Paco de lucia live in greece

δεν μπορω να παω σε τετοιο Live…:lol: :stuck_out_tongue:

hokam@
+2000000!
μην ξεχναμε οτι πριν μερικα χρονια ο meloa στον ιδιο ακριβως χορο ειχε 20euro k 15 euro φοιτικο!:wink:

[QUOTE=bluezlick;200261]δεν μπορω να παω σε τετοιο Live…:lol: :stuck_out_tongue:

QUOTE]

Ston Stern na pas afova! Ton exw dei tries fores kai htan koryfaios. Sas erxetai epanw ws guest tou Giorgou tou Fakana?

…kai an nai pote?
Giati den exei anakoinwtei tipota gia Stern sto club tou Fakana sthn Athina. Logika an ton eferne den tha epaize kai sto club tou kanena trihmero opws tiw prohgoumenes fores?:-k

Sto site tou Stern omws tis exei tis hmeromhnies:
9 kai 10/11 athina
11/11 Thes/niki
alla ws Mike Stern solo:-k

[quote="“Mule,post:22,topic:3721”]

κανω πλακα με τον camel γιατι του λεω οτι δεν μπορω να ακουω τα “γλυκαναλατα” που ακουει!:lol: θελω να εχει αλητεια κ φλεμα η μουσικη!
θελω να πας κ pati smith κ δεν ξερω για Money!:wink:

ον τοπικ
η πεμπτη ειναι κοντα!

ΡΕ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ MIKE STERN???

Ti βλακας που ειμαι . Νοεμβριο ερχετε :stuck_out_tongue:

Μόλις επέστρεψα απο τη συναυλία στον Λυκαβητό… Σπουδαία εμπειρία πραγματικά, απο έναν μοναδικό μουσικό. Δύο φίλοι με τους οποίους ήμουν παρέα είχαν την ατυχία να παίζουν οι ίδιοι κιθάρα… φυσικά δεν ήταν ό,τι καλύτερο γι’ αυτούς, αλλά είμαι σίγουρος πως παρόλ’αυτά το απόλαυσαν εξίσου! :slight_smile:

Οι συναυλία διήρκεσε περίπου 2 ώρες. Ο κόσμος ήταν πολύ θερμός και ο Πάκο σ’ένα σημείο (με αγγλικά που θύμιζαν περισσότερο τον κύριο Μυγιάκι απο το Καράτε Κιντ) είπε πως η θέρμη του κοινού κάνει το παίξιμο του… πιο εύκολο!! (που να βλέπατε τι έπαιζε…)

Άντε, κι άλλα τέτοια!!!

Ωραια . Θα δουμε μεθαυριο και μεις

Μπορείς να υπολογίσεις πόσο κόσμο είχε περίπου?

Χμ, δε μπορώ να πω με σιγουριά, το θέατρο του Λυκαβητού όμως ήταν σχεδόν γεμάτο απο πάνω μέχρι κάτω (βγάζοντας τον κόσμο πάνω στα βράχια)… Ήταν πολύς ο κόσμος με άλλα λόγια, κάποιοι χιλιάδες, απλά δεν ξέρω πόσους χωράει το θέατρο συνολικά. Πάντως είχε, όπως ανέμενα, άτομα όλων των ηλικιών, ήταν μια ευχάριστη αλλαγή απο τις ροκ/μέταλ συναυλίες… Υπήρχαν απο άτομα που πήγαν για να θαυμάσουν το παίξιμο του Paco, κιθαρίστες, ως φίλοι της έθνικ και φλαμένκο μουσικής… Και μια που μου αρέσουν πολύ εμένα αυτό το στυλ με βλέπω να πηγαίνω σε πολλά άλλα τέτοια στο μέλλον…

Αυτο το πραγμα στο λυκαβητο που κατα καιρους εχει περισοτερο κοσμο στα βραχια παρα μεσα θα το ζηλευαν ολοι στο εξωτερικο!:stuck_out_tongue: :lol:

Sry για το off topic!:-s

Πηρα και γω σημερα. Ειδα και το προγραμμα για τα Δημητρια και το μονο που θελω να παω και μου γεμισε το ματι ειναι Richard Galliano - Gary Burton κατα τα αλλα τιποτα…

Edit: λοιπον ζωα Galliano - Burton να πατε ειναι σπουδαιοι μουσικοι και οι δυο και οπως λεει εδω:
Οι δυο κορυφαιοι καλλιτεχνες ερμηνευουν ηχους τζαζ και τάνγκο σε κομματια του Piazzolla καθως και μερικες δικες τους συνθεσεις.

