Τοp ten διασκευών σύμφωνα με το βρετανικό NME

The 10 best cover versions of all time are:

  1. Muse - ‘Feeling Good’
  2. The Beatles - ‘Twist & Shout’
  3. Johnny Cash - ‘Hurt’
  4. Jimi Hendrix - ‘Hey Joe’
  5. Nirvana - ‘Where Did You Sleep Last Night’
  6. The Clash - ‘I Fought The Law’
  7. Jeff Buckley - ‘Hallelujah’
  8. Jimi Hendrix - ‘All Along The Watchtower’
  9. Marvin Gaye - ‘I Heard It Through The Grapevine’
  10. The White Stripes - ‘I Just Don’t Know What To Do With Myself’

Έτσι κουβέντα να γίνεται…

No.1 muse, να διαβάσω και παρακάτω;; Υπάρχει νόημα;; :stuck_out_tongue:

Που είναι το My favorite things;; Ok, το ξέρω, πολλά ζητάω απ’το NME. :smiley:

+1 , Το αίσθημα που βγάζει ο Cash είναι απερίγραπτο…

Oι muse στην κορυφη??? πριν απο κομματαρες ε οχι #-o

Χαλάρα το Twist And Shout πρώτο και καλύτερο.
Βέβαια οι Άγγλοι είναι και λίγο…στις λίστες οπότε μην ξαφνιάζεστε και τόσο!

με διαφορα το καλυτερο cover απο τα δεκα…masterpiece.και ειμαι σιγουρος πως αναλογικα οι περισσοτεροι που το χουν ακουσει αγνοουν οτι ειναι των NIN:-k

Το heard it thru the grapevine δεν είναι του Gaye? Πωω, δεν μπορώ να το ακούσω από κανέναν άλλο.

Και το “No Quarter”- Tool έπρεπε να μπει στην λίστα.

__Εμένα πάντως τα 11:07 των Creedence Clearwater Revival δε με κουράζουν καθόλου, :wink:, τα σπάνε… στο χαλαρό. 8)

__Οσο για τη λίστα εξαιρετικές επιλογές γενικά, αλλά αναφορικά με τη σειρά κατάταξης έτσι κι αλλιώς οι λίστες συνήθως είναι μπλιαξ, πόσο μάλλον οι μπρίτις ουάνς (χιχιχι) όπως πολύ σωστά λέει και ο Φλόιντάιζντ. :smiley:

EDIT:
__Ω ναι, Neniel το συγκεκριμένο τραγούδι κιόλας, πρέπει να είναι η καταλληλότερη επιλογή προς διασκευή ever, άσχετα του αποτελέσματος (που είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ βεβαια, αν και όπως είπα, τους ήρθε γάντι δεν ήταν η out of the blue διασκευή ας πούμε όπως του Cash-ΝΙΝ που παίρνει “έξτρα πόντους” γι’ αυτό το λόγο).

Αυτά τα 11 λεπτά είναι κυριολεκτικό όργιο λεμε!

Βασικά στο μόνο που συμφωνώ με την λίστα είναι το Hurt και θα έπρεπε να μπει πρώτο χαλαρά. Κι εγώ είμαι από εκείνους που νόμιζα ότι είναι κομμάτι του Cash.

Καλά αυτό το Muse δεν το σχολιάζω, προφανώς είναι χιτάκι και το ψήφισε το σύμπαν, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Ηopeto δεν αξίζει να ασχολείται κανείς με το ΝΜΕ, οι άνθρωποι είναι υπεύθυνοι σε μεγάλο βαθμό για τη μουσική κατρακύλα της Βρετανίας από το '80 και μετά… [-X

Από βαρεμάρα το έφτιαξα.:stuck_out_tongue:

Από το στόμα μου το πήρες…είναι το μόνο συγκρότημα που διασκεύασε led zeppelin χωρις να γελοιοποιηθεί και το αποτέλεσμα είναι απλα mindblowing που λένε και στο χωριό μου…

ε οχι τοσο κατω το hallelujah…

Τί κάτω ρε, το βάλανε στις 10 καλύτερες διασκευές και γκρινιάζεις κιόλας; :lol:

Εγώ στηρίζω Τζιμάκο.

Αν και γενικά συμφωνώ, σκατά στον βρετανικό μουσικό Τύπο.

Σκατά στον Βρετανικό μουσικό τύπο, αλλά RESPECT σε κάτι τύπους του Βρετανικού ραδιοφωνου που αναδειξανε εκείνη την εποχή (από τα 80΄ς και μετά δλδ, αν και ο συγκεκριμένος ήταν πολύ πιο παλιός) τον καλλιτεχνικό οργασμό που επικρατούσε (υπογείως κατα κύριο λόγο) σε εεκείνη την χώρα (κ όχι μόνο).

Όπα ρε παιδιά, ας μην τα ισοπεδώνουμε και όλα, τα γνωστότερα περιοδικά προερχόμενα απ’την Αγγλία όντως είναι για πέταμα. Όμως π.χ. το The Wire αν δεν είναι το καλύτερο μουσικό περιοδικό γενικότερα είναι στην χειρότερη πάρα πολύ καλό περιοδικάκι.

κατα τη γνωμη μου η εκτελεση αυτη ειναι μακραν καλυτερη απο την αυθεντικη(οσο και αν λατρευω τον κοεν).

no quarter οπωσδηποτε (εκαναν και τρελλη διασκευη στους στιχους:!:slight_smile:

με cash,μπακλει και την αγαπη μου:oops: (κερτ):cry::cry::cry::cry:

8α φαω πολυ κραξιμο αλλα νομιζω οτι λειπει και αυτο(εντιτ:τωρα ειδα οτι ειναι "best cover of all time:roll:,σε εικοσαδα 8α χωραγε παντως:wink:)

http://www.youtube.com/watch?v=Y21VecIIdBI&ob=av2e

διασκευη απο αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=SWkOryYF6CI

Εσύ μάλλον είδες το juno πρόσφατα :stuck_out_tongue: