Ζζ τοp

πια ειναι η αποψη σας για αυτο το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ group?
προσωπικα πιστευω οτι ειναι οι ο ορισμος του βρωμιαρικαλητικο Blues Rock μιας κ ειναι απο τους πρωτους στο ειδος. Δωσανε αλλον ηχο στο blues k εξελιξαν τo 12bar.Το 80 μας τα χαλασαν λιγο αλα ευτιχως το 90 επεστρεψαν κ μας εδειξαν ποιοι πραγματικα ειναι . Ειναι στο βιβλιο του Ρεκορ Guines οχι για τα μουσια :smiley: αλα γιατι ειναι το group που ειναι τα περισσοτερα χρονια μαζι χωρις να εχει αλαξει η συνθεση του καθαλου!!!

Εχουν πιασαρικα κομματακια.
Ενα καλο ειναι το Sharp Dressed Man

Γκρουπαρα για τρελα μπυρονια…Πραγματικα απιστευτο γκρουπ

Απλά μοναδικοί… Κρίμα που χάλασαν τις φωνές και τις κιθάρες στα τελευταία album…

OPWS AKRIBWS TO LES FILE!

O τραγουδιστής τους την δεκαετία του '80 είχε μία τεράστια χρηματική προσφορά από την Gillette να ξυριστεί live με ξυραφάκια της εταιρίας! Οι ΖΖ ήταν τότε στο απώγειο της δημοτικότητάς τους. Τελικά τους έγραψε στα ούμπαλά του και ξυρίστηκε αργότερα για την πάρτι του αφήνοντάς τους όλους σύξυλους…

ΕΧΕΙ ΞΥΡΙΣΤΕΙ Ο GIBBONS??? 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
ΠΟΤΕ Κ ΠΟΥ???

Ξυριστηκε κάποια στιγμή στα 80ς και φυσικά προσπαθεί να το ξεχάσει και εμείς μαζι. Άστο το έχουμε ήδη διαγράψει από την μνήμη μας. Πάντως την πουστιά στην Gillette την έπαιξε…

μυθικο group και ποιος δεν εχει παιξει το tush ποιος δεν εχει χτυπηθει με το beer drinkers and hellraisers ,το la grange ασε που ο Bily Gibbons εχει επηρρεασει εκατομμυρια κιθαριστες τι να λεμε για τους ZZ TOP

+1

ΘΕΟΙ !!!ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΣ ΜΟΡΦΕΣ…ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΡΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΟ ΗΧΟ…

Εγώ μάλλον είμαι άκυρος… αφού τους γνώρισα από τα 80’s albums τους… όπου ήταν πιο groovάτοι. Εμένα όμως μου αρέσουν στα 80’s παρόλα αυτά :smiley:

Γαμανε. Πιο “βρωμικο” blues-rock δεν εχω ακουσει.

“Fandango”

και άντε γειά!!!

poly pio mprosta apo thn epoxi tous!!!treloi mousikoi,trelo attitude,treli mpanta!! :twisted:

Gimme all your loving
all your hugs and kisses too,
gimme all your loving
don’t let up until we’re through.

Δωσε μου ολη την αγαπη σου
και ολες τις αγκαλιες και τα φιλια σου.

Και σε μεταφραση στα Ελληνικα δεν ξενερωνω με zz.

:lol: :lol:

δεν εχει σημασια τι λες αλλα πως το λες!:wink:

Απλα ρισπεκτ στη νιοστη δυναμη.
Ειναι απ τα λιγα γκρουπ με τοση μεγαλη δισκογραφικη παρουσια και τοση συνεπεια στο θεμα ποιοτητας-συχνοτητας κυκλοφοριων.Απ τα περισσοτερο προσφατα τρελαινομαι για το “Rhythmeen”.Τρομερη δισκαρα!!!

[SIZE=“6”]EL DIABLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO[/SIZE]

τόσο στο κλασσικό blues στυλ των 70’s όσο και στα πιο mainstream 80’s,groupάρα…:wink: