Overkill-Ironbound

[SIZE=“4”]1RON6OUND[/SIZE]

Σε μια βδομάδα και κάτι κυκλοφορεί αυτή η τιτανομέγιστη/τιτανοτεράστια δισκάρα, και δεν έχει πει κανείς ούτε μια κουβέντα…[-X
Το ακούσατε το album;
Εγώ μπροστά του ξεχνάω (με άνεση) τα 4-5 τελευταία τους, για μένα είναι ίσης αξίας με “Horrorscope” τουλάχιστον!
Γνώμες;;;

Γαμάτη μπάντα, γαμάτος τύπος ο Blitz, και απ’όσο έχω ακούσει ο δίσκος τα σπάει:):!:

κουβέντα έχουμε πει στο θρασοθρεντ. οι πρώτες ακροάσεις είναι θετικές απλώς. μια φορα έχω προλάβει να το ακούσω και σαν πρώτη εντύπωση μου φάνηκε καλοδουλεμένο. Θα του δώσουμε την προσοχη που του αξίζει για να το κουβεντιάσουμε καλύτερα βέβαια.

μετα απο 2-3 ακροασεις πριν μερες μου εχει αφησει πααααρα πολυ καλες εντυπωσεις… δεν το περιμενα…αλλα θελει και αλλες ακροασεις γενικα…

Άκουσα τα μισά τραγούδια και μου φάνηκαν καλά,αλλα οχι σε επίπεδα horrorscope.Σε σύγκριση με τους προηγούμενους το killbox13 ήταν πολύ καλό,τα επόμενα 2 όχι.Οπότε πρέπει να το ακούσω ολόκληρο για να τον συγκρίνω με τον τελευταιο τους καλό δίσκο…

Δευτέρα στα δισκάδικα…εννοείτε θα σπεύσω:):!:

Ωραιο αλμπουμ!Ισως οτι καλυτερο απο εποχη WFO.Ομως τα drums ρε παιδια ειναι programming και ειναι πολυ ενοχλητικο.Δε γαμιεται…θα το παρουμε το βινυλιακι.

δεν περιμένω τίποτα λιγότερο από μία δισκάρα

Τι καταιγίδα ήταν αυτή!!! Μιλάμε ότι πατάει κάτω όλα τα τελευταία των “μεγάλων”…Άντε να ρθούνε πάλι να τρελαθούμε!!

μακαρι να ερθουν και το θεωρω και πιθανο… ελπιζουμε…

Το ομόνυμο, με τις φοβερές αλλάγές στο ρυθμό…τα σπάει…όλος δίσκος είναι υπέροχος, απλά αυτό μέχρι στιγμής μ’έχει κολύσει στο τοίχο:):!:

Εμένα το Killing for a Living!!

με μία περασιά που του έκανα ήταν τρομερό!

εχω μεινει πισω και μαυτους πρεπει να τους τσεκαρω
καλα τη φωνη του τη ξεχωριζω απο χιλιομετρα
οτι ειναι overkill
απο τις πιο χαρακτιριστικες φωνες στο thrash

και καλα θα κανεις…ανελπιστα καλος δισκος…σπερνει…

Όσο τον ακούω, τόσο περρισότερο μου αρέσει, απ’τους καλύτερους thrash δίσκους των τελευταίων χρόνων:):!:

:metal::metal:
Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Ο Σ !!!
Πολυ μεγαλη δισκαρα, φοβερα εμπνευσμένα και δυνατα κομματια, σιγουρα απο τους καλυτερους thrash της δεκαετίας!!
Ειναι μια καλη μίξη του Horrorscope με την εποχη thrash των '80s !!

μονο εμενα δεν μ’αρεσε ιδιαιτερα?

και αυτος ο ηχος στα ντραμς…ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΒΕΡΚΙΛ ΡΕ

φιλος μπορει να μην σου μοιαζει για ντραμσ '80 αλλα εχει πολυ το feeling του Horrorscope. Listen again :wink: