Προβλημα με online αγορα/απορίες

Οταν λες ηταν να ερθει σημερα,εννοεις απο την ημερομηνια που υπολογιζει το αμαζον οτι θα ερχοταν?
Αν ναι,στην ελλαδα εισαι,μη βιαζεσαι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Καμια βδομαδα περιμενε χαλαρα.

Παρήγγειλα βιβλίο από αμαζον στις 10 Ιανουρίου. Ήταν να έρθει στις 20 Ιανουαρίου. Στέλνω μειλ στις 25 και μου λένε περίμενε 3 εργάσιμες και ξαναστείλε. Ξαναστέλνω μετά από 3 εργάσιμες και μου στέλνουν καινούριο βιβλίο. Σήμερα ήρθε το πρώτο βιβλίο. Και η ερώτησή μου είναι η εξής. Αν κρατήσω το δεύτερο βιβλίο θα το πάρουν χαμπάρι; Και αν δεν το κρατήσω πρέπει να περιμένω να έρθει σπίτι μου και να τους το ταχυδρομήσω πίσω ή μπορώ να το κάνω cancel τώρα ακόμα και αν έχει γίνει dispatch;

Δεν πιστεύω να το πάρουν χαμπάρι, απ’την στιγμή που έφυγε απ’τα χέρια τους δεν είναι δική τους ευθύνη.

Μου’χει τύχει στο Play πριν 1,5 χρόνο, που πήρα refund για ένα CD και ήρθε την επόμενη μέρα :stuck_out_tongue:

Ναι αυτό. Για Amazon δε ξέρω, μια φορά μου 'χει τύχει με το Play.com και το 'κανα δώρο σε φίλο ;ρ

δεν νομίζω να μπορούν να ξέρουν αν σου έφτασε το βιβλίο.
κράτα το και δωστο σε κάποιον, πούλα το…

*τι είναι μπας και ενδιαφερόμαστε? :stuck_out_tongue:

Προγραμματισμού :stuck_out_tongue:

ουαου.!
έχασες έναν πιθανό πελάτη.

Έκανα μια παραγγελία από ebay, επελεξα να πληρωσω με πιστωτική και δν προσεξα ότι πρέπει να κανονίσω μόνος μου με τον πωλητή για την πληρωμή. Τώρα πρέπει να στείλω τα στοιχεία της πιστωτικής με mail. Το κάνω άφοβα αυτό ή νοπ; Έστειλα κ ένα μειλ να ακυρωθεί η παραγγελία κ να την ξανακάνω με paypal, αλλά σιγά μη συνεργαστούν οι φίλοι μου οι άγγλοι

Δεν καταλαβα και πολυ τι εγινε στην περίπτωση σου αλλα πληρωμές στο ebay μονο μεσω paypal.
Προσωπικα δεν θα εστελνα τίποτα μεσω email οσο αξιοπιστος και αν φαινοταν ο αλλος.

Μωρέ είναι καινούργια η πιστωτική κ δεν την έχω περάσει στο paypal και διάλεξα απευθείας πληρωμή με πιστωτική. Φαίνεται αξιόπιστος seller, αλλά και γω δε θέλω να το ρισκάρω. Αν δεν πληρώσω ποτέ, μου κλείνει το λογαριασμό το ebay να φανταστώ; Μετά θα’χω πρόβλημα να ανοίξω καινούργιο;

Ή τώρα που το ξανασκέφτομαι, μάλλον δεν κλείνει ο λογαριασμός, απλά θα φάω αρνητικό feedback. Τι πάω και αγοράζω πράγματα με τέτοιο πονοκέφαλο γμτ

Λογικα θα σου βαλει negative βαθμολογια αλλα θα σου προτεινα να επικοινωνησεις μαζι του.

Δεν θα εχεις προβλημα να φτιαξεις καινουριο account, απλα θα το δηλώσεις σε αλλο email account. Καλο ειναι βεβαια να δηλωσεις την καρτα στο paypal και να κανεις ετσι τις αγορες σου.

Επισης οσο αξιοπιστος και να ειναι ο seller, το email δεν ειναι γιατι (συνήθως) δεν κρυπρογραφειται τιποτα. Οποτε με προσοχη οταν στελνεις προσωπικα δεδομένα.

ΟΚ άψογα :slight_smile: Δεν το’χα και σε τίποτα να στείλω τα στοιχεία, τώρα θα κρατηθώ. Εντωμεταξύ βλέπω rip_noob on-line και λέω σώθηκα :stuck_out_tongue: Να’σαι καλά

Και γω την αμοιβη μου για τις απαντησεις με paypal τις παιρνω. Σου στελνω το email μου.

Για την ωρα εχεις την αγάπη μου που στηρίζεις Tim Hecker. Βολέψου

Πρώτη αγορά χθες από Amazon, για να δούμε! 8)

Επίσης, σχετικά με τη prepaid της Πειραιώς, το 2? προμήθεια όντως ισχύει; Ακόμα και στη Κύπρου από 1? το πήγαν 1,20? αλλά 2? μου φαίνεται too much.

Eurobank πάντως τα έξοδα φόρτισης είναι 1? για τα πρώτα 100?, 2? για 100?-500? και 5? για >500?

από άμαζον πώς έρχονται συσκευασμένα τα dvds και τα boxsets, ξέρει κανείς?

Οτι εχω παραγγειλει απο αμαζον, απο switch, usb, μεχρι και χαρτη, εχει ερθει σε κουτα χαρτονι της αμαζον, κι απο μεσα οπως το συσκευαζει ο παραγωγος.

Οποτε λογικα χωρις να χω παρει ποτε δνδ πιστευω θα ρθει οπως θα το παιρνες απο καταστημα, μεσα σε κουτα.

Μιας και πιάσαμε το Amazon. Το “Amazon Currency Converter”, με το οποίο ουσιαστικά πληρώνεις σε ευρώ και όχι σε λίρες, δε σε χρεώνει κάτι παραπάνω ως έξτρα υπηρεσία, έτσι;

Τραβαει απο την καρτα σου σε λιρες τα αντιστοιχα ευρω, καπως ετσι.Ουτως ή αλλως οταν κανεις check out στο τελος σου δειχνει αναλυτικα ολες τις χρεωσεις.