Ηorror\Cult\B-Movies

Σίγουρα όχι τόσο χάλια όσο το περίμενα, αλλά και πάλι τίποτα το ιδιαίτερο.

Βαρετό…

…και βαρετό…

There’s nothing like christmas spirit… πίτσα μπύρες και…

Silent Night, Deadly Night

Δεν ξέρω πως μου είχε ξεφύγει αυτή η ταινία εδώ και πόσο καιρό. Σχεδόν κάθε χριστούγεννα ήθελα να την δω αλλά κάθε φορά έμενε πίσω. Την έβαλα επιτέλους σήμερα και… απλά τα σπάει. Δεν ξέρω κατά πόσο τα sequel αξίζουν αλλά αυτή εδώ είναι μια τίμια b movie που κάθε φαν του είδους πρέπει να τιμάει κάθε Δεκέμβριο. Όσοι δεν δεν αντέχουν με τίποτα τις γιορτές μάλλον βρήκαν την αγαπημένη τους ταινία ever :stuck_out_tongue:

επικο το αποπανω, θυμαμαι δημοτικο οταν πηγαινα να χτυπησω κασσετα απο το βιντεοκλαμπ απεναντι, αυτο και το τα ζομπι δεν ειναι χορτοφαγα ειχαν τα εξωφυλλα που μου κοβαν τα ποδια απο τον φοβο…

Χθες είδα αυτό

5 Γάλλοι έφηβοι φτάνουν τα Χριστούγεννα στο σπίτι μιας από την παρέα και τους υποδέχεται ο creepy και fuckin’weirdo θεούλης Vincent Cassel.

Ανοιξέ το.

Καθώς διασκεδάζουν, σιγά σιγά αυτός και η γυναίκα του (ποια είναι ποια είναι;) τους προετοιμάζουν για θυσία στον Διάβολο μέχρι να γεννήσει.
Περίεργη κωμωδία - ταινία τρόμου με ενδιαφέρουσα σκηνοθετική άποψη.
Δεν είναι και η καλυτερη ταινία που θα δει κανείς, αλλά έχει μια ωραία καλτίλα και έναν απίθανο Cassel που αξίζει την προβολή. Στη τελικη τι είναι 85’;
Για Cassel επενδύστε ξαναλέω.


Eπιτέλους! Η σκηνοθεσία υστερεί. Οι ηθοποιοί δεν είναι και οι καλύτεροι, και υπάρχει μέσα η πιο αντιπαθητική γυναικεία φιγούρα που έχω δει στο σινεμά. Η αισθητική είναι συζητήσιμη για την τωρινή εποχή, σίγουρα πέρα για πέρα ταιριαστή στην όλη ατμόσφαιρα. Αλλά ρε γαμώτο μόνο για τους κακούς και την διαστροφή της φαντασίας θα δω και τα υπόλοιπα και ας λένε όλοι ότι είναι μαλακίες.

Τα ζομπι δεν ειναι χορτοφαγα φιλε,αυτα ειναι!! Ισως η μονη ταινια που για μενα χτυπαει σε καλτιλα Evil Dead! Τι να πρωτοπιασεις,τους ηρωες,την περιρεουσα ατμοσφαιρα,τις ΑΤΑΚΑΡΕΣ,τα ιδια τα ζομπι [SPOILER]Μορ μπρεηνς γαμω την κοινωνια:!:[/SPOILER]…Οποιος δεν το εχει δει εφυγε πετωντας!!

Κατα τα αλλα Silent night επος και Χελλρεηζερ τι να λεμε.Απλα τι να λεμε.Ειχα βαλει το 1 στους φιλους μου και με κοροιδευαν…:expressionless: το 1 επος επων, το 2 μεταξυ μας τωρα οντως κουραζει,αλλα και μονο που υπαρχει ο καβλιαρης με τις βελονες αξιζει και το 3 ειναι απλα το επος του Πινχεντ. Λυσσα οχι μαλακιες.

Και για οσους λενε οτι το 1 ειναι βαρετο,δεν εχει καλη ροη,φωτογραφια και μπλα μπλα μπλα εχω μονο 2 λεξεις

[SPOILER]Jesus…wept…[/SPOILER]

Kατα τα αλλα απο κει και κατω η σειρα ξεφτιλιζεται.

Να πούμε βέβαια για silent night πως το remake βγαίνει σύντομα στις αίθουσες

https://www.youtube.com/watch?v=RhLw3GmHQqA

Συμπεραινω δηλαδη πως πρεπει να δω το 3 Hellraiser (εχω δει μονο το 1 και ειναι στις αγαπημενες μου ταινιες), το "τα ζομπι δεν ειναι χορτοφαγα και silent night.

Tσέκαρε ρε και το [SPOILER]Sheitan[/SPOILER].

δεν εχεις δει το τα ζομπι ειναι χορτοφαγα ωρε? :? Εξασφαλισε για τον εαυτο σου ενα 90λεπτο διχως ενοχλησεις απ τον εξωτερικο κοσμο και δες την πιο fun horror ταινια εβερ :smiley: (εξαιρειται ο Μπρουσαρας βεβαια)

Μολις ειδα το [B]Martyrs[/B]. Γενικα, την περιμενα πιο ζορικη αλλα ηταν βιαιη ταινια οντως. Και (πολυ) καλη επισης, δεν ηταν ασκοπο ξυλο και βασανιστηρια δηλαδη. Λιγο περιεργος ο λογος και γενικα η “οργανωση” (αν μπορεις να την πεις ετσι, εναλλακτικα "αιρεση) που βρισκοταν απο πισω, αλλα μεσα απο ολα αυτα, καταλαβαινεις ποσο σκληρο ον μπορει να γινει ο ανθρωπος, ποσες δυσκολιες και κακουχιες μπορει να υπομεινει για να κρατηθει στη ζωη.

Ακρως ενδιαφερουσα ταινια, οποιος δεν την εχει δει, συνιστω!

Συνειδητοποίησα ότι δεν είχα δει ποτέ το παλιό οπότε χτες το βράδυ έπεσε προβολή…

…χ1000…μιλάμε για γαμηστερές ταινίες:):!:

Μιας και εχω πιασει τις αρρωστιλες, κατεβαινει το Serbian Film και οτι βγει…“Φοβαμαι” λιγο με τοσα που εχω ακουσει, εχω απορια να δω σε τι σημειο φτανει και τι νοημα βγαινει.

μην φοβασαι
δες το εντελως με διαθεση bmovie/cult-ιλας
και θα το “ευχαριστηθεις”

και γω απο αυτα που διαβαζα πριν το δω
ειχα λαλησει

αλλα οταν το ειδα
το ειδα πολυ ανετα

και το μουσικο θεμα της ταινιας ειναι απιστευτα πορωτικο!

Και γω έχω στα σκαριά το Martyrs τόσο καιρό και ακόμη το σκέφτομαι. :roll:

Δες Martyrs, μην σκαλωνεις. Βασικα, πες μου λιγο τι περιμενεις να δεις, να σου πω αν εισαι μεσα ή εξω (γιατι οσο να’ναι, ειναι βιαιη ταινια).

Ο μικρός Μαρτιαν μπαίνει στα βαθιά. Θα γουστάρεις απ’ ότι έχω καταλάβει από το γούστο σου!!Εγώ την είδα 3 φορές. Μόνη και με παρέα!!

μαλακιουλα το sinister
μη το δειτε

περιμενω φουλ ριβιου ε :!:

και οπως επισημανε και ο signal,τι μουσικαρα