Ozzy

Σε καταλαβαίνω και θα σε έχω υπ’ όψη μου αν το πετύχω πουθενά να πεσει πμ.
Προτείνω αν το βρεις να το πάρεις σε βινύλιο (αν και θα σου κοστίσει σίγουρα κάτι παραπάνω…)
Σε CD να προτιμήσεις ειδικά αν την βρεις την remastered έκδοση που βγήκε στα μέσα της δεκαετίας του '90 όπου το εξώφυλλο του αυθεντικού άλμπουμ φαίνεται μέσα σε ένα πλαίσιο από κάποιο ύφασμα.

Ναι ρε, αυτήνα λέω κι εγώ. Και το Diary σε τέτοια έκδοση το χω.

Βασίζομαι πάνω σου!

Βινύλιο ε; Χμμμμμμ δεν έχω πικ απ βέβαια… αν και το Blizzard είναι από τους λόγους να αποκτήσει κανείς!

Blizzard of Ozz —> γιατί Randy! 8)

Δες εδώ:
http://www.play.com/Music/CD/4-/145537/Bark-At-The-Moon-Blizzard-Of-Oz/Product.html?ptsl=1&ob=Price&fb=0

ή μεταχειρισμένο:
http://www.play.com/Music/CD/4-/2233768/Blizzard-Of-Ozz/Product.html?ptsl=1&ob=Price&fb=0

Εγώ ευτυχώς είχα προλάβει να πάρω τις παλιές εκδόσεις των 2 πρώτων άλμπουμ προτού εξαντληθούν 8)

Μπράβο! Το μεταχειρισμένο στο 2ο λινκ είναι που λέω πως αξίζει να έχει κανείς, το διπλό που πόσταρες φοβάμαι πως είναι το “Σαρονιασμένο”

Είσαι σίγουρος; Γιατί στο εξώφυλλο αυτής της έκδοσης λέει “the originals”. :-k

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό και γράφω “φοβάμαι”.

Αλλά έτσι και αλλιώς αν έχεις το Diary γιατί να θες το διπλό; Πάρε το άλλο που είναι και σίγουρα το αυθεντικό.

Δεν υπαρχει Οzzy μετα το ozzmosis…το τελευταιο μεγαλο album του…

Εφόσον λέει “the originals” και “nice price” μάλλον είναι η πρώτη μη remastered έκδοση.

Bark at the Moon με μικρή διαφορά απο τα 4 πρώτα…

diary of a madman.πολυ ωραια τραγουδια αλλα ειδικα το ομωνυμο ειναι ασυγκριτο.η μελωδια με την κλασσικη κιθαρα ειναι φοβερη!!!:bow2:

Τα δυο πρώτα αλμπουμ είναι άπιαστα. Γενικά ο Ozzy με την αποπομπή των Daisley-Kerslake και τον θάνατο του Rhoads έχασε τους βασικούς του συνθέτες. Ακόμη και στα επόμενα άλμπουμ μεγάλο μέρος του υλικού είναι δικό τους.
Το όνομα του Ozzy στα credits πιο πολύ για λόγους μάρκετινγκ εμφανίζεται παρά για την προσφορά του.

τα 3 πρώτα δεν αγγίζονται, από κει και πέρα εμένα μου άρεσε και το down to earth…:roll:

Βlizzard of Ozz:)

OZZY: “Θα έπρεπε να δωρίσω το σώμα μου στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας”

«Όπως και να το δεις, είμαι ένα ιατρικό θαύμα. Θα έπρεπε όταν πεθάνω να δωρίσω το σώμα μου στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας. Εντάξει να πίνεις και να γίνεσαι κομμάτια για μερικές ημέρες ? εγώ το έκανα για 40 χρόνια! Σε ένα σημείο είχα φτάσει να «κατεβάζω» τέσσερα μπουκάλια κονιάκ την ημέρα, να πέφτω ξερός και μετά να ξυπνάω και να συνεχίζω. Όταν γυρίζαμε το ?The Osbournes? κατάπινα 42 τύπους από συνταγογραφημένα φάρμακα, πρωί, μεσημέρι, βράδυ. Άσε το «χόρτο» που κάπνιζα στο «ασφαλές» μου δωμάτιο, μακριά από τις κάμερες. Παράλληλα, κάπνιζα πούρα λες και ήταν τσιγάρα, τα κάπνιζα ακόμα και στο κρεβάτι», λέει ο Ozzy σε μια πρόσφατη συνέντευξή του και εμείς αναρωτιόμαστε που πρέπει να δωρίσει το σώμα του ο Bobby Liebling των Pentagram?

Classic ozzy…:lol::stuck_out_tongue:

Αμα το 'χει ο οργανισμος σου… Σκυλος ο πουστης…

δεν υπαρχει respect!!!

Επιστήμονες θα μελετήσουν τον Ozzy Osbourne

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ

Ο Ozzy Osbourne συμφώνησε να αφήσει επιστήμονες να μελετήσουν τον γενετικό του κώδικα για να δουν πως έχει καταφέρει και έχει επιβιώσει. Ο 61χρονος ροκάς οπως εινιαι γνωστό για χρόνια τώρα πίνει και παίρνει…

διάφορες φαρμακευτικές ουσίες. Η ζωή του ειναι άστατη αφού συνέχεια ειναι σε πάρτυ κλπ. Κανονικά με τέτοιους ρυθμούς θα έπρεπε να είχε σοβαρά προβλήματα, ίσως και να μην ήταν στη ζωή, Εκείνος ομως τα εχει καταφέρει για αυτό και θέλουν να δουν οι επιστήμονες πως τα κατάφερε

Δεν ψοφαει με τπτ λεμε…:lol::lol:

Ozzy Osbourne: Blizzard Of Ozz Tour 82 DVD

Pre-order. | Due for release on 06/09/2010

EUR 18.49

  1. Over The Mountain
  2. Mr. Crowley
  3. Crazy Train
  4. Revelation (Mother Earth)
  5. Steal Away
  6. Suicide Solution
  7. Goodbye to Romance
  8. I Don’t Know
  9. Believer
  10. Flying High Again
  11. Children Of The Grave
  12. Paranoid

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/14123026/Ozzy-Osbourne-Blizzard-Of-Ozz-Tour-82/Product.html

Eίναι επίσημη κυκλοφορία ή bootleg;