OMNIUM GATHERUM / HAMFERD / HEIDRA - Θεσσαλονίκη 8 / 10 / 2019 - Αθήνα 9 / 10 / 2019

Οι Φιλανδοι Omnium Gatherum για πρωτη φορά στην Ελλάδα !
Τρίτη 8 Οκτωβρίου Principal
Τετάρτη 9 Οκτωβρίου Fuzz

2 Likes

Να γίνω λίγο γκρινιάρης?
Γιατί εδώ Ελλάδα, όχι In Mourning στα support ?
Από 10/10 κ μετά θα είναι…κρίμα…

1 Like

Δε λέμε όχι σε τίμιο μελωδικό death.

1 Like

Πολύ ενδιαφέρον αλλά σε κακή στιγμή μετά από dimmu Borgir και doom festival. Δεν βλέπω να σηκώνει η τσέπη μου και τριτη συναυλία σε 15 ημέρες , έχω το κακό συνήθειο να χαλάω πολλά χρήματα σε κάθε συναυλία και στο doom φεστιβάλ με βλέπω να ξεπαραδιαζομαι.

έχουν τόσο λαό ?

Οι πόρτες ανοίγουν στις: 19:30

Heidra : 20:25 - 21:00 (35 λεπτά)

Hamferd : 21:15 - 22:05 (50 λεπτά)

Omnium Gatherum : 22:30 - 00:00 (75 - 90 λεπτά)

Πρόλαβα ίσα ίσα τους Omnium Gatherum.
Επαγγελματικότατοι, με ηχάρα, με το γνωστό πολύ καλό setlist της τελευταίας περιοδείας.
Θα ήθελα απλά να σταθώ στον κόσμο της συμπρωτεύουσας. Όσο και να υπάρχουν δυσκολίες, θεωρώ απαράδεκτο σε πόλη ενός εκατομυρίου, να βρίσκονται 40-50 άτομα σε συναυλίες τέτοιων ονομάτων.
Κάποια στιγμή θα βολευόμαστε με τα ίδια και τα ίδια ονόματα αλλά τότε θα είναι αργά. Το απελπισμένο βλέμμα του Μάριου (Nighrage) ήταν όλα τα λεφτά. Στο δια ταύτα, οι ΄λάτρεις του είδους στην Αθήνα προτιμήστε άφοβα, θα περάσετε σούπερ.

1 Like

Απορώ που τους εβαλαν στο fuzz, οι Voivod στο Temple και οι Omnium Gatherum στο Fuzz. Αυτά τα πράγματα δεν εχουν λογική.

1 Like

Έχουν λογική. Έχουν να κάνουν συνήθως με το ποιος είναι ο διοργανωτής.

1 Like

Δεν είναι ιδιαίτερα του γούστού μου και είχα και υπηρεσία αλλά 50 ? 50 ? ΓΟΤΘ.
Δλδ η διαφορά απο επιτυχιά και αποτυχία είναι στο να βάλεις ενα γκομενάκι να χτυπιέται, βλ, αλλίσες, τζιντζέρ και τα ρέστα.
Συμπέρασμα : το νινι πουλάει tickets.

Συμπέρασμα ας είχαν οι OG τις χιτάρες των Arch Enemy ή είχαν γράψει δίσκο σαν το King Of Everything και το συζητούσαμε.

Το Φαζζ όντως φιλόδοξη επιλογή, ελπίζω να μην παίζουμε μπάλα σήμερα. Ή τουλάχιστον όχι πολύ.

1 Like

Μην ανοίξουμε κουβέντα για τους Arch Enemy καλύτερα :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλά ο Μάριος μονίμως το ίδιο βλέμμα έχει, δεν λέει κάτι αυτό :smile:

Μαζί τους στην περιοδεία είναι και ο jani των insomnium, πρώην sonata arctica οπότε αξίζει και για αυτό η φάση

Δεν έχει νόημα η κουβέντα για το ποια μπαντα ειναι καλυτερη το θεμα ειναι ποια τραβάει πιο πολυ κόσμο. Η επιλογή του Fuzz κουλη όσο δεν παίρνει για ενα τελειως underground συγκροτημα , που σημειωτέων μου αρεσουν αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.

century media είναι. underground δεν το λες. Fuzz, είναι υποθέτω λόγω διοργανωτή και καθημερινής, φτηνό. Δλδ τί το κάνεις κυτταρό τι fuzz, μπορεί να βγαίνει τα ίδια.

Μωρε έχει η Century media underground μπάντες. Αν η τιμη ειναι ίδια των κλαμπς μπορει , δεν το γνωρίζω, παντως με τον κόσμο που θα μαζεψουν στο fuzz ίσως το θέαμα να ειναι ασχημο. Ακομα και το καθημερινή, μέσα στη μέση της εβδομάδας, που γραφεις μεγάλο μείον παντως, εγω για αυτο τον λόγο δεν μπορω να παω.

Τι εγινε , πήγε κανείς ?

Απο ότι ακούσα 50 εδώ και καμια 100 Αθήνα ?