Τοp 10 rock guitarists

Συμφωνώ…

Σάκη απάντα και σε παρακαλώ μη αποκαλέσεις πάλι τον έρικ κουλό και με συγχίσεις χρονιάρες μέρες
βρες άλλο χαρακτηρισμό :stuck_out_tongue:

Καταπληκτική λίστα, για άλλη μια φορά αποδεικνύεται πόσα περισσότερα απο μας γνωρίζουν οι διάφοροι “ειδικοί” του χώρου.

Εχω αηδιασει πια με αυτες τις λιστες ,υπαρχουν βεβαια και καποια αντικειμενικα standarts αλλα ελεος πια. Το τοπ 10 του καθενος ειναι διαφορετικο γιατι ειναι διαφορετικα τα γουστα μας και παλι καλα που ειναι διαφορετικα. Γιατι π.χ. αν δν ηταν διαφορετικα δν ειχε τσερτσελε το φλορουμ. :smiley:

Εχουν δει και εχουν δει κουλα τα ματια μου σε τετοιες λιστες…Rock n roses οντως το γιατι ο Clapton βρισκεται στι νο1 ειναι ενδιαφερον για συζητηση.

γι αυτό το έβαλα lady γιατί οκ όσοι περιλαμβάνονται στην λίστα είναι θεοί δεκτό αλλά το ενδιαφερόν το χει η πρώτη θέση :-k :-k

επειδη η λαλακια παει συνεφο σε τετοιες λιστες δεν θελω να σχολιασω!
ενα πραγμα μονο! ρωτηστε τον κλαφτον για τον Hendrix! :wink:

Εκτος απο το ανεκδιηγητο #1 του Κλαπτον τη λιστα δεν τη βρηκα κακη.Αμα εκανα εγω μια λιστα στη θεση του duan alman θα εβαζα BB King(Δεν ειναι ροκ κιθαριστας,αλλα η επιρροη του και στη ροκ ηταν τεραστια,και αλλωστε υπαρχει στη λιστα ο SRV),στη θεση του Van Halen θα εβαζα Iommi και στη θεση του Brian May θα εεβαζα Ritchie Blackmore.Eνοειται ο Κλαπτον κατι θεσεις πιο πισω.Παντως περαν τησ Jazz ,το τοπ 5 των κιθαριστων σε οποιοδηποτε ειδος κατα τη γνωμη μου ειναι Ο Hendrix o BB king και το 60’ς G3(Clapton-Page-Beck)

Ρε πλακα μας κανεις???
Εδω δεν εχει τον Timo Tolkki.Αυτοματως ακυρωνεται η λιστα :roll: :-s :lol: :lol: :lol:

ΤΕΛΟΣ:!: :stuck_out_tongue:

Περιττό την απάντηση την γνωρίζουμε :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αλλωστε αν δεν ήταν ο Κλάπτον κι ουχί Κλάφτον -τέτοια γράφετε και για αυτό δεν πρόκειται να ρθει ο Ερικ πότε στην Ελλάδα [-X - η φήμη του Χέντριξ δεν θα ήταν αυτή που είναι σήμερα

Ενδιαφέρον όμως παρουσιάσει και η άποψη του Κλάπτον για το Νο 1 ροκ κιθαρίστα εν ζωή :-k :-k

ρε παιδια ωραια ολη αυτη η συζητηση αλλα εντελως θεωρητικη…ε και γω λεω πως εγω ειμαι ο μεγαλυτερος κιθαριστας εν ζωη(και οχι μονο)8) 8) …δεν εχω ακουσει κανενα επιχειρημα για καποιον…

εμενα προσωπικα το ιδιο με τρελαινει η μια νοτα που θα παιξει ο david gilmour με τις 100 που θα παιξει ο
randy roads…και οι δυο ειναι top…

εχω στη κορυφη δυο εξαισιους κιθαριστες που ειδα live michael schenker,uli roth και απο θεμα τεχνικης,μουσικης feεlling επιδραστικοτητας τα παντα…

θα επανελθω αργοτερα

σορυ μαμα αλλα αυτη ειναι η μεγαλυτερη βλακεια που λεγετε! δλδ τι εκανε κλαφτον πριν τον Hedrix για να εγινε γνωστος χαρη αυτου? δειτε λιγο ημερομηνιες κυκλοφοριας δισκων κ ολα αυτα κ μετα πειτε!

Kαι ποιος ειναι αυτος?

Υιέ μου ένα λεπτό παρανόηση. Μουσικά τίποτε δεν έκανε ο Κλάπτον πριν το Χέντριξ ο Κλάπτον όμως τον έφερε τον Τζιμάρα στην Ευρώπη όταν δεν τον ήξερε κανείς και έδωσε νέα ώθηση στην καριέρα του τζιμάρα ώθηση που την χρειαζόταν οπωσδήποτε…

Ο JEFF BECK

Aναμενομενο θα λεγα :wink:

Θα συμφωνήσω 100% μαζί σου αφού είναι γνωστό τοις πάσοι ότι BECK CLAPTON PAGE είναι

πρωκτός και περισκελίς :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μη το λες.Οι αλλοι 2 κατα καιρους τα ειχαν σπασει με τον Page λογω ζηλειας για τη μεγαλη επιτυχια των ζεπελιν(το χει παραδεχτει ο Beck οτι ζηλευε τρελα στα 70’ς)

ποιος τον εφερε ευρωπη? μην λεμε οτι θελουμε μαμα!
ο chas chadler ο μπασιιστας των animals δλδ τον βρηκε στην αμερικη κ τον εφερε ευρωπη!
ηταν η περιοδος που αποφασισε να γινει παραγωγος! γ