Ozzy

Ozzmosis καλυτερο απο το No rest? 8O
OK, αν μιλαμε για παραγωγη,ναι.
ΑΛΛΑ μιλαμε για μπομπα ρε μαν.ΜΠΟ-ΜΠΑΑΑ. :smiley:

και αν ηταν να το παρουμε υπο αυτο το πρισμα και ΠΑΛΙ, εχει 3 κομματια που απλα το πατανε το ozzmosis στην κουρουπα!

KAΛΑ! (χωρις να κανουμε χρηση καποιων “προφανεστερων” επιλογων! ) :stuck_out_tongue:

Ozzy Osbourne - Bloodbath In Paradise

Ozzy Osbourne - Fire In The Sky

Οzzy Οsbourne - Βreakin’ all the rules

(ναι,ειμαι ταγμενος. και ΜΗΝ αρχισω για το No more tears!)

To No More Tears μου φαίνεται απλά άθλιο.Ποτέ δεν μου άρεσε…:-k

Προσωπικα προτιμω το Ozzmosis απο τα No More Tears και No Rest For The Wicked, γιατι εκτος της παραγωγης εχει μεσα τοσες κομματαρες… Τα Perry Mason, I Just Want You, See You On The Other Side, Tomorrow, Denial και My Jekyll Doesn’t Hide με τρελαινουν και τα προτιμω απο πολλα κομματια των 2 αλλων δισκων. Ειχα καποιες αμφιβολιες αλλα τωρα που τα ακουσα ολα ξανα και ξανα ειμαι σιγουρος, Ozzmosis λεμε…

Scream (2CD Deluxe Edition)-Ozzy Osbourne

Disc 1

  1. Let It Die
  2. Let Me Hear You Scream
  3. Soul Sucker
  4. Life Won’t Wait
  5. Diggin’ Me Down
  6. Crucify
  7. Fearless
  8. Time
  9. I Want It More
  10. Latimer’s Mercy
  11. I Love You All

Disc 2

  1. Hand of the Enemy (Bonus Song)
  2. One More Time (Bonus Song)
  3. Jump The Moon (Bonus Song)
  4. Let Me Hear You Scream (Live)
  5. Bark At The Moon (Live)
  6. No More Tears (Live)
  7. Fairies Wear Boots (Live)
  8. Let Me Hear You Scream (Video)
  9. The Making Of The “Let Me Hear You Scream” (Video)
  10. The Making Of The Album “Scream” (Video)

http://www.play.com/Music/CD/4-/16140849/Scream/Product.html

Κρίμα σ’ αυτούς που πήραν το CD από την αρχή, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική αυτή - κυκλοφορούμε το CD και λίγο καιρό μετά κυκλοφορύμε το deluxe edition με ένα bonus CD. Το ίδιο έγινε και στο Black Rain αν δεν με απατά η μνήμη μου.

Πλησιάζουν και οι επανεκδόσεις των Blizzard of Ozz και Diary of a Madman όπου έχουν επαναφέρει του Daisley/Kerslake, μαζί με αρκετό bonus υλικό.

Μάλλον ξεμείνανε από λεφτά οι Osbournes…

Τα περιμενω πως και πως αυτα…

Me too! :smiley:

http://www.rocking.gr/news/Eimai_o_Ozzy_I_autobiografia_tou_Ozzy_Osbourne_kukloforei_sta_ellinika_-_Kerdiste_duo_sullektika_antitupa_upogegrammena_apo_ton_Ozzy/8215/

έχω διαβάσει την αγγλική έκδοση του βιβλίου και αν είναι να το χαρακτηρίσω με μία λέξη είναι σίγουρα διασκεδαστικό , και με μία δεύτερη επιμορφωτικό.
Διασκεδαστικό είναι διότι ότι έκανε ο Ozzy δεν το έκανε με κακία με αποτελέσμα να μοίαζει σαν το Goofy του hard rock/heavy metal.Θα διαπιστώσετε οτι τα περισσότερα τα έχει κάνει χώρις να σκεφτεί ιδιαίτερα (θετικά και αρνητικά , μουσικά και μή ) ,απλώς ήταν τυχερός σε κάποια και του βγήκαν ή όσα δεν του βγήκαν,τότε ο ίδιος αυτοσαρκάζεται .
Εχει φοβερό χιούμορ και ο τρόπος που τα περιγράφει είναι απολαυστικός.

Το πιο σημαντκό απ’όλα είναι ότι ο άνθρωπος έχει πλέον αυτογνωσία (λόγω χαρακτήρα και όχι παιδείας) και με την εμπειρία της ηλικίας ,περιγράφει τα γεγονότα (όσα θυμάται και όπως τα θυμάται) χωρίς να θέλει να φανεί ο πατέρας του heavy metal (άσχετα αν έχει και αυτός το μεριδίο του ) , ούτε καλός και αβοήθητος , ούτε κακός και evil όπως τον έγραφαν. Θα πρέπει να διαβάσετε την γνώμη του για τους Iommi (με τον οποίο έχει θέματα απο το σχολείο),Ward και Butler και πόσο πραγματικά τους σέβεται .Καθώς και την λύπη του για την τωρινή δικαστική διαμάχη με τον Iommi (η οποία τώρα έχει τελειώσει) προς το τέλος του βιβλίου.

