Online Jamming ? Οδηγός Χρήσης

Online jamming (τζαμάρισμα) σημαίνει, μουσικοί από διάφορες χώρες του κόσμου οι οποίοι παίζουν μαζί ζωντανά μέσω ίντερνετ. Ο καλύτερος τρόπος για να γίνει είναι με το opensource - free λογισμικό NINJAM το οποίο αφορά ο οδηγός αυτός.

Στον οδηγό αυτό που είναι ο 1ος στα ελληνικά, περιγράφονται με λεπτομέρεια όλα τα βασικά που πρέπει να κάνει κάποιος για να παίξει με άλλους μέσω ίντερνετ.

Στο οnline jamming μπορεί να συμμετάσχει όποιος θέλει, είναι free και δεν υπάρχουν περιορισμοί ούτε σε μουσικά όργανα ούτε στη συμμετοχή τραγουδιστών.

Κατεβάστε τον οδηγό σε pdf από το παρακάτω link:

.

lol, ωραιος! :thumbup:

ωραια, ποιος ψηνεται;;;

Drums εδω…

Το δοκίμασε κανείς;
Εντυπώσεις;

Σετάρισμα σε βιντεο.

δεν βρηκα καποιον που να θελει…

Δεν χρειαζεσαι αλλους φιλε μου για να παιξεις. Μπαινει κοσμος απο ολη την ευρωπη κ αμερικη.
Αν θελεις καμμια μερα κανονιζουμε να μπουμε εμεις οι 2 να σε καθοδηγησω.
[Βραδια μπορω, μετα τις 11μιση].

ναι δεν εχεις αδικο…αλλα τωρα με ακυρους που να παιζεις…προτιμω φιλαρακια :wink:

11μιση ειναι l8 για μενα…
θα το ψαξω πιο βαθια και θα σου πω

Έκανα έναν μικρό οδηγό χρήσης στα ελληνικά, για στήσιμο σέρβερ.
Κατεβάστε το από το link:

http://www.freewebs.com/arxeia/Odigos_Ninjam_Server.pdf

.

Εγώ το δοκίμασα πολλές φορές και αυτοσχεδίαζα με όποιον έβρισκα, γάλλο, αμερικανό, ρώσο κ.λ.π.:smiley: Πολύ ενδιαφέρον μου φάνηκε:)

Τι λεει παλληκάρια, παιζει κανεις online τωρα καλοκαιρακι;

Εγινε αναβαθμιση του οδηγου χρησης με πολλες διορθωσεις και νεες σελιδες. Κατεβαστε παλι απο το ιδιο λινκ στο 1ο μηνυμα ή από εδώ:

.

κριμα γαμω δεν εχω καλη καρτα ηχου…μονο της motherboard

ναι, αλλά αμα βαλεις asio4all, δεν έχεις σημαντικό πρόβλημα, εκτός και αν δεν εχεις καλή συνδεση:wink:

δλδ αμα βαλω αυτο και το audio interface ειμαι κομπλε?

NAI…

Ένα δείγμα από online jamming , με πολλούς μουσικούς. Η γυναικεία φωνή που συμμετείχε σε αυτό, είναι η δική μου :

ααα μιλας ρωσικα;

Ρώσικα ακούς εσύ; Γαλλικά τραγουδούσαμε…

Τι ρώσικα ρε fake…:lol:

Καλό gkou, το ψήνω και εγώ να το δοκιμάσω…