Προβλημα με online αγορα/απορίες

εχω παρει βιβλιο/cd/μουσικα dvd/ταινιες dvd και ολα εχουν ερθει το αργοτερο σε 6 μερες…!!

μονο το how black was our sabbath αργησε κατα μια μερα καθως σταλθηκε 2 σπιτια μετα…#-o:lol:

Δε μου λες που μένεις να βάλω να τα στέλνουν σε σένα τότε? :stuck_out_tongue:

:lol::lol:

ειμαι λαρισα αλλιως…:stuck_out_tongue:

υπαρχει και το τεστ της αληθειας…
ειχα κανει παραγγελια την παρασκευη…
για να δουμε…

Και εμενα (Πατρα μενω) δεν μου αργει πολυ το Play.com .
6-7 μερες.Αντε να παει στις 8 το πολυ.
Καμια φορα μπορει να αργησει αλλα το συνηθες ειναι αυτο.

ρε μηπως ειναι προβλημα στα ελτα της αθηνας…??
ακομη και γραμμα που εστειλα για μια δουλεια στον θειο μου τα πηρε μετα απο μια εβδομαδα…!!
ενω απο λαρισα φευγουν καθε μερα στις 2 τα γραμματα…!!!
7 μερες για ενα γραμμα εντος της χωρας…!!
μαγεια…:?

Γενικα Αθηνα/Θεσαλλονικη παιζει προβλημα γιατι ειναι μεγαλος ο αριθμος των γραμματων/δεματων.
Και πρεπει να γινουν και ποσοι διαχωρισμοι.

Εμενα απο Play μεσο ορο κανει καπου στις 2 βδομαδες

Και απο play.com και απο playtrade… Πάντα έχω καθυστέρηση δεν ξέρω γιατί. Έχω κάνει καμια 10αρια παραγγελιές και όλες είχαν καθυστέρηση. Έχει γίνει και το λάθος να μου στείλουν ένα cd απο play.com χωρίς να το παραγγείλω… Ευτυχώς δεν μου το χρεώσαν. :slight_smile:

Εμένα μέσο όρο στη Βέροια που δίνω διεύθυνση κάνουν γύρω στην εβδομάδα κατά μέσο όρο.
Θεσσαλονίκη αργούν λίγο παραπάνω, προφανώς λόγω του διαχωρισμού που αναφέρθηκε παραπάνω.

Κάπου είδα ότι το πλεη δεν δέχεται παραγγελίες άνω των 30? για την χώρα μας, ισχύει;
Δηλαδή αν κάνω παραγγελία 30, 40, 50 ? θα υπάρχει πρόβλημα;

δεν έχω συναντήσει τέτοιο πρόβλημα. άλλος?

ειναι γεγονος πως σε μερικους απο ελλαδα δεν αφηνει παραγγελια πανω απο καποιο ποσο…!!

αν και μερικοι κανουν κανονικα μεγαλες παραγγελιες και δεν παιζει προβλημα…
προχθες το επαθε ο γαμπρος του κολλητου μου…

κανε την παραγγελία…θα σου πει αμεσως αν την δεχονται…
αλλο προβλημα δεν παιζει…

Ιδού:

Tέλος πάντων, απλά δοκιμάζεις.

Εγω δε μπορώ να αγοράσω καθόλου απ’ το Amazon, το 30$ όριο σε πείραξε εσένα:p

Κάνε χωριστές παραγγελίες.

ασε να λεει το πινακακι…
προσπαθησε εσυ

Δεν μπορείς να αγοράσεις ένα μόνο αντικείμενο αξίας πάνω από 30 ευρώ.
Αλλά αν αγοράσεις πχ 5 cd, θα σου έρθουν μια χαρά.

τώρα μιλάτε για το άμαζον ή για το πλέυ? με μπερδέψατε.

εγώ έχω πάρει από το πλέυ το the wire σε πακέτο, καπου στα 75 ευρώ. τώρα δεν ξέρω αν τα λαμβάνουν υπόψιν σαν ξεχωριστά dvds και τα στέλνουν, τι να σας πω :stuck_out_tongue:

για το play λέω γω. Πχ αν πάρεις ένα cd 35 ευρώ, δεν το στέλνουν. Τώρα στη περίπτωση της σειράς, δεν ξέρω, αλλά για να στα έστειλαν σημαίνει ότι τα υπολογίζουν, κάθε dvd ξεχωριστά.

Ρε σεις, πήγα να βγάλω σήμερα επιτέλους pre-paid στην Κύπρου και μου ζήτησαν εκτός από ταυτότητα, εκκαθαριστικό και βεβαίωση αποδοχών!! Είναι λογικό; Για μια απλή pre-paid?

τσου, εμένα μόνο ταυτότητα ζήτησαν και τίποτα άλλο. Εκτός αν άλλαξαν τόσο πολλά στην πολιτική τους, αλλά δεν το νομίζω.:-k

Ταυότητα και το χαρτί που πιστοποιεί το ΑΦΜ σου και τίποτ’ άλλο.