Μotörhead - The Wörld Is Yours

Ναι σιγά μη περίμενα…το πήρα απ’το Πάμπλικ στον Πειραιά 15 ευρώ, και σε πλαστική θήκη…όταν βγει με το dvd βλέπουμε:):!:

Φοβερό, νέο orgasmatron το brotherhood of man

Έστι ακριβώς…το πιο αγαπημένο απ’τα αγαπημένα-όλα-απ’το άλμπουμ:):!:

Καλός δίσκος στο ύφος του Overnight sensation
Εντάξει δεν το λές δισκάρα
Eπικά κομμάτια το get back in line και Bye bitch bye bye

ΥΓ
Επιμένω ότι οι δισκάρες των Motorhead είναι το
Ομώνυμο
We are motorhead
Bastards
1916

Άκου και το Inferno:wink:…και για τον καινούριο δίσκο, πιστεύω ότι τα τραγούδια live πρέπει να απογειώνονται-απόγειωνουν:):!:

ΤΣΙΜΠΗΣΑ ΤΟ ΔΙΣΚΟ Κ ΓΩ ΣΗΜΕΡΑ!!!

ήρθε ο άγιος βασιλης με μορφή κουριερ…:blink:

ήρθε ενας κουριερ(??) και μου έφερε κάτι πράγματα που ειχα παραγγείλει απο το αγγλικο αμαζον που τα περίμενα σε 8 ή 12 μέρες από τώρα.!!! αυτά είναι…!!

και μέσα σε όλα ήταν και η ειδική εκδοσή του classic rock για το The Wörld Is Yours …!!

το λοιπόν…

το περιοδικό έρχεται μαζί με τον δίσκο σε χαρτονένιο φάκελο όπως είναι συνήθως οι εκδόσεις του classic rock…

το [B]cd [/B]είναι σε μεγάλη χοντρή χάρτινη συσκευασία(Digipak)(ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τις ονομασίες:?)…η ποιότητα είναι πολύ καλή…
υπάρχει ένα 12σελλιδο κολλημένο βιβλιαράκι στην συσκευασία , δεν υπάρχουν στίχοι, αλλά υπάρχει μια δήλωση του θεού για το πόσο μεγάλη μπάντα είναι οι motorhead(ΓΑΜΑΕΙ.!), μερικές φώτο(η τελευταία με τον lemmy είναι γαμάτη), (πολλές, μα πολλές)ευχαριστίες τις μπάντας, (ακόμη πιο πολλές)πληροφορίες/διαφήμιση για το τι χρησιμοποιεί ο καθένας, και 2 σελίδες με ενα quote από κάθε τραγούδι(LIVE OR DIE,STAND OR RUN,SHOOT’EM DOWN,SMOKING FUN…IN THE TIME IT TAKES TO TELL,ANOTHER DREAMER SENT TO HELL - [B]OUTLAW[/B])…

το [B]περιοδικό [/B]ειναι ολόκληρο αφιερωμένο στους Motorhead…
σχόλια και παρουσίαση για όλες τις κυκλοφορίες τους, συνεντεύξεις με τα μελή, σχολιασμός επιλεγμένων εξώφυλλων δίσκων της μπάντας, κουβέντες άλλων και της παναγιας τα μάτια…

μέσα στο περιοδικό είχε και μια [B]αφίσα [/B]σε διαστάσεις όπως του metal hammer περίπου οπού απεικονίζεται το εξώφυλλο του δίσκου…που είναι έτσι και έτσι…ώσπου να το γυρίσεις απο την άλλη πλευρά που είναι ολο το ζουμί…!!
τραπέζι, γεμάτο χαρτιά από τράπουλες, ποτά, τσιγάρα, η μπάντα κάθετε και παίζει χαρτιά, παρεα με δυο μανούλια!! μια ξανθούλα και μια έγχρωμη κούκλα…(οι οποίες μου φαίνονται και γνωστές…:-k) very nice. 8) (o λεμμυ κρατάει τις δυο γυναίκες και οι άλλοι δυο τα…χαρτιά…χαχαχαχα)

και μαζί σε όλο το πακέτο είχε και μια [B]καρφίτσα [/B]motorhead…!! Πολύ ωραία…μικρή αλλά γαμάτη…

σαν να λέμε και γαμώ τα πακέτα,…:smiley:

*αρχίζω να πιστεύω στο θαύμα των χριστουγεννων…ειδικα αν κερδισουμε αυριο της αεκ…:stuck_out_tongue:

Το μονο που με χαλαει ειναι που ειναι digipack και δεν εχει τους στιχους. Αλλα με κοβω να το τσιμπαω και εγω, εχω τρελα με τα αφιερωματα και απο οτι φανταζομαι θα ειναι και γαμω το αφιερωμα… Με εφτιαξες τωρα και ειμαι και αρρωστος μερα που 'ναι… Λογικα θα ερθει στο κεντρο που φερνουν ξενο μουσικο τυπο.

