Ozzy

μαλλον ειναι κανονικη κυκλοφορια…
αλλα ηταν να βγει ενα dvd με τον randy και οχι αυτο…:?

This DVD release features a concert filmed in Irvine California for television. At the time Ozzy Osbourne was touring to promote his second solo album Diary of A Madman a tour that was marred by the tragic death of guitarist Randy Rhoads in March 1982 in a freak flying accident. By June 12th 1982 the band were scheduled to play at the Irvine Meadows amphitheatre Irvine, California. By this time Brad Gillis who had replaced Randy Rhoads had been playing with the band for almost two months and had a number of high profile concerts under his belt including a radio broadcast.

The set list which was a typical Ozzy set list of the time included numbers from both solo albums (Blizzard Of Ozz and Diary Of A Madman) including Over The Mountain, Flying High Again, Crazy Train, I Don?t Know , Goodbye To Romance, Suicide Solution and culminating with three Black Sabbath classics (Iron Man, Children Of The Grave and Paranoid). The concert was televised and then subsequently released on home video in a slightly edited format. More recently the DVD has been available in Japan and elsewhere.

This deluxe package however includes not only the DVD but also the CD of the concert and a reproduction program from the tour.

  1. Over The Mountain
  2. Mr. Crowley
  3. Crazy Train
  4. Revelation (Mother Earth)
  5. Steal Away
  6. Suicide Solution
  7. Goodbye to Romance
  8. I Don’t Know
  9. Believer
  10. Flying High Again
  11. Children Of The Grave
  12. Paranoid

Band Lineup: Ozzy Osbourne (vocals), Brad Gillis (guitar), Rudi Sarzo (bass), Don Airey (keyboards) and Tommy Aldridge (drums).

και πρεπει να ειναι αυτο…:

και πρεπει και να το εχω και σε bootleg dvd…!!!

EDIT… OVER THE MOUNTAIN…!!! OH YES.!!

Καλή κυκλοφορία…με Ράντυ, εννοείτε θά’ταν καλύτερα, αλλά υπάρχει κάτι κινηματογραφημένο από τότε;:):!:

ναι υπαρχει και ηταν να κυκλοφορισει τωρα…’
αλλα μαλλον κατι εγινε και κυκλοφορει αυτο

Πολυ καλυτερα να κυκλοφορουσε κατι με Randy… Τι να εγινε και αλλαξαν τα σχεδια?

Ελπίζω να γίνει κάτι στο μέλλον:):!:

O Ozzy θέλει να ασχοληθεί και με άλλα είδη μουσικής!

Μπορεί ο Ozzy να αποτελεί πολύ μεγάλο κεφάλαιο της heavy metal μουσικής, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα ήθελε να ασχοληθεί και με άλλα μουσικά είδη.

Ο λόγος που δεν το κάνει; ?Το να είσαι ο Ozzy Osbourne είναι φανταστικό. Είναι θαυμάσιο να είσαι ο τραγουδιστής των Black Sabbath.

Τα να έχεις τόσα hits είτε με τους Sabbath είτε με τις προσωπικές μου δουλειές είναι καλό, αλλά αν προσπαθήσω να απομακρυνθώ από το Heavy υλικό πολλοί θα αρχίσουν να λένε ότι ξεπουλήθηκα. Θα ήθελα να φτιάξω μια μπάντα όχι σε heavy rock ύφος, αλλά κάτι πιο blues, δεν έχω όμως τον απαραίτητο χρόνο. Φαντάσου ότι αφιερώνω όλο το χρόνο μου για να κάνω έναν Ozzy δίσκο.?

Ερωτηθείς για τα μελλοντικά του σχέδια, ο Ozzy απάντησε ότι θέλει να γράψει ακόμα ένα βιβλίο, με τίτλο ?I’m Still Ozzy? αλλά και να γυρίσει και μια ταινία βασισμένη στο πρώτο του βιβλίο ?I’m Ozzy?. Στη συνέχεια πρόσθεσε ότι ?Είναι πολύ, πολύ πιθανό οι original Sabbath να βρεθούν και πάλι μαζί και να κάνουν τον απόλυτο Sabbath δίσκο. Μίλησα με τον Bill (Ward, drummer των Sabbath) πριν από λίγες ημέρες συμφωνήσαμε ότι ποτέ δεν πρόκειται να πούμε ποτέ ξανά.?

http://www.rockradiodjl.gr/o-ozzy.html

Βιβλιο,ταινια,blues μπαντα,sabbath reunion , τα παντα ολα λεμε ο οζζαρος.:stuck_out_tongue:

εγω στα 27 μου και δεν κάνω μεγαλύτερα σχέδια από το τι θα φάω το μεσημέρι και ο οζζυ σχεδιάζει να ξαναχτίσει τον κόσμο…:?