Και αμα δεν εχετε ακουσει, οτι ειναι ο Paco de lucia για το φλαμενκο, ηταν αυτος για το ταγκο και βαλε. Απο τους σημαντικοτερους συνθετες του 2ου μισου του αιωνα.Μεχρι το νοεμβριο που ειναι η συναυλια προλαβαινετε να κατεβασετε/αγορασετε. 20 ευρω τικετ.

[SIZE=“7”]ΑΚΟΥΤΕ ΡΕ??[/SIZE]

μετα το λαιβ το πιο πιθανο θα βαλω αγγελια: Κιθάρα πωλείται η πυρπολείται :stuck_out_tongue:

ειδες? κατι ξερω εγω που δεν παιζω…

:lol: :lol: :wink:
παντως για αυτον που λες που παιζει piazzola νομιζω εχει ξαναερθει στα δημητρια ειχε δειξει την συναυλια στην ΕΤ3 πολυ χαμος!

ελπιζω παντως με το 35αρι να βλεπω καλα

Βαισκα πολλoι παιζουν piazzolla, εχουμε και τους ελληνες τους tangos a quatro, παντως αυτοι οι δυο φυσανε, ο gary burton εχει παιξει και με τον chick corea στο native sense (ασχετο)

Μια λεξη εχω να πω.ΧΑΛΙΑ.Δεν εκανε encore,δεν επαιξε το The Trooper,ουτε καν κατι απ το Master of Puppets,μας πεταξε ενα Bomber μονο καποια στιγμη και χαρηκαμε λιγο και αυτο ηταν.Σαν κιθαριστας ειναι τρομερα υπερεκτιμημενος,δεν ηξερε αγγλικα ουτε καν σε επιπεδο Palso,η ενταση ηταν χαμηλα και ο κοσμος ανευρος κυριως μπροστα απ το Pl2.Kατι κυριες με ταγιερακια χτυπιοταν μονο μπροστα.Παλι καλα.:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Οκ σοβαρα τωρα,βασικα οσοι ημασταν κιθαριστες(γιατι πλεον θα χρησιμοποιουμε παρελθοντα χρονο) ειδαμε ενα τεραστιο ταλεντο να αποδεικνυει οτι μερικες φορες ο ηλεκτρισμος ειναι απλα περιττος,τη στιγμη που πλαισιωνοταν απο 4 απιστευτους σολιστες-μουσικους και 3 υπεροχες φωνες.Ειδικα ο φλαουτιστας(καπου στο σολο του χαθηκε τελειως η μπαλα ε Bluezlick?:wink: ) και ο μπασιστας σ αφηναν με το στομα ανοιχτο.Ιδιαιτερη μνεια και στον κρουστο αλλα και στον ετερο κιθαριστα,ο οποιος στο σημειο που “κοντραρε” ηταν πραγματικα εντυπωσιακος.Μια πολυ ομορφη βραδια γενικα,αντε και στον John McLaughlin τωρα καποια στιγμη.

Η οργανωση ηταν καλη,υπηρξε μια μικρη καθυστερηση βεβαια,λογω της προεκλογικης κυβερνητικης φιεστας,αλλα ολα μια χαρα.Στα μειον η βλακωδης ιδεα να υπαρχει διαχωρισμος σε ζωνες.Πρεπει να ενιωσαν τελειως ηλιθιοι οσοι πληρωσαν πανω απο 35 ευρω,ενω μπορουσες ελεεινα ευκολα να κατσεις σχεδον οπου σου κατεβαινε,πραγμα το οποιο εγινε φυσικα μετα το διαλειμμα.Επισης αν μπορει να θεωρηθει μειονεκτημα θα ελεγε κανεις τη 1.30 ωρα που επαιξε,αλλα και παλι για τα οσα επαιξε ηταν υπεραρκετη.Αλλοι νεοκοποι θα ειχαν παθει κραμπες και τενοντιτιδα στο μισαωρο.

ελα ρε συ εδω δεν ηξερε να κουρδιζει την κιθαρα :lol:

παντως οντως αυτο με τις ζωνες ειναι απατη (και τωρα καταλαβα τι μαλακας ειμαι που εσκασα τα 50αρια για cesaria evora και jan garbarek) και το εισιτηριο γενικα ακριβο. θα επρεπε να υπαρχει ενα γυρω στα 35 και ενα φοιτητικο γυρω στα 20 το μεγιστο.

Οντως!!!:lol: :lol:

Απορια βλακωδης δυο θεατων(Bluez+me).Τι στο καλο πειραζε καθε 3 και λιγο πανω δεξια στην κιθαρα ενω δεν υπηρχε εκει ποτενσιομετρο??Χμ…