Overkill - Immortalis

απορω πως ακομα δν εγινε λογος για αυτο το album…ειναι γεγονος λοιπον οτι τουτοι οι τυπαδες δν τυχανε της αναγνωρισης που τους αξιζε…
μετα απο τοσα albums στη δισκογραφεια τους επιστρεφουν με ενα τυπικο overkill album που ομως θα αφησει καθε οπαδο τους ικανοποιημενο…το immortalis ειναι ενας καλοδουλεμενος δισκος με τα χαρακτηριστικα groovata riffs των overkill κ την χαρακτηριστικη φωναρα του blitz…σιγουρα οχι κατι που θα ορισει το ‘νεο’ μεταλ αλλα ακομα ενας δισκος με τον οποιο μπορει κανεις να περασει καλα…:slight_smile:
πειτε κ σεις καμια γνωμη χρυσα μ…:stuck_out_tongue:

πολυ καλος δισκος!!φρεσκος με πολυ καλη παραγωγη.
συμμετεχει και ο θεος randy blythe απο lamb of god.
η φωναρα του blitz θες δεν θες σε παρασερνει σε thrash χωρους!!!
οντως αδικημενοι οι overkill.

μαζι με το exodus ειναι φετος 2 thrash δυναμιτες!!!

rotten to the core!!!

οποιος σκεφτεται να το αγορασει,να παρει την εκδοση με το dvd δωρο.ειναι φοβερο.

Καλός δίσκος. Οκ δεν είναι όντως κάτι πρωτότυπο , αλλά τουλάχιστον είναι αξιοπρέπες. Το μόνο αρνητικό είναι κάποια ασύνδετα σημεία που υπάρχουν ( πχ τσεκάρετε την ρυθμική κιθάρα στο σόλο του Charlie Get Your Gun, είναι αρκέτά ξέμπαρκη θα έλεγα ). Τεσπά, με το δισκάκι αυτό αποδεικνύουν ότι τους έχει περισσέψει αρκετή ενέργεια μέσα τους. Δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσω να υποστηρίζω την άποψη αυτή καθώς δεν το έχω ακούσει όσες φορές θα ήθελα.

Ειναι κριμα οντως να μην εχει γινει εστω και λιγο ντορος για αυτο το δισκακι!!Μετα απο αρκετες ακροασεις αποφασισα να το τσιμπησω στην ειδικη εκδοση με το Dvd!!Οσοι ψηνοντε να ακουσουν ενα καλο Heavy/Thrash αλμπουμ ας το κανουν ανετα…πολυ καλος δισκος,μου φαινετε αρκετα καλυτερος απο τα 2 προηγουμενα τους τουλαχιστον…δειχνουν οτι υπαρχει εμπνευση για ενα καλυτερο μελλον!!
Και οντως το Dvd με την συναυλια τους ειναι ΔΥΝΑΜΗ!!
Θα πηγαινα με χιλια αν τους εφερναν απο εδω…

αληθευει οτι σε ενα κομματι συμμετεχει καποιο μελος των Lamb Of God?? κατι τετοιο ειχα ακουσει…