Om -- Chanting beyond time and space

Δεν νομίζω οτι υπάρχει συγκεκριμένο είδος μουσικής, δηλαδή δεν γνωρίζω άλλη μπάντα που παίζει παρόμοια μουσική.

Απλά οι om άκουσαν το set the controls for the heart of the sun και είπαν να φτιάξουν συγκρότημα πάνω στο τραγούδι :stuck_out_tongue:

Α, εγώ νόμιζα ότι αυτό το πράγμα που ακούω τόσο καιρό είναι doom metal ή stoner ή κάτι τέτοιο. :stuck_out_tongue:

Στο δεύτερο, όντως :lol: τελικά δεν είναι μόνο σε μένα εμφανής η ομοιότητα.:stuck_out_tongue:

Kοίτα, για διάφορους λόγους, οι ΟΜ κατατάσσονται στο stoner/doom, αλλά ναι, δεν είναι χαρακτηριστική περίπτωση, δεν υπάρχει άλλη μπάντα που να παίζει σαν αυτούς.
Δηλαδή το κοντινότερο πράμα που μπορώ να σκεφτώ είναι οι Shrinebuilder (όπου συμμετέχει και ο Cisneros) αλλά και πάλι ελάχιστη η σχέση.

Ακριβώς οι σκέψεις μου! :wink:
Κι ενώ με βάση αυτό θεωρητικά θα έπρεπε να είναι μάπα μπάντα αυτοί βγήκαν super!!! Ποτς γενεν αυτό;;; 8O

είχατε και ένα review του δίσκου εδώ στο rocking.

Πάτησα shutdown στον εγκέφαλό μου και ταξιδεύω ακολουθώντας το καραβάνι και βλέποντας δύο κλιπάκια από το θρυλικό live στην Ιερουσαλήμ το '07 που κράτησε περισσότερο από 4 (!) ώρες ----->>

[B]“Η Πτήση Του Αετού”[/B]

[B]“Στη Γκίζα”[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

Έτσι, για μια μικρή παρηγοριά σε εμάς που θα χάσουμε το σημερινό live…:cry:

Καινούριο 7άρι με ένα περίεργο και χαλαρό κομμάτι που λέγεται Dismas (το όνομα του ληστή που ήταν σταυρωμένος στα δεξιά του Ιησού), στο οποίο όλα τα όργανα τα έχει παίξει ο Αλ. Δεν έχει φωνητικά του ίδιου, αλλά ακούγονται διάφορες σαμπλαρισμένες φωνές που λένε θρησκευτικοπνευματικές καμμενιές όπως The lord is the supreme reality.
Περίεργη κυκλοφορία, δεν θα παραξενευτώ αν συμπεριλαμβάνεται σε επόμενο άλμπουμ των Ομ σε πιο επεξεργασμένη μορφή.
Το ακούτε [U]εδώ[/U] μαζί με μια συνέντευξη σε ραδιοφωνικό σταθμό με έναν χάχα παραγωγό.

…υπέροχη μάντα, αλλά αυτό είναι το πιο αγαπημένο
Pilgrimage
:):!:

το αγαπημενο μου αλμπουμ απο αυτους ειναι το God is Good…το Pilgrimage δεν μπορω να πω οτι το εχω λιωσει…αλλα δεν μου εκανε και καλη εντυπωση…παντως γενικα ειναι πολυ ωραια μπαντα:)