Ηorror\Cult\B-Movies

εγω ειδα αυτο χθες,αναμεικτα συναισθηματα.ενω το στορι πηγαινε καλα η ταινια μας τα χαλαει στις σκηνες δρασεις καθως υπαρχει καποια ελλειψη ρεαλισμου.

Το πριόνι :heart_eyes:

4 Likes

Τρίφτης > Αλυσοπρίονο

2 Likes

Απόψεις για Terrifyer/ Terrifyer 2;

1 Like

Λατρεια και τα 2 και το all hallows eve

1 Like

ENNEA ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΙΑ ΟΛΑ ΤΑ HALLOWEEN!
:joy: :joy: :joy:

1 Like

Είδα αυτήν την τρελή κουνγκ φου καλτιά. Στην σκηνή στο τέλος γίνεται της κακομοίρας! Εντυπωσιακό τι γυρίζανε τότε χωρίς CGI!

3 Likes

Θέλω περισσότερες ταινίες σαν το
B a r b a r i a n ! ! !
images (1) (13)

2 Likes

Στις 4/5 ξεκινάει το Horrorant Film Festival στον κινηματογράφο ΕΛΙΖΕ, στην Αθήνα.
Οι γνώστες του τρόμου, ας προτείνουν κάποια ενδιαφέρουσα προβολή για εμάς τους “ερασιτέχνες”!

https://www.viva.gr/tickets/cinema/horrorant-film-festival-nyxtes-tromou-2023/?cmid=97664860-b711-46ef-855c-0c7decbfa340

2 Likes


Μια horror ταινία με έξυπνο σενάριο, ικανές δόσεις ανατροπών, σταρ συμπρωταγωνίστρια (για τυράκι, όπως λέω), μπόλικη βία και αίμα (λίγο gore), αρκετά κωμικά στοιχεία και μια ωραία σφήνα - flashback, κάπου στη μέση, για να σου εξηγήσει όσα χρειάζεται.
Το σημαντικό για μένα είναι ότι σε πιάνει από “τα μούτρα” από την αρχή και δε σου αφήνει χρόνο να σκεφτείς και να αναλύσεις μέχρι να τελειώσει.

2 Likes

Το έχω βάλει εδώ και καιρό στο μάτι αυτό. Πάει για προβολή μέσα στις μέρες.

1 Like

Έχετε πάρει χαμπάρι το νέο genre με ζώα και ναρκωτικά έτσι?? Με μια γρήγορη βόλτα στο imdb αυτά είναι τα πιο ενδιαφέροντα που κυκλοφορούν… Οι βαθμολογίες αξιόλογες! κυμαίνονται από 1/10 μέχρι 3/10 viva murica!




8 Likes

Cocaine Bear πάντως ήταν πάνω από τη βάση :wink:
Εχθές είδα αυτό και έπαιζε η κοπέλα του Re Animator, κυρία πλέον, και τσουλησε μια χαρά.

1 Like

Χθες κατά τύχη έπεσα πάνω σε αυτό. Τίμια προσπάθεια όσον αφορά το κομμάτι του gore. Κατά τ’άλλα το 4,4 στο imdb πολύ μου φαίνεται.

2 Likes

Τσέκαρε και αυτό, της ίδιας εταιρείας

1 Like

Το είχα δει πριν χρόνια. Πολύ τίμιο. Νομίζω αισθητά ανώτερο από το Little Necro Red.

1 Like

Ερώτηση: Η άνετη παρακολούθηση του Evil Dead Rise προϋποθέτει παρακoλούθηση των προηγούμενων Evil Dead;

Όχι

Πρώτο μισό καταπληκτικό.
Μετά έκανε κοιλιά.
Δυστυχώς ο σκηνοθέτης πήρε λίγο ψηλά τον “αμανέ” και το μεγαλύτερο μπάτζετ τον οδήγησε σε ένα ξεχείλωμα της ιστορίας, αχρείαστο.
Το έχει καταλάβει, πιστεύω.
Περιμένουμε το Terrifier 3 και 4.
Ευτυχώς θα επιστρέψει η πρωταγωνίστρια από αυτό και, φυσικά, ο Art!

2 Likes

Ειδα το ΤΗΕ NUN 2 και ειναι το ιδιο μετριο με το 1.

Πολυ jumpscare ρε πουστη , δεν το βαρεθηκατε?! :upside_down_face: