Προβλημα με online αγορα/απορίες

Τώρα που κοιτάζω το site τους λέει:

Σε όλες τις προαναφερόμενες περιπτώσεις αίτησης για την απόκτηση της Κύπρου Prepaid Card, θα συμπληρώσετε τη σχετική αίτηση και θα επισυνάψετε αντίγραφο της Αστυνομικής σας Ταυτότητας.

Επιπρόσθετα, ανεξάρτητα από τον τρόπο που θα κάνετε την αίτησή σας, εάν δεν έχετε άλλη συνεργασία με την Τράπεζα Κύπρου, θα παραλάβετε την κάρτα από κατάστημα της Τράπεζας, όπου πρέπει να προσκομίσετε επιπλέον τα ακόλουθα δικαιολογητικά:

  • Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα
  • Λογαριασμό ΔΕΚΟ (ΔΕΗ,ΟΤΕ, κ.λπ)
  • Βεβαίωση αποδοχών από εργοδότη

περίεργο, τίποτα από αυτά δεν μου ζήτησαν. θα άλλαξαν πολιτική μάλλον, τι να πω.

βεβαίωση αποδοχών απο εργοδότη για prepaid κάρτα??? δεν πάμε καλά.

παιδια ετσι ηταν οταν εβγαλα και εγω καρτα…
γιαυτο πηγα στην αττικα…
δεν ηθελε σχεδον τιποτα για gift card

επισης μου ειπανε πως φταει και το στυλ της καρτας…
αλλο gift card, αλλο prepaid…
ετσι μου δικαιολογήσαν τα πολλα χαρτια που ηθελαν…!
λενε πως στις αλλες τραπεζες ειναι και σαν κανονικος λογαριασμος γιαυτο θελει πολλα χαρτια…

Τα ζώα του play εδώ και μια βδομάδα κάνουν processing τη παραγγελία μου. Κόκκαλα έχει??

εγω παλι περιμενω εδω και 13 μερες αυτα:

[SIZE=“4”]Still The Orchestra Plays Greatest Hits Vol.1&2 (2CD & DVD) - Savatage
Rush: R30 - 30th Anniversary World Tour (2 Discs dvd)
Parallels (2CD & DVD) - Fates Warning
At The Gates: The Flames Of The End (3DVD Digipack Set)[/SIZE]

και δεν εχω δει φως ακομη…:frowning:
βεβαια μεσα στις 13 μερες υπαρχουν 2 σαββατοκυριακα και πολλες μερες αργιας…
αντε να δουμε…

Κι εγω αυτό περιμένω:p

το παραγγείλατε πριν κυκλοφορήσει?

ναι, αλλα επειδή παίχτηκε μαλακία με τη κάρτα το παρήγγειλα ξανά μετά τη κυκλοφορία.

εγω μετα, αλλα δεν μπορω να περιμενω λεμεεεε…!!!

at last…

:vibrate::yahoo::drunk:

η χαρα του παιδιου…:slight_smile:

λοιποοον…
Εκανα μια συναλλαγη μεσω paypal και στη συνεχεια την ακυρωσα με αποτελεσμα να επιστρεψουν τα χρηματα στον paypal λογαριασμο μου.παρολο που φαινονται τα χρηματα σαν refund,δεν φαινονται ομως στον λογαριασμο μου και δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω για αλλες αγορες.μπορει κανεις να βοηθησει?μηπως χρειαζεται καποιος αριθμος ημερων ωστε να ξαναμπουν στην προπληρωμενη καρτα??
θενκς προκαταβολικα.

αν θυμάμαι καλά, δε θα μπουν στην κάρτα σου αλλά για την επόμενη αγορά μέσω πέυπαλ που θα κάνεις, θα χρησιμοποιηθούν πρώτα αυτά τα λεφτά και μετά θα αποτανθεί στην κάρτα σου το σύστημα (αν χρειάζεται να καλυφθεί τυχούσα διαφορά).

χμμ…δεν φαινονται καν στον paypal λογαριασμο οπως ειπα πιο πριν.φαινεται ομως οτι εγινε επιστροφη χρηματων…και πολυ απλα,δεν μπορω να χρησιμοποιησω αυτα τα χρηματα σημερα για μια συναλλαγη(η επιστροφη χρηματων εγινε σημερα το μεσημερι).

Κανε λιγο υπομονη και δες σημερα…

σκατουλες.τιποτα ακομα.

Μηπως σου τραβηχτηκαν απ’το λογαριασμο για αλλη αγορα που ειχες κανει…

γνωρίζουμε σε ποιές περιπτώσεις παίρνει fee το paypal όταν πληρώνεις ή πληρώνεσαι και αν υπάρχει κάποιο τιπ για να το γλυτώσουμε?

Noμιζω οτι αν βαλεις οτι τα στελνεις σε φιλο τοτε δεν υπαρχουν fees ή ειναι ελαχιστα.

Όταν λαμβάνεις λεφτά πάνω από κάποιο ποσό, τότε κρατάει λεφτά το paypal.

Ίσως βοηθήσει αυτό