Προβλημα με online αγορα/απορίες

το χω δει αυτό ριπ, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει έναν πίνακα με ποσά και αντίστοιχα ποσοστά να ξέρουμε τι μας γίνεται…

εχει κανει κανεις σας αγορα απο supernatural cat?

Εχει δουλεψει κανεις skype με paysafecard?

Έχει τύχει ποτέ σε κανένα να περάσει τελωνείο κάποιο βιβλίο; Χρειάστηκε να παραγγείλω ένα πρόσφατα από ΗΠΑ και επειδή δεν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία είμαι κάπως σε αναμμένα κάρβουνα περιμένοντας…

εχω παρει και βιβλια και dvd και δεν ειχα κανενα προβλημα

Θεωρητικά τελωνείο περνάς από ένα ποσό και πάνω οπότε για ένα βιβλίο λίγο δύσκολο το κόβω.

Οκ, ευχαριστώ πολύ και σοτυς δύο :slight_smile:

αν δεν πήρες καμμια γνήσια έκδοση του νεκρονόμικον, δε σε βλέπω να ξεπερνάς τα 150 ευρώ :stuck_out_tongue:

Βιβλία όσα και να είναι δεν περνάνε ποτέ απο τελωνείο νομίζω. Όταν παραγγέλνετε εκτός ΕΕ καλύτερο είναι να λέτε στον αποστολέα να το μαρκάρει ως δώρο. Βέβαια θεωρητικά από ένα ποσό και πάνω περνάνε απο τελωνείο αλλά κλασσικά κάνουν ότι να ναι και όποτε να ναι.

Ρε σεις έχετε παρατηρήσει τώρα τελευταία τις αντιστοιχίες που κάνει το play στις τιμές;
Δηλαδή ένα προϊόν που το πουλάει 5 λίρες, στα ευρώ το εμφανίζει να κάνει 7.5!!!
Ή αν κάτι έχει 8 λίρες πάει στα 11.5 κτλ.
Την ώρα που η ισοτιμία νομίσματος δεν είναι αυτή προφανώς.
Προσπαθεί να βγάλει τα μεταφορικά;

παλιότερα ήταν διαφορετικά? δεν το χα παρατηρήσει. τώρα τελευταία που το πρόσεξα, το απέδωσα στα μεταφορικά πάντως, όπως είπες.

Ναι, απ’ ό,τι θυμάμαι. Τουλάχιστον δεν ήταν τόσο κραυγαλέα η διαφορά.

το play δεν είναι που και καλά έχει free shipping cost?

οχι “και καλα”. οντως ειναι φρη είτε παρεις 1000 ευρω πραματα ειτε 5.

Δεν είναι free ακριβώς, γιατί δε τηρούν το ακριβές συνάλλαγμα λίρας - ευρώ και τα καλύπτουν απο κει κάπως.

η ουσια παντως ειναι οτι μπορεις να παρεις π.χ. uriah heep-look at yourself (expanded version) με 5.49 ευρω και θα σου ερθει χωρις επιπλεον επιβαρυνση…οποτε…μια χαρα

παντα υπηρχε μια καποια διαφορα λιρας-ευρο αλλα δεν ξερω αν ηταν τοσο μεγαλη…

τα μεταφορικά ειναι ενσωματωμένα στην τιμή…αυτο το free delivery είναι για τα μάτια του κόσμου…

Εβγαλα σημερα χρεωστικη και μπηκα να κανω Account Στο Paypal
Αφου εβαλα τα στοιχεια μου βγαζει 2 τροπους πληρωμης για τις αγορες

-1. Top up my PayPal account
-2. Pay with my credit card

Τι με συμφερει να κανω???:-s

To 2o…θα τα τραβήξει από την κάρτα σου
Όχι ότι σε συμφέρει πιο πολύ(το ίδιο πράγμα είναι)

Ευχαριστω!!!