On Thorns I Lay

Kαλησπερα. θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε καθολου νεα απο τους “on thorns i lay”. Eυχαριστω!

Ρε καρβου αστο καπου το ρημαδι. Προσπαθω να ποσταρω! χαχαχαχαχα

Λοιπον. Χθες ημουν με τα παιδια για καφε. O Mηνας λεει οτι ειναι active η μπαντα αλλα για δισκο δε τους βλεπω…

Θα κάνουν κανα live??? Με σωζεις αν μου πεις γιατι καιγομαι ειμαι ο πιο φανατικος οπαδος τους!!! Θελω να επικοινωνησω μαζι τους! Σωσε με!!!

Δεν εχω ιδεα. (:

Τους γνωριζεις προσωπικα??? Πως μπορω να επικοινωνησω μαζι τους?

Οχι φιλε. Δε τους γνωριζω. Αλλα τους παρακολουθουσα. Το “χθες ημασταν για καφε” ηταν σαλτσα.

Ωραία μπάντα, είχαν κάνει κάποια αίσθηση στον χώρο στα 90’ς με τον πρώτο τους δίσκο. Δεν τους είχα ψάξει όσο θα ήθελα βέβαια κ απο εκεί και μετά τους έχασα τελειώς κ δεν παρακολούθησα την πορεία τους. Θυμάται κανένας και την μπάντα - παρωδία με όνομα On Thorns I Play? :lol::lol:

:lol::lol::lol: τους θυμάμαι το ΜΗ τους είχε κράξει, ο Πιλάτος δεν ήταν;

Φοβερη μπαντα στον χωρο του ατμοσφαιρικού doom/death…(αν και στην πορεία εγιναν πιο gothic style)…Ειδικα τα 2 πρώτα (και δη το Orama) ειναι δισκοι που αν ειχαν προωθηθεί και διαφημιστεί σωστά,θα εκαναν πολύ κόσμο να παραμιλάει…Το lyres of Eolos ειναι απο τα καλυτερα κομματια που εχει ηχογραφησει Ελληνικό σχήμα…

φιλε μου συμφωνω απολυτα μαζι σου. η μπαντα ειναι φοβερη και ειδικα τα 2 πρωτα album τους ειναι απιστευτα. το τραγουδι που ειπες που μπορω να το βρω?αν εχεις τιποτα νεα τους σε παρακαλω επικοινωνησε μαζι μου.

To εχω σε ενα cd συλλογη του Hammer…Θα ψάξω να το βρω και θα σου στείλω λινκ…

ok.οταν το βρεις στειλτο μου. ευχαριστω πολυ!

οντως και γω θυμαμαι καλα πραγματα για δαυτους

το orama (το oceans ετρωγε απειρα repeat!)
αλλα και πιο μετα το crystal tears
πολυ ωραιοι δισκοι

μετα που το γυρισανε σε katatonia φαση δεν μου πανε και πολλα

Ωραια μπαντα, ναι. Θυμαμαι ειχανε παιξει στο Rockwave κατα την εποχη του Future Narcotic… κι ειχαν ακομα τη βιολιστρια…

Οσον αφορα τις τελευταιες τους δουλειες, τι εξαιρετικος δισκος αυτο το Egocentric. Και τρελο χιτακι το Life Can Be…

μονο το future narcotic εχω, ωραια μπαντα αλλα εχω να τους ακουσω χρονια

πραγματικα ειναι απιστευτοι. αγαπημενος δισκος το sounds of beautiful experience και τραγουδι το " a sparrow dances". θα ηθελα πολυ να τουw δω live…

Αν δεν υπάρχουν πλέον, κατάφεραν να φύγουν με το κεφάλι ψηλά και έναν πραγματικά καλό δίσκο.
Γενικά έχουν αρκετά πιασάρικες μελωδίες και χαρακτηριστικό ήχο.
Στο “Black Cold Nights” έχουν δανειστεί τη μελωδία από το “PPK - Resurrection” ή το αντίθετο ?
Επίσης στο "The Blue Dream"ακούει κανείς το theme του “Clubbed To Death” από το soundtrack του Matrix. Βασικά και τα 2 είναι βασισμένα σε μια κλασική σύνθεση απ’ότι ξέρω.

Anyway, ωραία θαταν να ακούγαμε κάτι νέο από αυτούς.