Ozzy

70165439_2854617321233212_4419989168306782208_n
28 χρόνια…

4 Likes

7 Likes

δε θυμάμαι αν είναι ο πρώτος δίσκος χαρντ ροκ / μεταλ μουσικής που άκουσα ποτέ . Σε τρυφερή ηλικία , με ενθουσίασε και ακόμα τον εκτιμώ , τον λατρεύω

κυκλοφόρησε το έτος που γεννήθηκα

ο λόγος που λατρεύω Zakk Wylde ως παίκτη και μουσικό . Αρχικός λόγος έστω

6 Likes
5 Likes

Πωωωωωωωωωωωωωωω ρε φίλε!
Σήμερα για κάποιο λόγο μου έρχεται να ακούσω Ozzy. Ακούω 3-4 τραγούδια, μπαίνω εδώ και βλέπω καινούριο τραγούδι!
Γίνονται αυτά;

2 Likes

Οζαρος ρεεε.

Απίστευτος για αλλη μια φορά

1 Like

ωραίο σολο , θυμίζει Sabbath ηχητικά ( το σολο ) και κανα δυο φράσεις είναι Iommiκές

περιγραφεις ολο το heavy rock απο το 69 και μετα ;

5 Likes

Πολύ καλό! Βροχή οι γαμάτες συθέσεις σήμερα!

Αλλο ένα κλασικό αδιάφορο κομματάκι από Ozzy.

Αυτόν τον Zakk Wylde ποτέ δεν τον συμπάθησα. Πολύ σπαστικός/εκνευριστικός/wah-wah ο ήχος του και τραβάει τον Ozzy στη μετριότητα από την πρώτη μέρα που μπήκε στη μπάντα.

Βεβαια ο Zakk Wylde δεν εχει γραψει,ουτε εχει παιξει νοτα στο συγκεκριμενο, αλλά ΟΚ . Γούστα ειναι αυτά.

4 Likes

Λολ

1 Like

Διαφωνώ 100%. Ο Ozzy (δεν ξέρω αν το κάνει ο ίδιος ή άλλοι που είναι κοντά του) έχει μεγάλη “μύτη” με τους κιθαρίστες ρε. Πάντα έχει πολύ καλούς. Και ο Zakk στα του Ozzy είναι πολύ ωραίος, τον ευχαριστιέμαι.

1 Like

Δυστυχώς, το κομμάτι ξεχνιέται με το που τελειώνει. Εντελώς αδιάφορο και “πλαστικούρα”.

Τσεκάρετε το -εντελώς παράταιρο- βιογραφικό του Andrew Watt (συνθέτη, παραγωγού και κιθαρίστα).

Αυτός θα “γεμίσει τα παπούτσια” των προηγούμενων θρύλων; Αμφιβάλλω…

Μακάρι να διαψευστώ.

στη μπάντα είναι κανονικά ο zakk wylde νομίζω . Στον δίσκο θα παίζει ο αποπάνω που τυγχάνει άγνωστος σε εμένα , πάντως

Αυτός όμως (AW) δεν θα γράψει και θα παίξει στο album;

Τι να “σώσει” μετά ο Zakk στα live από το νέο υλικό, εάν αυτό είναι όπως το παραπάνω δείγμα;

Εμένα το κομμάτι μου φάνηκε πολύ καλό, αν και όντως αδιάφορο κιθαριστικά.

Εγώ πάντως έχω μεγάλη, τυφλή εμπιστοσύνη στη Sharon (ποιος Ozzy τώρα…) και θεωρώ ότι αυτός ο Αντρέας ο Βατ, θα είναι ο κατάλληλος για την δουλειά…
…κατάλληλος βέβαια, με όποια έννοια δίνει καθείς στην λέξη!
Εν έτει 2019 το ζητούμενο μάλλον δεν είναι ένας guitar hero τύπου Randy Rhoads ή Jake E Lee αλλά κάποιος που θα βοηθήσει στη διείσδυση σε άλλες μουσικές “φυλές”, συμμετέχοντας σε άλλο ένα παντελώς αδιάφορο LP – άλλωστε μπροστά στο κέρδος η σύζυγος/μάνατζερ θυσίασε άλλα κι άλλα, στην υστεροφημία του Ozz θα κολλούσε;

3 Likes

Συγγνώμη, αλλά τι ήχος είναι αυτός; Για τα σκουπίδια εντελώς, υπερκομπρεσαρισμένος μέχρι θανάτου.

1 Like

Βγήκε και το 2ο δείγμα από το δίσκο:

1 Like