Onslaught - 20/10 @ An Club & 21/10 @ 8Ball

Μια χαρά γαμήσανε οι Onslaught, μπήκαν με πολύ όρεξη και ήταν δυναμικοί μέχρι το τέλος της εμφάνισής τους. Εμένα προσωπικά δε με χαλάνε τα νέα τους κομμάτια γιατί μου αρέσει αυτό το είδος thrash, αλλά όπως και να το κάνεις όταν ακούς κομματάρες από το The Force και το Power from Hell, εκεί τα λόγια περιτεύουν.

Καλή βραδιά με κλασικό 80ς thrash, λίγα άτομα και ιδιαίτερα θερμή ατμόσφαιρα.

Δυστυχώς λίγος κόσμος χθές στο 8μπολ,σε μια συναυλία που για τα 12? τα άξιζε τα λεφτά της.Εγώ προσωπικά δεν είχα ιδέα από Onslaught αλλά βρέθηκα Σαλονίκη κ σε συνδυασμό με το φθηνό εισιτήριο είπα να τιμήσω.
Τους πρώτους (Inhuman Rage) δεν τους πρόλαβα οπότε μηδέν εις το πηλίκο…Για τους Vomitile μόνο θετικά λόγια έχω να πω. Οι Κύπριοι έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση,με εξαιρετικό ήχο,σφιχτοδεμένη μπάντα κ μια πολύ καλή διασκευή στους Morbid Angel.Δυστυχώς η συνέχεια δεν ήταν το ίδιο καλή,με τους Dagger of Betrayal να είναι πιο βαρετοί κ από τον θάνατο.Ψιλό death-core φάση με brutal φωνητικά.Σόρυ παίδες…
Οι Onslaught γάμησαν…πολύ απλά.Σε τρελά κέφια η μπάντα με τον τραγουδιστή να γελούν κ τα αφτιά του με τον πανικό που γινόταν από κάτω.(φαντάσου να ήταν κ γεμάτο το μαγαζί).Πολύ καλός ήχος,το ένα κομμάτι διαδεχόταν το άλλο,σε γενικές γραμμές εξαιρετική μπάντα.Σέτλιστ δεν ξέρω,θα σας τα πουν τα παιδιά που ασχολούνται με την μπάντα.
Άντε πείτε κ τι να πάρω από αυτούς γιατί μου γάμησαν το κεφάλι:lol:

ΥΓ. Αν θέλετε ρε γίδια να πλακωθείτε βγείτε από το μαγαζί κ κάντε το.Σαν τις πουτάνες σπρώχνεστε κ μας ζαλίζετε τα μπομπόλια…

Power From Hell & The Force που ειναι απλα απιστευτα.

Είσαι λατρείας…


Πω ρε πούστη,δεν ανέφερα τους Acid Death.Πρέπει να αυτομαστιγωθώ παραδειγματικά…Λοιπόν καλή εμφάνιση κ από τους βετεράνους(?) progressive death metallers,με τον τραγουδιστή να αναλαμβάνει να πληροφορήσει το κοινό(αυτούς τους 15-20 δλδ) για την ιστορία της μπάντας,συναυλιακό πρόγραμμα κλπ.Δεν ενθουσιάστηκα από τον ήχο,δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι δεν μου άρεσε,άλλωστε χρειάζεται καθαρός ήχος για το απαιτητικό τεχνικό death metal που παίζουν.Πρόσημο θετικό κ αναμένουμε κ άλλες συναυλίες με πιο ταιριαστές μπάντες.

Ακριβώς έτσι ήταν και ο ήχος στο an. Χάσανε πολλά οι acid death απο ξερό και επιφανειακό ήχο.

κανενα βιδεακι εχει καποιος ???

