Outlander

Πανέμορφο. Ανυπομονώ για το Σάββατο που χω κανονίσει με παρέα να δούμε τα 5 επεισόδια που δεν έχουμε δει από τον πρώτο κύκλο.

Αφου σου αρεσαν τα 3 πρωτα,τα επομενα θα σου αρεσουν ακομα περισσοτερο…

Αν εξαιρέσουμε το επεισόδιο που [SPOILER]παντρέυεται η Κλαίαρ Μπίτσαμ με τον Τζέσι και από τη μία ώρα που διαρκεί τα 50 λεπτά μας δείχνει σεξ (αρκετά καβλωτικό βέβαια) και διαδραματίζεται ολόκληρο μέσα στο δωμάτιο τους[/SPOILER]
με το οποίο ψιλοβαρέθηκα, όλα τα υπόλοιπα είναι υπέροχα.

Κρίμα που κάνει τόσο μεγάλη παύση.

Ξεκινησα να το βλεπω κι εγω και δηλωνω ενθουσιασμενος, εχω δει τα τρια πρωτα επεισοδια μεχρι στιγμης. Ποιος περιμενει μεχρι τον Απριλη για τη συνεχεια της σειρας γμτ, η παυση που κανει ειναι υπερβολικα μεγαλη.

Το μονο ακυρο μεχρι στιγμης,

[SPOILER]Οταν ακουμπα τα χερια της στο βραχο και γυρνα πισω στο χρονο, μου φαινεται υπερβολικα απλο και βολικα ανεξοδο να το γυρισουν, περιμενα να γινει κατι πιο εντυπωσιακο οπως να πεσει κανας κεραυνος ή κατι τετοιο. Ψιλα γραμματα ομως, κλαιν.[/SPOILER]

[SPOILER] Και μένα είναι το μόνο πράμα που μου φάνηκε κάπως. Όχι τόσο σαν εκτέλεση, αλλά κυρίως ότι είναι πολύ βολικό, αλλά όπως λες κλαιν. Αφού με αυτό τον τρόπο μου δείχνει όλα αυτα τα ωραία πάω πάσο. Απλά αναρωτιέμαι τι ρόλο θα παίξει αυτό στο μέλλον και πως θα εξηγείται.[/SPOILER]

Λοιπον, ειδα και τα υπολοιπα επεισοδια, μην ανοιξεις το spoiler αμα δε τα δεις ολα,

[SPOILER]Καπως το μπαλωνουν στη σκηνη που ακουει τη φωνη του Φρανκ και παει να ακουμπησει το βραχο να γυρισει πισω και τελικα την πιανουν λιγο πριν τον ακουμπησει. Πολυ ωραια σκηνη σε φαση ανατροπης και δε θα μπορουσαν να το γυρισουν ετσι αν εξ αρχης ο τροπος που γυρισε πισω στο χρονο δεν ηταν τοσο ‘‘βολικος’’. Επισης μαλακια που τελειωνει τοσο αποτομα το τελευταιο επεισοδιο, σ αφηνει συξυλο για τοσους μηνες.[/SPOILER]

[SPOILER]παντως αυτος ο ηθοποιος που υποδυεται τον Φρανκ και τον προγονο του ποσο απολαυστικα σε κανει να τον σιχαθεις :p[/SPOILER]

Καλός είναι. Σαν Φρανκ δεν ενοχλεί και σαν BlackJack ενοχλεί όσο πρέπει. Έπαιζε και τον Βρουτο στο Rome. Όπως τον έβλεπα σαν Φρανκ , σκέφτηκα ότι θα ταίριαζε για τον Lovecraft.

Στα της σειράς. Το βλέπω λίγο σαν το Vikings. Δεν με συγκινεί τόσο το στόρυ του βασικού χαρακτήρα, βλέπε Ραγκναρ, άσχετα αν βλέπεται ευχάριστα, αλλά με ενθουσιάζουν όλα τα υπόλοιπα. Το σκηνικό, η φωτογραφία, η σκηνοθεσία, το υπόλοιπο στόρυ και χαρακτήρες κτλ κτλ

Σήμερα έχουμε την επιστροφή, επιτέλους.

περασε ο καιρος…ειχα δει ενα τρεηλερ πριν απο κανα μηνα το οποιο φαινοταν σουπερ!

δεν ξερω ποσοι βλεπετε την σειρα αλλα εχουμε πλεον trailer για 3η season!

Good news. Teleiwnw osa epeisodia exoun paixtei opou na nai opote de tha einai megali h anamoni!

το τελευταιο επεισοδιο του 2ου κυκλου ειναι απο τα καλυτερα επεισοδια που εχω δει γενικοτερα σε οποιαδηποτε σειρα…

1 Like

Επιτελους ξαναρχισα να το βλεπω. Ειχα μεινει στον μισο πρωτο κυκλο γτ ειχε σπασει η παρεα που το βλεπαμε μαζι. Ειχα ξεχασει ποσο ομορφη σειρα ειναι. Ειδα σημερα το επεισοδιο της δικης μαγισσων. Επος!

1 Like

ο 2ος κυκλος ειναι ακομα καλυτερος και ο 3ος ειναι στο 3ο επεισοδιο και εχει ξεκινησει πολυ δυνατα.
Ειναι μεγαλο κολλημα αυτη η σειρα!

1 Like

φοβερο και το 4ο επεισοδιο!