Είναι κιαυτό με το περιοδικό…είναι και με το dvd που θα βγει σε κανά μήνα…είναι και το Lemmy…λευτά νά’χουμε και χαλάλι τους:):!:

στη συνέντευξη…

[B]δημοσιογράφος[/B] - you are well known for you dislike of the music business.
[B]lemmy[/B] - no shit, sherlock.!! :lol: [B]ΘΕΟΣ[/B]

online κατάστημα παπουτσιών

θα θελα τα φωτα σας αν καποιος χρησιμοποιει το internet για την
αγορα υποδηματων και ρουχων.
πανω απο ολα να ειναι δοκιμασμενα για την ποιοτητα τους οσων αφορα την αυθεντικοτητα και την αποστολη στην ελλαδα, οπως επισης αν γνωριζετε και τα εξοδα αποστολης για Ελλαδα.

Παπούτσια γυναικεία

ASICS SHOES
ευχαριστω εκ των προτερων.

Συγκίνηση :!:

Τέτοια 35ετή συνέπεια με συνεχείς κυκλοφορίες γαμάτων δίσκων, συνεχείς περιοδείες και αυθεντικό ροκ’ν’ρολ attitude ΚΑΜΙΑ άλλη μπάντα δεν είχε, δεν έχει και δεν θα έχει ΠΟΤΕ.

[B]MONO LEMMY, YOU FUCKIN’ BASTARDS[/B] :!:

:bow2::bow2::respect::respect::):!:

το ακούω ξανα και ξανα και κατέληξα οτι το μυστικό είναι τα τέσσερα
τελευταία υπερ-tracks :
[B]Brotherhood of man[/B] (κάργα metal και μια φωνή απο την κόλαση)
[B]Outlaw[/B] (ίσως κάτι απο Sacrifice με πιο mid-tempo refrain, Το solo είναι αλλού)
[B]I Know What You Need[/B] (το καλύτερο γρήγορο του δίσκου)
[B]Bye bye bitch bye bye[/B] (boogie, rock n roll , και οταν ξεκινάει το solo o Phil το πάει μέχρι τέλους ,the party never stops…)

και είναι αυτά που με κάνουν να ξαναπατάω το play να παθαίνω την πλάκα μου ,να μονολογώ πόσο θεός είναι ο Lemmy και μόλις τελειωνει , άντε πάλι απο την αρχή.
πολύ μάγκας αυτός που τα έβαλε με αυτήν την σειρά.

Ετσι φτιαξτε με και αλλο μεχρι να ερθει η ωρα να το παρω στα χερια μου και να πωρωθω για ακομα μια φορα… Εγγυηση αυτη η μπαντα.

που,πως,ποσο?

Και εγω το ψαχνω. Στο κεντρο δεν το ειχαν φερει την προηγουμενη βδομαδα, θα κατεβω παλι αυριο να δω. Ο crimson_Idol το πηρε 20,99 απο το play.com.

παραπληροφόρηση ο απο πάνω :stuck_out_tongue:

το πήρα απο το αγγλικο αμαζον με 18,5 ευρο…
τώρα εχει 2 ευρο παρακάτω…
αλλά οποίος πάει να το πάρει καλά θα είναι να πάρει και κάτι παραπάνω να του βγουν δωρεάν τα μεταφορικά οπως έκανα και εγώ…

*έχω την εντύπωση πως ελλαδα δεν θα έρθει στα πρακτορεία τύπου…εχω δει παντού αναφορές πως έγινε μόνο για το κοινό της αγγλιας…

Και εγω σημερα που κατεβηκα κεντρο δεν το ειχαν, οποτε δεν νομιζω να το φερουν. Τους εφεραν το κανονικο τευχος του Classic Rock τωρα, οποτε… Λογικα θα το παραγγειλω και εγω μεσω internet, θελω οπωσδηποτε να εχω το περιοδικο με το αφιερωμα.