Θέλω βιντεάκι με τα stage diving που έκανα στους bio 8)

:smiley: Εεεπ που σαι ρε μεγάλε? Cheers σε Angmar που είδα πιο πριν και σε nir1 με το Whiplash - Ticket To Mayhem μπλουζάκι του (ναι ξέρω πόσο καιρό μετά κι εγω :lol:)

Λοιπόν πάρτε μια κριτική κι από μένα:
[B]Exarsis:[/B] Της κακομοίρας με τα παιδιά να τα διαλάνε όλα! Religious Violation, Resist, The Return, Toxic Terror (BIO-WARFARE), Vote For Crisis και πουτάνα όλα με το Bay Area Thrash τους. Επίσης ο Αλέξης είναι ο Ελληνας Sean Killian τέρμα! Πόσα stage dives, mosh pits και γενικότερα ΠΟΛΕΜΟΣ! :smiley: Respect επίσης στον θεό μπασίστα Χρήστο που έκανε moshpit με το μπάσο του και stage dive επίσης! Κρίμα που δεν είχα παραπάνω λεφτά να πάρω και το Under Destruction!

[B]Vomitile:[/B] Τα παιδιά από την Μεγαλόνησον μας δείξαν ότι το χουν με το Death metal και δεν το αφήνουν! Groovy Death metal μπάντα με πολύ ωραία κομμάτια και κοντά στο στυλ των Dying Fetus, κλείσανε και με διασκευή στο Dawn Of The Angry των Morbid Angel και μας αποχαιρετήσανε. Όταν μίλαγα μαζί τους γούσταραν αλλά ήταν στεναχωρημένοι που δεν είχαν κάτι σε hard copy (CD/t-shirt) να μας δώσουν. Πιστεύω ότι πρέπει να ξανάρθουν όπως είπα και στο Death metal thread.

[B]Bio-Cancer:[/B] Λυσσασμένο Death/Thrash από μια μπάντα που ξέρει να γράφει riffάρες! Βγήκαν στη σκηνή συνεχίζοντας το τουπέ “θα τα γαμήσουμε ΌΛΑ”. Spread The Cancer, Ear Piercing Thrash, Get Cancered Now!, You Scream, You Die! και Killing Habit! Highlight της βραδιάς ήταν το ότι αφήσανε το κιθαρίστα και το drummer και κατέβηκαν κάτω στη σκηνή για moshing και η διασκευή στο Son Of The Jackal από Legion Of The Damned! Από αυτούς τίμησα το άλμπουμ Ear Piercing Thrash πακέτο με τη μπλούζα του :smiley:

[B]Acid Death:[/B] Σπουδαία μπάντα τεχνικού Death metal που μου δόθηκε η ευκαιρία να δώ live! Ευκαιρία να ηρεμήσουν λίγο τα moshpits μετά τον προηγούμενο πανζουρλισμό για μπόλικα υπέροχα κομμάτια όπως το Reappearing Freedom και μερικά από το καινούριο Eidolon. Κλείσανε με μια διασκευή στο “τραγούδι της διασκέδασης” κατα τον Σάββα: το Iron Fist των Motorhead! Stage diving, moshing από μένα τουλάχιστον δις και Apathy Murders Hope για φινάλε!

[B]Onslaught:[/B] Οι Βρετανοί μπήκαν μέσα, τα διαλύσανε όλα και φύγανε! Ερωτεύτηκα τη φωνη του Keller στα τελευταία τους Born For War, Killing Peace (SPITTING THE BLOOD IN THE FACE OF GOD!), Sounds Of Violence Και τις κομματάρες από το τιμώμενο The Force Και τo Power From Hell :smiley:

μπραβο ρε, στα μπαμ μπαμ το εγραψες το review! ουτε 20ημερο δεν σου πηρε :stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol: Είμαι ο άτιμος συνεπέστατος! Φτού μου να μη με ματιάσω. :smiley: Επίσης γούσταρα τα παιχνιδάκια που κανε με το κοινό σε φάση “ποια πλευρά κάνει περισσότερη φασαρία” με νικητές τους πλέον μικροκαμωμένους της αριστερής. Ακόμα η απίστευτη προφορά όταν έλεγε “The Force” που μου φερνε στο μυαλό “Use the force Luke”