Otep

Το Sevas Tra πρέπει να 'ναι από τα πιο ιδιαίτερα δισκάκια που έχω ακούσει.Αυτό που λατρεύω όμως σε αυτούς είναι η όλη νοοτροπία βοήθειας προς όποιον χρειάζετε,από εκτώσεις και ομοφυλοφιλους μέχρι ανάπηρους,μειονότητες,ναρκωμανείς,κ.α.Ότι πιο metal.

Ωραίοι είναι, νομίζω δεν υπάρχουνε πλέον α; Μόνο το Sevas Tra έχω κι εγώ πάντως κι εντάξει χωρίς να ναι ότι πιο απίστευτο από πλευράς πρωτοτυπίας, είναι πανέμορφα ωμό και καλοφτιαγμένο.

Ήταν μία-πιο-άχρηστη-άποψη.

Τι ενοείς 1 πιο άχρηστη άποψη???

Ουγκ.

Ωραία μουσική…

καλα ελεος. ανχολη ακου το δευτερο. τωρα. το σεβας τρα τα σπαει, αλλα το δευτερο αξιζει ακροαση.

βγαζουν και φετος. το αναμενω πως και πως… :naughty:

Το ακούω αυτή τη στιγμή το καινούριο. Χεχ. Δεν έχουν διαλύσει τελικά , λάθος μου.

θα του ριξω αυτια. ακου παντως και το δευτερο. τα σμπαει.

Άκουσα ότι βγάλανε νέο δίσκο.Μήπως γνωρίει κανείς τπτ σχετικά,αν έχει βγεί στο ελλάντα ας πούμε ή αν είναι πότε θα βγεί?

οι οtep ποτε δε μου αρεσαν, αλλα το καινουριο cd ειναι δισκαρα!!! πολυ απλα!!
συνδυαζει πολλα ειδη μουσικης, σωστα δομημενα και δεν κουραζει (εμενα τουλαχιστον)!!

το ακους και νομιζεις οτι ειναι “στοιχειωμενο”… πολυ αληθινο συναισθημα…

το προτεινω ανεπιφυλακατα σε οσους τους γουσταρουν, οι υπολοιποι απλα ριχτε του μια, χωρις προκαταληψεις, αυτια και ειμαι σιγουρος οτι θα γουσταρετε!!!

(δεν ξερω αν εχει κυκλοφορησει, το ειχα κατεβασει για να δω αν ελεγε…:smiley: )

Tο καινούριο τους cd δεν έχω ιδέα πώς είναι αλλά γενικά σαν συγκροτημα δεν μ αρέσουν και δεν μ εκφράζουν …
Είναι πάντως να τους ακούς για να σου φτιάξει η διάθεση!:stuck_out_tongue:

Έχουν τρομερούς στίθχους όμως,και το μυνημά τους είναι πολύ δυνατό:wink:

30 Οκτωβρίου βγαίνει το καινούριο album τους,το οποίο παρεμπιπτότνως γαμάει.
όμορφα πράγματα…
μακάρι να μπορούσαν να έρθουν και για ένα live απο Αθήνα μεριά…:-k

η μπαντα τα σπαει απιστευτα!!! μαρεσουν παρα πολυ. υπαρχει περιπτωση να περασουν απο αθηνα??

Χλωμόν,αλλά μακάριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:roll:

Παραδώστε την Otep στο λαό:

:wink: :wink: :wink:

αν και λεσβια δεν πειραζει! :stuck_out_tongue:

ενω εχουν μια ιδιαιτεροτητα σαν μπαντα και τα σπανε
αρκετα κομματια τους ακουγονται μια απο τα ιδια χωρις κατι ιδιαιτερο!
και με κουραζουν αρκετα τα trademark φωνητικα που κανει!

Βασικά τα φωνιτικά λέγεται ότι τα έχει πάρει απο τους Crisis και την τραγουδίστρια τους Karyn.Εμένα πάντως είναι το αγαπημένο μου σημείο στη μουσική τους.

Και για να αποδείξουν και πόσο και γαμώ τα άτομα είναι,αν μπεί κάποιος στο site τους μπορεί να βρεί λινκς σε site οργανώσεων για τα ανθρώπινα δικαιώματα(γυναικών,ομοφυλόφιλων,κτλ),για την έκτρωση,υποστήριξη σε άτομα με κατάθλιψη,κτλ.

βασικα οτι εχει απασχολησει την ζωη της!

Ε ναι,αλλά άλλοι δεν κάθονται καν να μιλήσουν για αυτά,εκείνη που κάνει τόσο αγώνα και τα εκφράζει μέσω της τέχνης της νομίζω μπορεί να το θεωρήσει κανεις υπέρ της…

Απο τη κα-τα-πλη-κτι-κή εκπομπή Def Poetry Jam η Shaymaya δίνει ρεσιτάλ με τους στίχους της.Πάει,τελίωσε,η κοπέλα είναι ΘΕΑ.Προσκυνώ…