Προβλημα με online αγορα/απορίες

βλέπω σε μερικά πράγματα που ειχα σημειωμένα στο αγγλικο amazon να λεει [B][I]We are not able to dispatch this item to your default delivery address[/I][/B]

οχι όταν παω να κάνω παποια παραγγελιά, αλλά άπλα οταν βλέπω το προϊών.
ξέρει κανείς γιατί εχει γίνει αυτο? έχουν αλλάξει πολίτικη με αγορές απο ελλαδα??

Μπορει η εταιρια που συνεργαζεται με αμαζον να μην στελνει ελλαδα.

το εχει και σε προϊόντα που τα χειρίζεται το ίδιο το αμαζον και οχι απλά τα στέλνει.
κατι κούτες με cd. κατι συλλογές με ταινίες τρόμου.κατι blue ray σε καλές συσκευασίες.
ισως να ειδαν πολλα παράπονα για χαμένα αντικείμενα και υποψιάζονται ψεύτικες καταγγελίες…και να σταμάτησαν κάποια προϊόντα.
[B]
edit[/B] χμ…ισως και οχι…Μαλλον ειναι μονο απο παραγγελίες που απλα εκπληρώνονται απο το αμαζον…αν και κρίμα…μεχρι πριν λιες μερες μια χαρα μπορούσες να τα πάρεις

απο το thomann μπορω να παρω με δοσεις?

Γιατι δε τους στελνεις μεηλ να τους ρωτησεις?

Έχει κανείς εμπειρία από USPS tracking?

Εβγαλα σημερα prepaid και εκανα λογ/σμο για paypal.Εκει που λεει Paypal balance δεν θα επρεπε να λεει ποσα λεφτα εχω στο λογ/σμο μου για να κανω αγορες? πως μπορω να δω ποσα λεφτα εχω αν θελω να κανω μαι αγορα? μονο αν παω με τη καρτα σε ενα ατμ?

Το paypal balance αφορά τα χρήματα που έχεις στο paypal, όχι στη κάρτα. Για παράδειγμα όταν σου κάνουν refund, τα χρήματα πηγαίνουν πρώτα στο paypal, όπου τότε θα φαίνονται στο paypal balance, και μετά τα τραβάς στο λογαριασμό σου στη τράπεζα. Οπότε για τη κάρτα μόνο ΑΤΜ, εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο που δε γνωρίζω :stuck_out_tongue:

Η Κυπρου παντως εχει το i-cardonline.gr οπου βλεπεις ποσα λεφτα εχεις
μεσα στην καρτα σου.

Ευχαριστω

Πηρες kindle?

Ελπιζω να μην πηρες τιποτα με κουριερ εκτος ΕΕ γιατι θα σε χρεωσουν πολυ.

Edit, μαλακιες λεω, UPS ειναι τα κουριερ.

Μια χαρα ειναι τα αμερικανικα ΕΛΤΑ.

Όχι ένα φούτερ από το ebay είναι

Ε λογικα σε 2-3 βδομαδες θα το χεις κατα μεσο ορο.

Αν δεν εχει ερθει στον μηνα μιλας με τον πωλητη, κι αν ουτε τοτε βρεις ακρη ανοιγεις case στο ebay για να παρεις τα λεφτα σου πισω.

Ξέρω μωρέ, έχω πάρει μπόλικες φορές πράματα από εβαυ, αλλά πρώτη φορά μου δίνουν tracking number.

για άλλο ρώτησα εγώ. Έχει από τις 14 του μηνός, αυτό το Status (και στο ebay, και στο site της USPS) “Your item has left our acceptance facility and is in transit to a sorting facility on March 14, 2012 at 5:57 pm in GRANGER, IN”

τι είναι το sorting facility?

α μη δινεις τοσο σημασια στα tracking τους.ετσι εψαχνα και γω 1 μηνα τη κιθαρα και ηταν θεσσαλονικη.

Όντως με το tracking number δεν βγάζεις και πολύ άκρη

Εγώ σήμερα παρέλαβα παπούτσια που έφυγαν από Αμέρικα την προηγούμενη Τρίτη και έφτασαν χθες:!:
Σε μια βδομάδα δλδ, με απλό ταχυδρομείο(usps)

Απο που πήρες παπούτσια?

Από ebay αυτά:
http://www.ebay.com/itm/230754624277?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_4160wt_1185

Περιμένω ένα βιβλίο από το Book Depository σχεδόν δύο μήνες. Και άλλα δύο από κατάστημα αγγλικό (μέσω amazon) 2 μήνες τουλάχιστον. Επόμενη αγορά->kindle και καθάρισα (αν φτάσει κ αυτό ποτέ).

Κακως δεν επικοινωνησες μαζι τους στον μηνα.

To kindle παντως θα φτασει, ερχεται με courrier :stuck_out_tongue: