Origin

Επειδή έχω προσέξει ότι υπάρχουν αρκετοί κάφροι θαυμαστές τους, είναι καιρός να έχουν το δικό τους Thread.

Πρωτοάκουσα πέρσι το αριστούργημα τους “Antithesis” και κόλλησα τόσο πολύ που για 3 βδομάδες σερι δεν άκουγα οτιδήποτε άλλο. Φέτος έλιωνα το “Informis Infinitas Inhumanitas” το οποίο σπέρνει ανελέητα και αυτό ενώ από λίγες ακροάσεις στο “Echoes Of Decimation” φτάνω στο συμπέρασμα ότι και αυτό μάλλον θα κυμαίνεται σε πολύ ψηλά επίπεδα. Αμερικάνικο Brutal/Technical(και τα 2 στον υπερθετικό βαθμό) Death Metal Α κατηγορίας. Πείτε γνώμες και επίσης κάποιος ας μου λύσει την παρακάτω απορία: Διαβάζω σε πολλά Sites να αναφέρεται σαν ντεμπούτο τους το “Informis Infinitas Inhumanitas” ενώ στην καταχώρηση τους στα Metal Archives και στη Wikipedia αναφέρεται και ένα 1ο Ομώνυμο Album του οποίου ένα τραγούδι(Mental Torment) υπάρχει και στο “Informis Infinitas Inhumanitas”(προφανώς διαφορετικη εκδοχή μιας και η διάρκεια είναι κατα 1’ σχεδον μικρότερη), ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό?

Δοξα και τιμη στον Darth για τα ωραια thread που ανοιγει.
Οι Origin ειναι η καλυτερη μπαντα στον ευρυτερο αυτο χωρο του technical/brutal death metal.
Ετσι απλα.Το “εχουν” ρε παιδι μου.Εχουν και ωραια θεματολογια γενικα.
Aγαπημενο μαλλον το Informis Infinitas Inhumanitas αν και ολα μ’αρεσουν.
Με το πρωτο αλμπουμ δεν ξερω τι παιζει να πω την αληθεια.

καπως ετσι. ινφορμις και μετα τ’ αλλα.
ξερω οτι θα παει στο φροντο αλλα να τσεκαρετε despised icon, necrophagist και beneath the massacre αμα γλυκαινεστε με τεχνομπρουταλιες.

necrophagist το epitaph μου φαινεται οτι ειναι αρκετα μελωδικο σε σχεση με origin και despised icon.
εκτος αν αναφερεσαι στο προηγουμενο τους που δεν το χω ακουσει.

ον τοπικ

origin
εχω ακουσει τα 2 τελευταια

το echoes μαρεσε πιο πολυ
αν και δεν ειναι το ειδος που τρελαινομαι

θα τσεκαρω το informis
μιας και απο τι καταλαβα ειναι το καλυτερο τους

necrophagist οπωσδηποτε. Oi origin απλά σπέρνουν. Εχουν και το gravity blast, o drummer είναι κάτι πιο πάνω από θεός. Και ναι εννοείται το ινφόρμις πρώτα απ όλα!. Και λαιβ βγάζουν τον μουσικό τους όγκο άνετα. Αυτά τα ολίγα.

μαζι με necrophagist πρεπει να τσεκαριστουν οπως και δηπωτε και οι obscura

καλο το αλμπουμακι των obscura, αλλα δεν εχει και αμεση σχεση με μπρουταλιες.

επισης σε καποιο σημειο του ινφορμις ο Longstreth κτυπα 270 μπλαστμπιτ τεμπο.

ε καλα και το epitaph δεν ειναι κανας τρομερος μπρουταλ δισκος

αν θυμαμαι καλα παιζουν μεχρι και θεμα κλασσικης μουσικης μεσα στο δισκο

πολύ θετικές εντυπώσεις, θα μιλήσω εν καιρώ. προς το παρόν, αυτό

Brutal/Technical(και τα 2 στον υπερθετικό βαθμό) Death Metal Α κατηγορίας.

Origin-Omnipresent

Καινουριος δισκος για τους τρομοκρατες του (συμ)βατου.Ελαφρως απλοικοτεροι,αλλα και παλι ενοχλητικοι (με την καλη εννοια).ΧΑΟΣ και ΒΙΑΙΟΤΗΤΑ στο ιδιο καζανι.Μονο για αυτους που θελουν το death τους με εχτρα τεχνοσως ,βρασμενο μεχρι εξατμισης