χωρις να θιξεις καποιον κ μιλισες πολυ ομορφα κ πολυ σωστα κατα την αποψη μου!
ο socrates ομως λιγο πολυ μας αποκαλεσε γελοιους κ οτι ειμαστε χαμηλου επειπεδου…
εγω στο λεω γιατι ετσι ενοιωσα κ για αυτον τον εκραξα!

__Bluez, νομίζω πως θίγεις πολύ εύστοχα τη ρίζα του προβλήματος. Γι’ αυτό είπα και “δικαίως τα πήρατε”… Ελπίζω να το δει και ο Socrates αυτό. Αλλο το να πεις φέρθηκες σα βλάκας εκεί, και άλλο το είσαι βλάκας… Δεν είναι θέμα τύπων, είναι άλλο πράγμα, συν του ό,τι το δεύτερο είναι μη γόνιμο, ποτέ δε θα γεννήσει την αλλαγή και τη πιθανή βελτίωση (γιατί πιστεύω πως αυτός ήταν ο ουσιαστικός σκοπός του Socrates, μιας και αγαπά /γουστάρει το forum μας /του). :wink:

ego prosopika den ta pira me kanenan…aplos an de goustarei kapoios to ti grafo kai to poia eimai, tote na mou to pei kathara…mexri tora den to exo dei afto.exo dei mono mia malakismeni antidrasi, gemati kakia kai koutoponiria,teleios astoxi.
o kathenas exei tin apopsi tou gia to pos mporei na einai ena site kai to forum tou.mou aresei to rocking etsi opos einai.me ton xavale tou kai me tin parea pou exei dimiourgithei. ligo me agikse o logos tou kyriou socrates. siga min epireaze tin off topic fysi mou kai ton straight forward logo mou…einai o mustaine kalyteros apo ton hetfield kai o karagkiozis apo ton micky mouse? who cares?

__Πρώτον, άσε “τα σάπια”… Αν λέγαμε ότι ο Ian Gillan είναι καλύτερος και πιο ωραίος απο τον Coverdale, ξέρω κάποια που θα “cares”… :lol:

__Δεύτερον, μπράβο, μόλις είδες πως ηρεμεί το topic, ξαναέβαλες φωτίτσες! Πυρ, γυνή και θάλασσα! Αλλά, δε πειράζει, έτσι μας αρέσετε περισσότερο… :lol: 8)

μεγαλη κουβενυα ειπες!!!

eilikrina den ksero giati nomizete oti sas theoro gelious kai xamhlu epipedu, kati tetoio tha itan poli snob kai den einai ths fhshs mou. afto to topic to ekana pio poli gia na katalavete oti den einai anagh oloi na anoiksete topic sthn Off Topic kathgoria kai na lete arlumbes pou einai aparaithtes alla me metro. tora merikoi(chk_chaka h opos se lene) to piran se teleios prosopiko epipedo kai arxisan kai lene pragmata se teleios prosopiko epipedo, kati pou den maresei katholu. telos panton, fainetai oti to topic perissotero sas tsantise para sas ekane na katalavete ti ennousa, den peirazei. pantos pote mu den sas apokalesa geleius kai xamilu epipedu.