Ηorror\Cult\B-Movies

δε λέω τίποτα. Δείτε το.

Ρε μαλακα, αυτο εβλεπα προχθες για 2η φορα!ταινιαρα ταινιαρα!επισης ταινιαρα ειναι κ το man behind the sun που το ξαναδα προσφατα για 2η φορα.

το men behind the sun δεν λες?
ή υπαρχει και αλλη ταινια??

ρε αυτή δεν είναι η ταινία στην οποία βασίστηκε κατα μεγαλύτερο ποσοστό ο Ταραντίνος για το Kill Bill? Δε την βρίσκω αυτή ρε πούστι κάπου να τη δώ.

Ειναι η καταραμένη…Βασικά Κρονενμπέργκ εγγύηση.

Μπορώ να πώ άπειρες ταινίες, αλλά θα προτείνω μία που δεν την είδα κάπου στο τόπικ.Meet the feebles -Peter Jackson!!!Προσκύνημα!Μάπετ σόου ον ντραγκς!!!Αν το βρείτε, μην το αφήσετε.

Να σου πω.εγω το χα κατεβασει με το ονομα men behind the sun.ενας φιλος μου με το ονομα man behind the sun που νομιζω ειναι κ το σωστο!
Βασικα, το lady snowblood δν ειναι manga?μ χουν πει πως ειναι αθλιο χωρις αιμα.

Δεν είναι manga και έχει κανονικότατο αίμα

οχι ρε τι μανγκα. τρου γιαπωνιλα είναι

[FONT=“Trebuchet MS”]’'Υψιστες καλτίλες τα "Holy Mountain"και “El Topo” από Ζοντορόφσκι[/FONT]

ξέρεις μπάλα εσύ!!!

Ποτε δε θα ξεχάσω τη μέρα που είδα το el topo

Επαναφερω μετα απο παρα πολυ καιρο το εν λογω thread για να προεσθεσω μια ταινια που ειδα χθες,to ‘‘Τhe Thing’’ του John Carpenter!!!
Eπος!!!

Kαι φυσικα παιζει ο θεος Kurt Russell!!!

εχω ακουσει γι αυτο εδω οτι ειναι ισως το καλυτερο θριλερ τρομου εβερ. και γι αυτο ακομη περιμενω τη στιγμη για να το δω με συγκεκριμενα ατομα στις τελειες συνθηκες! :lol:

ειναι οντως τοοοοσο κορυφη?

Δεν ξερω αν ειναι το καλυτερο ever,αλλα ειναι πραγματικα φοβερο και τα special effects,πολυ πειστικα κ πολυ προσεγμενα!!!

ελπιζω αυτο για τα εφε να ισχυει γιατι δεν την παλευω με τα χαζοεφε του παλιου σινεμα. εκτιμω πολυ τα καλοδουλεμενα εφε στο παλιο σινεμα η αυτους που επειδη δεν ηταν πειστικα τα εφε, δεν τα χρησιμοποιησαν… :slight_smile:

Το πρωι σηκωθηκα με κεφια και ειπα να το ριξω λιγο στα b-movies!!!
Eιδα το '‘1990:The Bronx Warriors’'του Enzo Castellari,που τον εμαθαν και οι κλεφτες επειδη τον ξεπατικωσε μεχρι θανατου ,οπως κανει παντα βεβαια ,ο πιο υπερτιμημενος κλεφτης σκηνοθετης ολων των εποχων,ο Tarantino, και δεν παει να με κρεξετε.(Εχω δει παρα πολυ cinema για να μπορω να εκφρασω και να υποστηριξω αν θελετε με επιχειρηματα μια τετοια αποψη).
Τες πα,στα της ταινιας τωρα,η ταινια ειναι αντιγραφη του ‘‘Escape From New York’’ του John Carpenter(η αγαπημενη μου ταινια ολων των εποχων)και του ‘‘The Warriors’’ του Walter Hill(αλλη ταινιαρα).
Παιζει ο μεγας των blaxploitation films των '70s,Fred Williamson και η ταινια ειναι ξυλο,μπαπα-μπουπα και rockiες!!!Αξιζει ενα βλεφαρο εχοντας βεβαια κ την αναλογη διαθεση για να δειτε κατι τετοιο.

το The Thing
γαμαει

δεν ξερω αν ειναι το καλυτερο εβερ
ΑΛΛΑ
they don’t use to make em like this anymore

Αν θες να πάρεις μια γεύση, δες αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=TevQS4qgE_Q

Παίζει να είναι και η πιο επική σκηνή της ταινίας!

δεν το βλεπω με την καμμια! χαχαχα! μια και καλη θα το δω! θενκς παντως!!!

Έχει δει κανείς το burial ground:the nights of terror?

Ζομποcultια με ΑΘΛΙΟΥΣ ηθοποιούς (highlight ένας 30αρης που ‘‘υποδύεται’’ τον 10χρονο). Μπόλικο αίμα, σάπιοι νεκραναστημένοι μοναχοί, σωθικά και κοκορέτσια! Ότι πρέπει για παρέα και χαβαλέ:p

Επίσης [B]μεγάλη[/B] ταινία:

Το ‘Toxic Avenger’’ ειναι πολυ καλο γι αυτο που ειναι.
Το αλλο δεν το ξερω