Προβλημα με online αγορα/απορίες

Περί paypal, verify σε bank account (όχι credit card) δε γίνεται;

Επειδη ειμαι ολιγον τι ασχετος απο online αγορες,γνωριζει κανεις αυτο το site ?εχει ψωνισει κανεις απο κει ? >>

http://freeshippingnike.com/

Βασικα η απορια μου ειναι η εξης :

Οι τιμες που αναγραφονται ειναι οι τελικες ?Ή προσθετουμε και φορους σε αυτες ?

σίγουρα θα προσθέτονται τα μεταφορικά

Επίσης δεν θα έδινα 70+? για να αγοράσω παπούτσια από Κινέζο.

Registrant Info: (FAST-14912122)
lee
smith john
1088# zhongshan
dongguan, -
China
Phone: +86.2038842010
Fax…:
Email:
Last modified: 2010-11-12 07:13:18 GMT

Θενκς για τις απαντησεις,καλο ειναι να ρωτας τελικα πριν την κανεις τη μαλακια.

Ξερετε καποιο αναλογο αλλα εμπιστο site με καλες τιμες ,που να χει ποικιλια σε nike και dsquared παππουτσια ?

Έχει παραγγείλει κανείς σας πρόσφατα από ΗΠΑ; Είμαι ήδη 3+ βδομάδες στο περίμενε από την ημέρα αποστολής του προϊόντος από τον ebayer και ακόμα τίποτις. Κάτι είχε πάρει το αυτί μου για προβλήματα που υπάρχουν αυτόν τον καιρό με τις μεταφορές, αλλά δε θυμάμαι τι ακριβώς. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι;

Περίμενε να περάσουν 20 εργάσιμες και μετά επικοινώνησε μαζί του.

Όταν φτιάχνουμε λογαριασμό στο amazon όλα τα στοιχεία greeklish;

Οπως αναγραφονται στην καρτα σου, αλλα ναι, ολα λατινικοι χαρακτηρες.

Δηλαδη διευθύνσεις κλπ, α επισης, εγω στο τηλεφωνο εβαλα και τον κωδικο της χωρας μπροστα, ετσι για την σιγουρια :stuck_out_tongue:

+30-blabla

[U]Νομίζω[/U] πρέπει να βάλει σκέτο το 30 χωρίς το +

λιγο εκτος θεματος, αλλα το ποσταρα στο βαριεμαι μηπως το δει καποιος και δεν μου απαντησαν…

πως φορτωνω λεφτα για VISA PrePaid(απο ποια τραπεζα δηλαδη)? ειναι μιας φιλης μου που μενει Γερμανια(αρα την εβγαλε απο γερμανικη τραπεζα) και θελω να της βαλω κατι χρηματα.

Στο αγγλικό amazon έκανα μία παραγγελία και έχει 2 επιλογές για παράδοση
FREE Super Saver Delivery (3-10 business days)
Standard (3-7 business days)

Πέρα από τα προφανή(διαφορά στον χρόνο παράδοσης και τιμή) υπάρχει κάποια άλλη διαφορά; Πχ μπορεί κάποια από τις 2 να είναι πιο αξιόπιστη;

5 με 7 εργάσιμες κάνουν συνήθως τα πακέτα από ΕΕ

Δεν νομίζω οτι αξίζει να πληρώσεις μεταφορικά, καλύτερα διάλεξε τη δωρεάν επιλογή.

Ε?
Δεν ξέρω αν έπιασα τι ακριβώς θέλεις να κάνεις?
Βάλε τα στον λογαριασμό της και ας τα περάσει αυτή στην prepaid

η prepaid ειναι σε γερμανικη τραπεζα. και δεν εχει λογαριασμο στην Ελλαδα. αν ξερει καποιος απο ποια τραπεζα μπορω να βαλω λεφτα.

ε δοκιμασε να τη φορτισεις σε οποιοδηποτε atm με ενδειξη visa,λογικα θα γινεται.Απλα ισως σου κρατησει κατι παραπανω.

εγώ πάντα FREE Super Saver Delivery βάζω και δεν είχα ποτε πρόβλημα. Και όλες τις φορές έχουν έρθει πριν από το ανώτατο και καλά όριο των 10ημερών. Μέσα σε 5 μέρες συνήθως τα έχω παραλάβει

Δεν είναι ακριβώς πρόβλημα αλλά…
Απευθύνεται σε όσους ψωνίζουν μέσω ebay.Έκανα μπίντ σε 3 βινύλια κ δυστυχώς κέρδισα μόνο το ένα.Αλλά με ένα βινύλιο δεν με συμφέρουν τα μεταφορικά.Από Αμέρικα.Έστειλα μήνυμα στον πωλητή κ του εξήγησα την κατάσταση,μήπως κ ακυρώσω την παραγγελία αλλά μου έγραψε ότι είναι σωστό(accurate) το ποσό των μεταφορικών.Τι μπορώ να κάνω?Αν δεν πληρώσω ποιες είναι οι κυρώσεις?

Πες του να σου ακυρώσει τη παραγγελία για αρχή, δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Αν δε πληρώσεις πάλι, έχω την εντύπωση ότι απλώς παίρνεις αρνητικό feedback - δε μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση βέβαια, οπότε μιλάω υποθετικά.

H παραγγελία μου από το amazon.co.uk ήταν να φτάσει μέχρι σήμερα και δεν έχει έρθει(ο ταχυδρόμος περνάει πρωί). Πόσες μέρες να περιμένω επιπλέον μέχρι να τους στείλω μειλ;