Ozzy

Ναι μωρέ αλλά Ozzy είναι αφού :stuck_out_tongue:

Να τη δαγκώσω εγώ και κάνα μήλο, αλλά ο τύπος με το ζόρι μίλαγε … τον συμπλήρωνε η άλλη.

1 Like

Ευχομαι περαστικα στον Prince Of Darkness και σιδερενιος.,. Εχω πιστη σε αυτον οτι θα την σκαπουλαρει παλι, για τον Ozzy μιλαμε.

Τι περαστικά μωρέ κι εσύ :stuck_out_tongue:, δεν υπάρχει θεραπεία γι’ αυτό που έχει. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μπορέσουν ο ίδιος και το ιατρικό τιμ που τον κουράρει να το διαχειριστούνε όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται.

3 Likes

Αυτο εννοουσα, δεν το διατυπωσα σωστα, να μπορει να το διαχειριστει με οσο το δυνατο λιγοτερα προβληματα.

Πάρα πολύ καταβεβλημένος ο Madman. Με το ζόρι «έβγαινε» η φωνή. Τουλάχιστον (κι ευτυχώς), έχει περιουσία για να υποστηρίξει το καλύτερο ιατρικό επιτελείο γι’ αυτόν.

Τα έχω γράψει κι εδώ.

Για να λέμε και την αλήθεια, βέβαια, με τα «γραμμάτια υγείας» που οφείλει να «πληρώσει» ο Ozzy, λόγω του πρότερου βίου του, θα έλεγε κανείς ότι η «ζυγαριά», όσον αφορά την φυσική και πνευματική του κατάσταση σε αυτήν την ηλικία, συνεχίζει να «γέρνει» σαφώς υπέρ του.

2 Likes

Σίγουρα πάντως δεν είναι για touring. Τώρα κατά πόσο θα το καταλάβει η Sharon ενόψει και του νέου album δε ξέρω.

1 Like

Εν ολίγοις, ιατρικό θαύμα ο Ozz, ανθεκτικός όσο λίγοι. Θα συνεχίσει να επιβιώνει ακόμη και στις πιο αντίξοες συνθήκες, αυτός και οι κατσαρίδες!
Ένας συνήθης ανθρώπινος οργανισμός με τέτοια βαριά καταπόνηση θα είχε “χαιρετίσει” προ πολλού, δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχει το “club των 27”.
Απ΄ότι φαίνεται όμως υπάρχει άλλο ένα ηλικιακό… checkpoint, εκεί στα 70 περίπου (βλ. Lemmy, Bowie)
Το ζήτημα είναι να τον σεβαστεί η αδηφάγα σύζυγος/manager… θα μου πεις αυτή δεν σεβάστηκε την δική της ασθένεια…

3 Likes

Βασικα η νόσος Parkinson διαγνώστηκε με Ozzy

1 Like

8 Likes

Λίγο να χαρούμε και στο θρεντ αυτό :joy: :joy:

Κατά τ άλλα:

2 Likes

Αν ο Ozz είχε την ιδιότητα/ικανότητα να ανησυχεί για οτιδήποτε, του θανάτου συμπεριλαμβανομένου, θα το είχε δείξει τόσα χρόνια που “τον ξέρουμε”!

αισιόδοξος ο θείος

Εγώ πάντως κρατάω το εισιτήριο που έχω από πέρσι για το O2 και εάν πάνε όλα καλά θα τον ξαναδώ…και από κοντά αυτή την φορά (έχω vip)…θα δείξει.

1 Like

Ειπε και ενδεχομενως αλλα αυτο το κοψαν απτον τίτλο για καποιο λογο

2 Likes

It’s out there… :shushing_face:

2 Likes

Ως τώρα ευχάριστη έκπληξη. Δεν το περίμενα.

Πού το ακούτε να το ακούσουμε κι εμείς; Υπάρχει λινκ στο οποίο έχει διαρρεύσει ο δίσκος;

Ο Τρελιάρης, την παλεύει δεν την παλεύει. Τα 5 πρώτα καλά αν και δεν ακουμπάνε παρελθόν, 1-2 αλλά περίεργα αλλά οκ, κάνα δύο απλά λίγο φλου αν και έχουν κάποια καλά στοιχεία κι αυτά με τον Post Malone, άκυρα, το ένα στο κλίμα του δίσκου από πλευράς τέμπο και το άλλο με τα trap περάσματα να το καταβαραθρώνουν.
Μετά τον gus λετε να παίξει μπάλα και με sinboy ? :rofl:
Πάντως σε σχέση με τα τελευταία, αρκετά καλύτερο, αφού δεν έβαλε τον ΔΥ μπλάσκο να το γράψει.

Τα δύο τελευταία τραγούδια με τον Post Malone δεν κολλάνε καθόλου στο album.