Oscars 2013

το είδα χθες το αποπάνω <3 <3 <3

Όταν είσαι θέουλας, είσαι. Γεια σου Τζακ αλανιάρη, πρώτα θα βγει η ψυχή και μετά το χούι 8)
Τζένιφερ μη μασάς κοπέλα μου, απλά είχες divine intervention :!:

Κατα την γνωμη μου τα πιο αξια βραβεια ηταν του β’ αντρικου ρολου στον Christoph Waltz (νικαει ανετα τις υπολοιπες υποψηφιοτητες, δεν εχω δει μονο το Silver Linings Playbook για να κρινω την ερμηνεια του De Niro) και του α’ αντρικου ρολου στον Daniel Day-Lewis (και παλι δεν μπορω να κρινω τον Bradley Cooper). Το Argo μου αρεσε πολυ, αλλα απο οσα εχω δει θα το εδινα στο Django Unchained. Ισως να μην ειμαι αντικειμενικος λογω του οτι ειμαι fanboy με Tarantino, αλλα απο οσα απο τα υποψηφια εχω δει, ηταν η καλυτερη ταινια. Δεν εχω δει εκτος του Silver Linings Playbook, το Zero Dark Thirty (και δεν νομιζω να χαραμισω χρονο να το δω), το Beasts Of The Southern Wild και το Life Of Pi. Τι λετε για αυτα οσοι τα εχετε δει?

μεγαλος daniel day lewis,κανει με ταινια καθε 5 χρονια,περνει το οσκαρ κ παμε για αλλα…κ εγω θα ηθελα djago για ταινια!

λατρεύουμε daniel day, αλλά αυτό που κάνει ο phoenix στο the master είναι εξωπραγματικό

Μα όσκαρ στον μπεν άφλεκ? είδα χτες το άργκο και σπατάλησα την ώρα μου…

Μόλις είδα το Silver Linings Playbook και είναι πάρα πολύ καλή ταινία. Από εκεί και πέρα δεν άξιζε το όσκαρ να πάει στην κ. Lawrence. Επίσης, θεωρώ ότι το Όσκαρ β’ Ανδρικού σωστά πήγε στον κ. Waltz μιας και η ερμηνεία του (σε συνδυασμό με την ταινία) ήταν καλύτερη από De Niro.