Προβλημα με online αγορα/απορίες

ωραιος. τηλ απο ελλαδα δε ξερω ποσο συμφέρει να πάρω βέβαια;p

χμμ, το πλεητρεηντ ειναι αλλο νομίζω. Εχει να κανει με τις αγοραπωλησεις μεταξυ χρηστων, δε ξερω αν απευθυνεται και σε κανονικες αγορες.

@mr.whatsisname: έχεις δίκιο, έκανα λάθος email copy paste απλά, γράψτε άκυρο στο συγκεκριμένο post.

και εγω που κοιταξα το site αυτο μαλλον ειναι…
ειναι μονο για αγορες απο αλλους που πουλουν τα δικα τους αντικειμενα…

αν δεν εχει ερθει επιβεβαιωση περιμενετε κανα δυο μερες…
και εγω σε ταυτοτοχρονες παραγγελιες ειχα καποια διαφορα…
αλλα ολα παντα ειναι οκ… δεν εχει χαθει κατι στον δρομο…

Χαζές απορίες Ν.2:

Χαζεύοντας τώρα για το τι άλλο θα μπορούσα να πάρω είδα π.χ. το παρακάτω προϊόν

http://www.play.com/Books/Books/4-/5808333/Silent-Hill-Omnibus/Product.html

Και η απορία που μου δημιουργείται: αν επιλέξω να παραγγείλω απο τη κύρια τιμή (18.99 σε αυτή τη περίπτωση), παραγγέλνω απο το ίδιο το site που είναι ευρωπαϊκό (οπότε και γλιτώνω τελωνίο) ή απο τον εκδότη που είναι αμερικανός? Τι απο τα 2 ισχύει και πρέπει να περιμένω?

Τέλος, εσείς ποια site προτείνετε για αγορές βιβλίων, ποια θεωρείται δηλαδή τα πιο αξιόπιστα?

απο play οτι 3 βιβλία που 'χω πάρει πάντως μου 'ρθαν (εν μέρει) στην ώρα τους :stuck_out_tongue:

αγγλικο η αμερικανικο amazon για βιβλια


______________________________________

Απο 12 του μηνός και ακόμη δεν έχουν έρθει τα βιβλία…τα νεύρα μου :slight_smile: Και απο το ταχυδρομίο δεν βοηθάνε ιδιαίτερα να δώ αν έχει φτάσει και δεν με ειδοποιήσανε…

Σου έχει σταλεί mail, ότι η παραγγελία σου έφυγε?

Ναι, μου στείλανε mail στις 12 (τη παραγγελία την έκανα κάπου 3-4 μέρες νωρίτερα) ότι ταχυδρομήθηκε.

Τηλεφώνησα στα ΕΛΤΑ για να δούν μπά και έχει φτάσει χωρίς να με ενημερώσουν, αλλά μου είπαν ότι ο κωδικός της παραγγελίας που μου δώσαν στο mail είναι ατελής. Συγκεκριμένα είπαν ότι μαζί με τον κωδικό 9 αριθμών θα έπρεπε να υπάρχει και ένα λατινικό γράμμα στην αρχή και 2 λατινικά στο τέλος.

Αυτό που μου τη σπάει πιο πολύ είναι που έχω στείλει 2 mail στο play.com εδώ και 2 μέρες και ούτε φωνή ούτε ακρόαση. :frowning:

Τα βιβλία κάποτε θα 'ρθουν. Όταν περάσει το όριο βέβαια, δήλωσε εσύ οτι το δέμα δεν ήρθε ποτέ και ζήτησε refund. Μου 'χει καθυστερήσει βιβλίο, δηλώνω refund, την επόμενη μέρα μπαίνουν τα χρήματα πίσω στη κάρτα και τη μεθεπόμενη το βιβλίο ήταν στα χέρια μου:p

συγγνωμη που ρωταω…
ποιο ειναι το mail …?

support@play.com

είναι το email που είχες δώσει λίγες σελίδες πιο πριν.

πυραμίδα, αν δεν περάσουνε 21 μέρες δε μπορείς να κάνεις κάτι.

σε καποια φορουμ ειδα αυτο το e-mail…

customercare@play.com

εγώ ότι cd έχω πάρει δεν έχει έρθει σε λιγότερο απο δύο βδομάδες… Αντε το πολύ να κάνει τρεις.

:!::!:

:-k εχω κανει καμια 20αρια παραγγελιες απο το play…
ολες μα ολες εχουν ερθει στις 5 αντε 6 το πολυ μερες…
λαρισα παντα…

μιλας και για playtrade…?
γιατι μονο εκει υπαρχει τοσο καθηστερηση…

μια χαρά καθυστέρηση έχει και το πλευ.κομ :stuck_out_tongue:

Και λίγα λες. Έχει τύχει να περιμένω item in stock -που υποτίθεται έγινε dispatch 2 μέρες μετά την παραγγελία- πάνω από μήνα.