Omar Rodriguez Lopez - Xenophanes

Νεο αλμπουμ απο την ιδιοφυια πισω απο τους mars volta

http://omardigital.rodriguezlopezproductions.com/album/xenophanes

το ακουτε και αν θελετε το αγοραζετε

Ποιο είναι αυτό για φέτος? Το 8ο? 9ο ? 10ο? Γενικά το έχει παρακάνει με τις κυκλοφορίες.

Για το 2009:

  1. Xenophanes (Ximena Sarinana, Juan Alderete, Thomas Pridgen, Marcel Rodriguez Lopez) και ο Ομάρ τραγουδάει κιόλα, ανέλπιστα καλά
  2. Los Sueños de un Higado: μόνο ψηφιακά και σε βινύλιο, είναι αυτά τα κομμάτια που είχαν κυκλοφορήσει λίγο μετά τη συναυλία στην Ελλάδα και τα λέγαν live at maida vale studios ή κάτι τέτοιο, εκπληκτικά κατά τη γνώμη μου.
  3. Solar Gambling: Αυτό υποτίθεται ότι θα ήταν το 6ο mars volta lp το οποίο αποφάσισε να το κυκλοφορήσει κάτω από το όνομα του, αλλά εντάξει, φήμες. Είχαν πει ότι θα κυκλοφορούσε Οκτώβρη, αλλά χλώμιασε.
  4. La Ciencia de los Inutiles: Πολύ λίγες πληροφορίες για τούτο, μάλλον θα κυκλοφορήσει σαν El Trio de Omar Rodriguez-Lopez (ναι, αυτό τα αλλάζει όλα, ξέρω)

Κατά τα άλλα έκανε την παραγωγή στο νέο λπ της τζουλιέτ λούις, στο οποιο παίζουν και ο Pridgen και ο Marcel.
Μέσα στο 09 έχει ήδη κυκλοφορήσει τα megaritual, despair, cryptomnesia, ε, και το οκτάεδρον.

Ουφ, κουράστηκα να γράφω, αυτός δεν κουράζεται να κυκλοφορεί δίσκους;

εσενα σε κοβω να μπαινεις στο comatorium :stuck_out_tongue: ?

μολις σε εκανα φιλο ατομο που παρακολουθει ετσι ομαρ+μαρς κατι λεει

ον τοπικ

στην 1η ακροαση το αλμπουμ ακουγεται καλο,σιγουρα καλυτερο απο το 8εδρο

να μην ειχε παλι αυτα τα ανακατωσιαρικα ντραμς (ριξτε κανα υπωντικο στο τσαι του pridgen)

πως σου ειχε φανει η συναυλια του ομαρ στην αθηνα ? σε κοβω να ησουν ενας απο τους 300 (του ομαρ)

Ε, ναι στο κόμα μπαίνω να μαθαίνω, γιατί αλλιώς…χάος.
Το Xenophanes μου αρέσει περισσότερο από οτιδήποτε έχει κυκλοφορήσει τώρα τελευταία, από το calibration και μετά ξέρωγω. Είναι πιο…συγκεντρωμένο, όχι τόσο ηχογραφώ ότι να’ναι, δε ξέρω. Αλλά μου αρέσει πάρα πολύ (mundo de ciegos πολύ καλό).
Εμένα πάντως τελικά μου άρεσε το οκτάεδρο. Νταξει, στην αρχή μου φάνηκε κάπως, όμως άλλαξα γνώμη, πιστεύω ότι είναι απλά πολύ διαφορετικό από ότι μας έχουν συνηθίσει. Και τώρα που μπήκε και φθινόπωρο ταιριάζει περισσότερο. Copernicus και βροχούλα, πόσο καλύτερα!

Α και η συναυλία του ομάρ…τι μου θύμισες και με στεναχωρείς…όσοι είμασταν εκεί είμασταν πολύ τυχεροί άνθρωποι νομίζω…

απιστευτη συναυλια οντως , για μενα η καλυτερη της χρονιας

καλοι οι fnm
καλοι οι ninja

αλλα ο omar σηκωσε ολη την μπανκα εκεινο το βραδυ

μακαρι να ξαναερθει :papas::papas::papas:

1ον το Xenophanes ειναι μεγαλο αλμπουμ!!!
2ον οντως το Octahedron αποδεικνύετε και αυτο classic για τους mars…
3oν και βασικοτερο…ποιος ηρθε Ελλαδα ο omar μονος του ή οι mars??
και ΠΟΤΕ!!! και δεν πειρα χαμπαρι τιποτα!!!
γαμω την καβαλα μου γαμω…
θα κλαψω!!!:cry:

πλακα ακνεις ετσι ??? γραφαμε για μηνες πριν τη συναυλια εδω περα δεν το πιστευαμε οτι εσκασε ο ομαρ το 2009 στην μπανανια του ελλαδισταν

18 μαρτιου 2009 στο ΑΝ

ακομα κλαιμε με αυτα που βιωσαμε εκεινο το βραδυ

ισως καλυτερα και απο συναυλια μαρς βολτα

καλα που ησουν κρυμμενος ???

πωπω αμαρτια ρε συ…:frowning:

δυστυχώς στο φόρουμ εγινα μέλλος μαϊο…#-o:?
αλλα και παλι όμως πως δεν το άκουσα ρε πουστη μου!!!:evil:
κριμα…
την αλλη φορά!!!