Δεν ξερω αν θα δουλευε ενα reunion Black Sabbath… Ενταξει για συναυλιες θα γεμιζαν σταδια, αλλα για νεο αλμπουμ… Οπως ειχε δηλωσει ο Geezer Butler οταν ειχε βγει το The Devil You Know, ‘‘Αν δουλευαμε με τον Ozzy θα ειχαμε κανει παρα παρα πολυ καιρο να γραψουμε τον δισκο…’’

Ozzy Osbourne - 2010 Ozzfest Intro

κρίμα που δεν υπάρχει σε καλύτερη ποιότητα

Ι ΑΜ IRON MAN :lol:

OXI RE MAN
αχαχαχαχαχα

θεος απλά :smiley:

ξερουμε αν θα πεχτει το βιντεακι κ στην συναυλια εδω μαλακάσα ; xD

δεν νομίζω αλλά δεν το δένω και κόμπο…

*τα παλιότερα βίντεο που κυκλοφορούν και ειναι με κανονική ποιότητα και οχι απο κινητά-κάμερες είναι γαματα

Τι γαματο βιντεακι… Χαχαχαχα :lol::lol2: Πολυ καλο…

Ρε 'σεις, σκεφτομαι να χτυπησω αυτην την εκδοση του Ultimate sin: http://www.play.com/Music/CD/4-/155084/Ultimate-Sin/Product.html

Eχει κανα βιβλιαρακι της προκοπης με στιχους και τα σχετικα???

δεν ειναι κακο!
Αλλα μην περιμενεις και κανα σε στυλ Γουαϊτσνεϊκ ριμαστερ!

έχει στίχους κλπ. Επίσης, από την άλλη πλευρά (τελευταία σελίδα του μπουκλετ) φαίνεται κανονικά και το εξωφυλλο (χωρίς σμίκρυνση).

Αυτό ακριβώς έχω κι εγώ! Αν θυμάμαι το είχα πάρει από το 7+7. Υπάρχει άραγε ακόμα αυτό το μαγαζί? :-k

νε…

αλλα δεν εχει τπτ μεσα.

Αργησαν αλλα ηρθαν μαζεμενες οι απαντησεις, ευχαριστω!

Δηλαδη??

Ωραια, ωραια νεα. Με χαλουσε και που το εξωφυλλο ειναι σε σμικρυνση.

Μαλλον θα επενδυσω. :smiley:

σκεψου μονο οτι ΣΕ ΟΛΕΣ τις εκδοσεις που εχω απο ΑΥΤΟ το ριμαστερ…απλα το πρωτελευταιο φυλλο εχει γινει το εξωφυλλο του σιντι!:stuck_out_tongue:

οσο αφορα τα Γουαϊτσνεϊκ…αν δεν εχεις δει τι παιζει με τα 3 διπλά ριμαστερ που εχουν βγαλει, απλα χανεις!:smiley:

τα οποια και τσιμπησα προσφατα εναντι 8 εουρων εκαστο απο το Ροκ σιτυ

Παντως μεσα στο 2010 ειχα ακουσει οτι θα επανακυκλοφορησουν τα 2 πρωτα (και καλυτερα) με τα αυθεντικα μερη του μπασου και των ντραμς…

Τωρα που ελιωσα ξανα δισκογραφια Ozzy και θυμηθηκα οτι ειχα ξεχασει, τα αλμπουμ του με την σειρα που μου αρεσουν ειναι, πρωτο το Blizzard Of Ozz και δευτερο το Diary Of A Madman που αυτο δεν αλλαζει ποτε. Ειναι και τα 2 δισκαρες και με διαφορα καλυτερα απο τα υπολοιπα 8. Στη συνεχεια τριτο βαζω το Bark At The Moon και μετα μαζι τα The Ultimate Sin και Ozzmosis. Αν επρεπε να επιλεξω ενα θα ελεγα το πρωτο. Επειτα παει το No More Tears και μετα το No Rest For The Wicked. Απο τα 3 που μενουν θα πω καλυτερο το καινουριο, το Scream, ακολουθει το Down To Earth και τελευταιο το Black Rain. Αλλα γενικα απο το Ozzmosis και μετα αδυναμα εως αθλια αλμπουμ.