Επιμορφωτικό είναι διότι , πέρα απο την αυτογνωσία που δείχνει , η ζωή του είναι γεμάτη παραδείγματα -κυριώς -στο τι πρέπει να αποφύγει ο καθένας (νέος/ενήλικας ) ,αλλά και οτί διακρίνοντας στο τι είμαστε καλοί σε κατί ,δλδ τα πλεονεκτηματά μας , να τα πιστεύουμε , να τα ακολουθούμε και να προχωράμε όσο μπορούμε.

υγ1 : δεν το συζητάω για τις μουσικές ιστορίες , που θα διαβάσετε για Sabbath , Motley Crue , Randy Rhoads.
υγ2 : κορυφαίες οι 6 σελίδες μετά τα περιεχόμενα και πρίν την έναρξη του πρώτου κεφάλαιου.

ναι. :smiley:

Δεν το εχω διαβασει αλλα θελω, θα εχει αν μη τι αλλο πολυ ενδιαφερον.

Ειμαι στα μισα του βιβλιου και ηδη τα εχει βγαλει τα λεφτα του. :wink:
(αν και με τις 3 λιρες που εδωσα τις εβγαλε και με το πρωτο κεφαλαιο! :p:D )

[COLOR=“Purple”][SIZE=“4”][B]Ozzy Osbourne - Let Me Hear You Scream [/B][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=“Purple”][SIZE=“4”][B]Ozzy Osbourne - The [U]Making [/U]Of Let Me Hear You Scream [U]video[/U][/B][/SIZE][/COLOR]


[COLOR=“Purple”][SIZE=“4”][B]
Ozzy Osbourne - The Making of the [U]album [/U]“Scream” [/B][/SIZE][/COLOR]

*όχι οτι δεν τα έχετε ξεσκίσει…

ξανα ευρωπη το καλοκαιρι του 11 ο ozzys!!!εχει ανακοινωσει σε wacken και sweden rock!
φερτε τον παλι ρεεεε
rockwave η sonisphere να γουσταρουμε!!!
νομιζω κανεναν δεν θα χαλαγε 2η φορα!!!

Μα καθολου ομως… Αν και χλωμο το κοβω ξανα τοσο συντομα…

[B]OZZY OSBOURNE Performs ‘Crazy Train’ At STEWART, COLBERT’s Star-Studded Rally /B

Ozzy Osbourne performed his classic song “Crazy Train” at the National Mall in Washington, D.C. Saturday (October 30) during Comedy Central funnymen Jon Stewart and Stephen Colbert’s “Rally to Restore Sanity And/Or Fear” as part of a duel with Cat Stevens, also known as Yusuf Islam, singing “Peace Train”. According to CNN, Stewart stopped Osbourne, rooting for Islam, as Colbert urged Osbourne on. The two compromised on the O’JAYS, who showed up to sing their hit “Love Train”. Watch video footage of Osbourne’s appearance below.

Stewart and Colbert announced the rally in September, less than three weeks after conservative talk-show host Glenn Beck hosted a much-publicized “Restoring Honor” rally on the National Mall.

κλαίω…με το αμερικάνικο χιούμορ…δειτε

we’ve got no train…χαχαχαχαχα

Ο Gus G. ετοιμάζει τραγούδια για τον επόμενο δίσκο του Ozzy

Σε συνέντευξη του στο Ultimate-Guitar.com ο Gus μίλησε για την ευκαιρία που του δίνεται να συνθέσει υλικό για τον καινούργιο δίσκο του Ozzy.

?Έχω ήδη ξεκινήσει να γράφω υλικό για τον Ozzy, και έχουμε ήδη συζητήσει την πιθανότητα να κάνουμε ακόμα έναν. Δουλεύουμε πάνω σε κάποια riffs, τα οποία φαίνεται να του αρέσουν αρκετά. Αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσουμε να δουλεύουμε πιο εντατικά μετά το τέλος της περιοδείας. Ίσως κάνουμε ένα διάλειμμα, και μετά θα ασχοληθούμε με το νέο δίσκο.

Ο Ozzy σκέφτεται να ηχογραφήσουμε το νέο δίσκο όπως ηχογράφησε τους δύο πρώτους προσωπικούς τους δίσκους (?Blizzard Of Ozz? και ?Diary Of A Madman?). Δηλαδή να βρεθεί όλο το συγκρότημα μαζί, να τζαμάρουμε και μετά να τον ηχογραφήσουμε. Αν μας δοθεί αυτή η ευκαιρία, νομίζω ότι θα φτιάξουμε ένα φοβερό δίσκο.?

http://www.rockway.gr/

\:D/:band:

Καλα νεα αυτα, ετσι πρεπει να λειτουργει μια μπαντα. Οχι να γραφει ολα τα τραγουδια ο παραγωγος (Kevin Churko) και μετα οι αλλοι απλα να παιζουν τα μερη τους. Εχω εμπιστοσυνη στον Gus G. και αν ο Ozzy ειναι στην κατασταση που τον ειδαμε στο live μπορουν να βγαλουν κατι πολυ καλο.

άμα ο gus γράψει τραγούδια όσο πιασιαρικα ήταν του premonition θα βγει δισκαρα…!!

Tον Σεπτεμβρη ηταν απιστευτος!Γιατι οχι σε ενα rockwave?:roll:

στο sonisphere ο ozzy; :lol: δεν παίζει νά ρθει πάλι του χρόνου εκτός κι αν τον πείσει ο gus :stuck_out_tongue: