Opeth - Heritage

εαν σου ξεφουσκωσε το Ghost Reveries τοτε μαλλον εσυ δεν το εψαξες τοσο πολυ…
ισως ο καλυτερος τους δισκος,και αν οχι ο καλυτερος σιγουρα στους τοπ.

Ρε μια χαρά σας χώνουν τα Ghost Reveries,Watershed,Deliverance και Damnation.

Πάρτε το εξώφυλλο του νέου CD:

Περίεργο αν μη τι άλλο, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι προέρχεται από τον γνωστό Travis Smith.

Τα κεφαλια στο δέντρο τι τα θέλανε ;
Μακράν το πιο παράξενο opeth εξώφυλλο. Δεν ταιριάζει καθόλου με τα υπόλοιπα.

μάλλον θα έχουμε πολύ 70’s μουσική.!!

Να πω την αλήθεια δεν περίμενα ένα τέτοιο εξώφυλλο. Αλλά εντάξει μικρή σημασία έχει. Ας σπέρνει ο δίσκος και όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.

Το εξώφυλλο μου θυμίζει δουλειές του Ιερώνυμου Μπος, με την εξαίρεση των τελείως αταίριαστων κεφαλιών. :-s

Ελπίζω σε καλύτερο μουσικό περιεχόμενο!

Το εξώφυλλο θα γαμούσε στεγνά, αν δεν είχε κρεμασμένα τα κεφάλια. Κακογουστιά.

τα κεφάλια είναι ζωντανά φρούτα που συμβολίζουν τον καλλιτέχνη που είναι ώριμος και ζωντανός μέσω την τέχνης του…
στη συνεχεία βλέπουμε τον κόσμο να κόβει αυτά τα φρούτα που συμβολίζει τον θάνατο του καλλιτέχνη όταν αυτός δέχεται τις “παραγγελιές” τον οπαδών…για αυτό βλέπουμε και τα κομμένα κεφάλια…είναι μετά το καλλιτεχνικό θάνατο του

[SPOILER]

[SPOILER]
:expressionless:
[/SPOILER]

[SPOILER]επίσης αχνοφαίνεται η κόκκινη επανάσταση[/SPOILER]

[SPOILER]χωρίς πλάκα[/SPOILER][/SPOILER]

πλάκα πλάκα, το κεφάλι που πέφτει του Wiberg δεν είναι; :-k

Ρε τι λέτε ΓΑΜΕΙ το εξώφυλλο

Ναι το πρόσεξα και εγώ,αυτή η λεπτομέρεια παίζει να προστέθηκε μετά το γεγονός της αποχώρησης του…

Συμφωνώ απόλυτα, ξαφνιάστηκα πάρα πολύ όταν το δα. Αναμένουμε για το περιεχόμενο.

Ελεος με τα κεφαλια…Σαν να φτιαχτικε το υπολοιπο εξωφυλλο και να τα προσθεσαν μετα με κακο photoshop.

Όντως κακόγουστο αυτό με τα κεφάλια :stuck_out_tongue: πάντως κατά κάποιο τρόπο με προδιαθέτει για τέτοια πράγματα:

= Travis Smith

δε ξέρω γιατί εκπλήσσεστε

ουτε καν σαν κακο photoshop δεν φαινεται αυτο…
σαν να τα σαλιωσε και να τα κολλησε σαν γραμματοσημα ειναι
:? :? :?

Συμφωνώ γενικά με τα σχόλια. Αν δεν είχε τα κεφάλια θα μιλούσαμε για φοβερή εξωφυλλάρα…τεσπα…για τίγκα στη σεβεντίλα προδιαθέτουν τα μέχρι τώρα στοιχεία.

εγω γουσταρω

οχι αλλο στοιχειωμενο σπιτι/φαντασμα/καρεκλα/προσωπο/βαλτος/λιμνη κλπ κλπ

progressive - 70ς - ψυχεδελεια - μουρλα

Εμένα μου άρεσε πολύ, 70’ς εντελώς, αλλά βέβαια ποτέ δεν είχα και αρτιστική άποψη.
Απ’ότι φαίνεται, 3ος συνεχής δίσκαρος που θα καταπιάνεται με διαβόλια κλπ