Old Man Gloom - Ape of God

Επιστρέφουν οι αλήτες στις 11 Νοέμβρη

Ναι γαμω :’)
Δισκος της χρονιας απο τωρα μαζι με το Bongripper και λοιπα γραφικα.

Δειγμα απο νεο κομματι εδω (νταξ 2 λεπτα μονο και live στο youtube,αλλα παλι)

Δεν περιμένω τίποτα λιγότερο από το τέλειο.
Πάντως θα ήθελα να τους ξαναδώ σε μια λιγότερο ντροουνονόιζ προσπάθεια τύπου Zozobra.

((( :walkman: )))

63 μέρες

Παρτε το πρωτο κομματι ΙΝΓΙΟΡΦΕΗΣ.

Νέο κομμάτι.

https://soundcloud.com/profoundlorerecords/old-man-gloom-predators/s-16DTg

Θυμίζει Ζοζόμπρα. Χύνω.

Μιας και μου ήρθε το πρόμο, ας προβώ σε ένα μικρό τίζινγκ.
Ο δίσκος είναι καταπληκτικός και ετοιμαστείτε να πάθετε την πλάκα σας.
Είμαι στην τρίτη ακρόαση και έχω πάθει ταράκουλο. Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος τους ακόμα (άλλωστε το Ζοζόμπρα είναι once in a lifetime δίσκος) αλλά σίγουρα είναι αυτός με την καλύτερη συνοχή.

Περισσότερα, σύντομα στην κεντρική.

Aν και θα διόρθωνα πως once in a lifetime δίσκος είναι το Christmas, το έχει παραδεχθεί και ο κος Turner άλλωστε πως είναι από τα πιο engaging πράγματα που έχει συμμετάσχει, τείνω να πιστεύω πως το NO είναι σχεδόν αξεπέραστο. Οπότε αν είναι στα ίδια επίπεδα έμπνευσης μιλάμε ήδη για νέο μνημείο.

Βρισκεται εκει εξω και ισοπεδωνει.
Ακομα δεν το χω ακουσει πανω απο μια φορα εντωμεταξυ.

Στείλε κι εδώ, μάστορα.

το arrows to the heart ένιωσα πως με πέταξε 10 μέτρα μακριά
επίσης άγαλμα στον Santos Montano

λολ,γουατ?

θεοί.

Τωρα αυτο ειναι αληθεια??

Αν ισχυει μιλαμε για το τρολλαρισμα του αιωνα

Θεωρώ πως δεν ισχύει. Πιθανότατα έχουν βγάλει δύο διαφορετικές εκδόσεις του ίδιου δίσκου και το παρουσιάζουν -με θεϊκό χιούμορ- ως μούφα το ένα, καλό το άλλο.

Δεν μπορω να καταλαβω αν τρολλαρουν, αλλα τους αγαπαω ακομα περισσοτερο οπως και να χει.

Πάντως για γέλια είναι και το φανμποϊλίκι χωρίς όριο, τα “δίσκος της χρονιάς” έχοντας ακούσει μισή φορά τον δίσκο απλά επειδή φέρει το όνομα μιας μπάντας που γουστάρουμε, τα αφιλτράριστα ακούσματα επειδή είναι οι τάδε και γαμάνε κτλ.

Με αφορμή το παραπάνω χωρίς να έχω ακούσει νότα από Old Man Gloom αν και μάλλον είναι κουβέντα για τα διάφορα παρά για το thread του δίσκου.

Ότι έπρεπε ήταν αυτό που κάνανε, γερό τρολάρισμα αν ισχύει. Και σκατά να βγάλουμε, δίσκος της χρονιάς παιδιά.

Αν δεν ισχύει, δεν πειράζει, ωραίο πάτημα για να πω την αποψάρα μου ήταν. Μιλάω για γενικό φαινόμενο και εκτός rocking, δεν έχει ειδικούς αποδέκτες το παραπάνω σχόλιο προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

Γενικό και αόριστο βέβαια αυτό που λες και δεν ισχύει μόνο για την μουσική.