Orange Goblin

ΜΠΑΜΠ γιατι ειναι μπανταρα και εχω κολλησει ξανα τον τελευταιο μηνα,και γενικα ειναι θεοι,αν χασω το λαηβ θα βαλω την αρβυλα στον κωλο κανενος στρατοκαυλου,αυτα.

Νομίζω πως το Time Travelling Blues παραμένει αξεπέραστο.

Μπανταρα,τρελο κολιμα τον τελευταιο καιρο.Ταξιδιαρικη μουσικη κατ’εμε.Ολα τους τα αλμπουμ λιγο πολυ μ’αρεσουν.Αγαπημενο αλμπουμ Time travelling Blues και ακολουθουν Frequencies From Planet Ten,The Big Black,Coup the Grace.Ενοειτε μεσα με τα μπουνια τον Ιανουαριο!

Όταν είχαν έρθει στο underworld , είχε βγει ενα τυπάκι και προλόγιζε την εμφάνιση τους. Μορφάρα, μεθυσμένος και βέβαιος πως προλογίζει μια τεράστια μπάντα. Το τυπάκι έπαιζε μπάσο στους Capricorns. Ήταν ο Dean Berry των Iron Monkey. (Ο οποίος by the way στην συναυλία των Capricorns είχε σπείρει. )

Τίμια μπάντα οι Goblin, με τα 2 πρώτα τους να στέκονται παραπάνω από τα υπόλοιπα, με απίστευτα πωρωτικά κομμάτια όπως το Time Travelling Man ή Blue Snow. Προβλέπεται ωραία γιορτή στο live τους :smiley:

Για πείτε τον αγαπημένο σας δίσκο:)
Εγώ ψηφίζω Time Travelling Blues

Αν υπάρχει παρόμοιο thread πείτε μου

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=11738&highlight=Orange+Goblin
Υπάρχει!!!:slight_smile:

Α, ΟΚ sorry:oops:
Aς το κλείσουν οι αρμόδιοι αν είναι

Τί να λέμε , τεράστια μπάντα!
Δεν έχουν βγάλει κακό δίσκο, αλλά το Time Travelling Blues είναι αξεπέραστο και από τα καλύτερα άλμπουμ στο είδος!

Έγιναν merge τα topics για να μείνει το poll.

Frequencies from planet ten:p

Δύσκολο πολλ. Μεγάλη μπάντα οι γκόμπλιν, τα 4 πρώτα τα θεωρώ σχεδόν ισάξια, τα υπόλοιπα ένα-δυο κλικ κάτω. Θα διαλέξω frequencies, ίσως έχει λίγο πιο δυνατές μονάδες, ενώ το Saruman’s Wish είναι το προσωπικό μου κόλλημα.

ΥΓ: deja vu, έχω αναφέρει το frequencies ξανά 2 σελίδες πίσω. Yeah!

είμαι ψιλο-άκυρος άπλα είδα αυτά πριν λίγο…

[B]Box Set [/B][B]5cd[/B] [B]£34.99[/B]

[B]Frequencies from Planet Ten
Time Travelling Blues
The Big Black
Coup De Grace
Thieving from the house of god [/B]

και

[B]Healing Through Fire [CD+DVD] £4.00[/B]

*αν δεν γαμιόταν η τοτεναμ θα έκανα την παραγγελία εδώ και τώρα

Κι εγώ θέλω να το πάρω το Box Set, αλλά δεν έχω λεφτά στην κάρτα τώρα.

πολυ καλη περιπτωση και φτηνο… :slight_smile:

έλα μωρή τρέλα.!

[B]A Eulogy For The Damned[/B]

  1. Red Tide Rising
  2. Stand For Something
  3. Acid Trial
  4. The Filthy & The Few
  5. Save Me From Myself
  6. The Fog
  7. Return To Mars
  8. Death Of Aquarius
  9. The Bishops Wolf
  10. A Eulogy For The Damned

Red Tide Rising

http://www.noisecreep.com/2011/12/15/orange-goblin-red-tide-rising-song/

Υπέροχο το καινούριο κομμάτι και με μεγάλη μου χαρά διαπιστώνω ότι τα τύμπανα επιτέλους έχουν φοβερό ήχο!! Δεν περιμένεις κάτι λιγότερο από πολύ καλό σε κάθε νέο δίσκο των Λονδρέζων.

ΡΕ τι όμορφο δίσκο βγάλανε!!! Και το τελευταιο-ομωνυμο κομμάτι τι έπος. Τι ωραία!!!

Πράγματι, όλα τα κομμάτια είναι ιδιαίτερα, πολύ όμορφος δίσκος.

gamaei o diskos!
paizei na einai kai o kalyteros tous!