Otep-Smash The Control Machine

Οι (η) Otep,αφού υπέγραψαν στην Victory Records,ανακοίνωσαν οτι ξεκινάνε σύντομα (5 Μαϊου) τις ηχογραφήσεις του νέου τους album,το οποίο θα έχει τον τίτλο,Smash The Control Machine.Το album αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 18 Αυγούστου.
Επίσης,η ίδια η Otep Shamaya ανακοίνωσε,οτι με αυτό το album θα επιστρέψουν στις τάξεις της μπάντας οι κύριοι Mark “Moke” Bistany στα drums και Rob Patterson στις κιθάρες (lineup του Sevas Tra:))
Αναμένω(ουμε;)…

αυτοι (η) δεν λεγανε οτι θα το διαλυσουν??

Όχι,δεν είχα ακούσει εγώ κάτι τέτοιο(μήπως τους μπέρδεψες με τους Evanescense;:p)
Αντιθέτως,να που ετοιμάζουν νέο album με καλές-κατ’αρχήν-προοπτικές

Από αυτούς είχα ακούσει το δεύτερο τους και δε μου είχε αρέσει θυμάμαι, το βαρέθηκα. Το πρώτο τους είναι καλύτερο;

Ναι.Είναι το καλύτερό τους.Περισσότερο numetalίστικο να το πω.Μετά το πρώτο,έχουν διαγράψει σιγά σιγά με κάθε άλμπουμ καθοδική πορεία.Ανεμένω “ανάσταση” στο καινούριο,αλλοιώς μετά δεν ξέρω…

Πολύ κολλημένη είναι η Οτεπ για αυτό δεν πάει μπροστα παρά την πιασάρικη φωνή της. :roll:
Και ωραία γκόμενα ήταν παλιά, τώρα δεν ξέρω πως είναι αλλα μου έχουν πει πως δεν βλέπεται.:-k

Πάντως το νου-μέταλ της ταίριαζε απόλυτα.

Το 1ο single είναι διαθέσιμο απο τις 30 Ιουνίου απο το iTunes.Ένα δεύτερο τραγούδι μπορεί να ακούσει όποιος θέλει με έναν ιδιέταιρο τρόπο.Μέσω του λινκ http://www.victoryrecords.com/otepgame/ ,παίζεις ένα παιχνίδι σχετικό με το album και αν κερδίσεις,ακούς το τραγούδι:roll:
Κλασσικό Otep nu metal τραγουδάκι,δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη(ναι,έπαιξα αυτό το πράγμα:p)
Βγήκε στη φόρα και το εξώφυλλο και ναι,είναι αυτό στο avatar του myspace τους!Αστείο μου φαίνεται,αλλα υποθέτω θα έχει κάποιο συμβολισμό.

Στο myspace της μπάντας έχουν μπει καιρό τώρα δυο τραγούδια απο τον επερχόμενο δίσκο,τα "Smash the Control Machine"και το “Rise,Rebel,Resist”.Ωραία τραγουδάκια,χιτάκια ειδικά το ομώνυμο,γίνονται περισσότερο συμπαθή με τις ακροάσεις.
Στις 10 Αυγούστου κυκλοφόρησε το videclip του “Smash the Control Machine”,το οποίο μπορείτε να δείτε μαζί με διάφορες πληροφορίες καθώς και το (περίεργο) εξώφυλλο στο λίνκ:http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.Net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=125045

Σε 5 ημέρες κυκλοφορεί και δεν το έχω βρει για κατέβασμα

Διέρευσε…:smiley:

παίδες χθες είδα το βιντεοκλιπ από το ομώνυμο κομματι και καραγούσταρα ε! ούτε που τους ήξερα. Θα τσεκάρω το άλμπουμ και θα πω εντυπωσεις. Το συγκεκριμένο κομμάτι πάντως μου φάνηκε σαν κάτι ανάμεσα σε Marilyn Manson και Ramones. Ωραίο, πολυ ωραίο:!:

Απαίσιο είναι! Το Sevas Tra να ακούσεις panagioti, δε ξέρω πόσο θα γουστάρεις βέβαια.

Οι Opeth? εεεεεεε οι Otep?
Τι έχω χάσει; Πάω να ρίξω καμιά αυτιά!

Edit: Άκουσα το ομώνυμο από το Smash the Control Machine!
Συμπαθητικό, αλλά του λείπει η δύναμη και η καφρίλα του Sevas Tra!

Γαμώ τα άλμπουμ, απίστευτη ατμόσφαιρα στις συνθέσεις και τρελό συναίσθημα από την τύπισα, αν εξαιρέσεις το “UR A WMN NOW” που μάλλον είχε περίοδο όταν το έγραφε ο δίσκος μαμεί και δέρνει, αυτός ο απόκοσμος, για τα δεδομενα του στύλ που παίζουν, ήχος που κυριαρχεί σε όλες τις συνθέσεις είναι απίστευτος, ειδικά στα πιο χαλαρά κομμάτια και πιο ειδικά στο τελευταίο που ενώ επαναλαμβάνεται και είναι πολύ μεγάλο σε διάρκεια δεν θές να τελειώσει…

το άκουσα το δισκάκι, τελικά είναι αρκετά συμπαθητικό! οχι και απαίσιο ρε! Ο matia τα λέει καλά. Tελικά το ομώνυμο κομμάτι, είναι ΚΑΡΑΜΠΑΜ Ramones από τα τελευταία τους (πχ μου θύμισε τον τρόπο που τραγουδά ο CJ στο Crusher). Ο δίσκος βγάζει μια ωραία Manson - ίλα γενικώς με λίγο πιο ροκ φηλινγκ, όπου σε κάποια σημεία μου θύμισε ακόμα και τις κιθάρες των Guano Apes. Νταξ και στα πιο κάφρικα κομμάτια όπως το Run For Cover καλοί ακούγονται.

θα ακούσω και το παλιότερο τους που είπε ο shaman.

Aν και ακόμα δεν έχω ακούσει το παλιότερό τους που πρότειναν οι από πάνω… έρχομαι να ξαναδηλώσω ότι το άλμπουμ είναι ΠΟΛΥ ΓΑΜΑΤΟ. Ρε σε ξέμπαρκες φάσεις (που έχω να το ακούσω καιρό) με πιάνω να τραγουδώ από μέσα μου

“Rise - Rebel - Resiiiiiiiiiiiiiiiiist”

\μ/