Paco de lucia live in greece

Τον Paco De Lucia παρουσιάζει η Intershow σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Στο Θέατρο Λυκαβηττού την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου (τιμή εισιτηρίων: 35 eur - Β? διάζωμα, 50 eur - Α? διάζωμα, 65 eur - VIP) και στο Θέατρο Γης την Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου (τιμή εισιτηρίων: 35 eur - Β? διάζωμα, 50 eur - Α? διάζωμα, 60 eur - VIP). ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΞΑΝΑΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

35 ευρα για να δεις το Θεο.Πληρωστε 100 να δειτε τα υποκαταστατα ρε :smiley:

Και καλά κάνει! Μόνο που την ημερομηνία που έρχεται δε θα προλαβαίνουμε ούτε να…
Damn!

Πάλι θα κάψουμε αρκετά μαθήματα. Το βλέπω από τώρα. Σημαδειακή ημερομηνία επέλεξε να παίξει πάντως.:stuck_out_tongue:

Μεσα στην εξεταστικη ρε… Ενιγουεϊ, δεν το χανω.

Καλη φαση. Θεσσαλονικη φετος εχουμε δει ωραια πραγματα.

μολις το διαβασα μου σηκωθηκε η τριχα!8O :bow2: :smiley:

Βρηκα και παρεα.

Παιδια συστηνω σε ολους να πατε,ειχα παει στην προηγουμενη συναυλια του πριν απο 5-6 χρονια και ειναι πραγματικα φοβερη εμπειρια να βλεπεις ζωντανα να παιζεται το flamenco,με χορευτες και με εκπληκτικους μουσικους να πλαισιωνουν τον Paco.

Δυστυχώς τον χάνω γιατί θα είμαι εκτός:(

Τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους πάντως (τουλάχιστον όσους “ανέχονται” να ακούσουν κιθάρα χωρίς παραμόρφωση:wink: ) τον έχω δεί δύο φορές και είναι μεγάλος μουσικός

σε λιγες μερες να μην ξεχνιομαστε ε!8)

Θα ναι μαγικη εμπειρια

ΕΒΓΑΛΑ ΕΙΣΕΙΤΗΡΙΟ ΣΗΜΕΡΑ. Θα Δουμε εναν αληθινο Θ Ε Ο

ΡΕ παιδες ολοι σας… κανεισ δε ρωταει με ποιους μουσικους κ με τι μουσικους θα παιξει ο De lucia… εμενα ι απορια μου δεν εχει λυθει ακομα… ειμαι ο μονος που ενδιαφερεται? ολοι οι αλλοι απλα πατε για τον “Θεο”??

δηλ αν πουμεερχετε ο Di meola θατρεξετε ολοι χωρις πληροφοριση?? εχω αδικο???

ξερουμε να ψαξεις να μαθεις κ εσυ αχρηστε!:lol: :stuck_out_tongue:
τζαμπα πληρωνεις adsl!:lol: :stuck_out_tongue:

Θα πάω και γω τελικά! Το βιρτουόζικο παίξιμο κιθάρας και η επίδειξη τεχνικής δεν είναι τόσο το στυλ που προτιμώ, αλλά εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με ηλεκτρικές κιθάρες, παίξιμο πίσω απο την πλάτη και με τα δόντια, ατελείωτα σόλο και τέτοια ορεκτικά για ύπνο. Η μουσική του, ό,τι έχω ακούσει, είναι φοβερή, και μια που μου αρέσουν πολύ οι φλαμένκο/ισπανικοί ρυθμοί δε θα ήθελα να το χάσω…

Πηρα και γω το εισιτηριακι σημερα…

Ιουνιος 2007,μαλλον κατι παρομοιο θα δουμε και δω…

8O 8O
καταρα! θα γινει χαμος!

oxi και τζαμπα…10 ευρο το μηνα ειναι αυτα…παντος στο site των δημητρια 2007 δεν αναφερει τπτ…

απο την αλλη για το George Fakanas group παιζει κ ο Μike Stern σαν Guest! πρεπει να λεει αυτο!!! εκει θα ειμαι…εσυ bluezlick εισαι ακομα αγριος κ σου φαινονται φλωριες αυτα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εντωμεταξυ ξανασκεπτομενος λιγο πιο ψυχραιμα το ολο θεμα,μπορει κανενας να μου εξηγησει γιατι κοστολογειται 35 ευρω μινιμουμ το συγκεκριμμενο live???Aς μη μιλησω για τα 60αρια των ξεδοντιασμενων κυριων με τα ταγιερακια και τους δημογεροντες συζυγους πρωτο τραπεζι πιστα.

Υποτιθεται πως ειναι μια δημοτικη εκδηλωση,ο δημος υποθετω δεν πληρωνει νοικι στο χωρο και ΣΥΝΗΘΩΣ σ αυτες τις περιπτωσεις θεσπιζεται ενα συμβολικο αντιτιμο(πχ οπως στον Chick Corea ή τον Scott Henderson) και τα υπολοιπα εξοδα καταβαλλονται απ τους φορεις και χορηγους,μια και λογικα οι πολιτιστικες εκδηλωσεις ενος δημου ειναι προσφορα προς τους δημοτες,ο οποιοι πληρωνουν μια χαρα τα δημοτικα τελη τους και τα προστιμα των δημοτομπατσων που κανουν τσαρκες στο κεντρο.Τα 35 ευρω λοιπον που θα πανε???Στην υπερογκη αμοιβη του Πακο για το λειζερ σοου που κουβαλαει και τα 50 φορτηγα με εξοπλισμο???Η μηπως στο “μαυσωλειο” στο οποιο σκοπευει να σηκωσει ο ατσαλακωτος δημαρχος μας?Νομιζω(μπορει να κανω και λαθος βεβαια,γιατι το ακουσα απο τριτους) πως ακριβως το ιδιο ισχυει και για το live των ΗΙΜ(οτι η οργανωση ειναι του δημου)και κοστολογουνται 40 ευρω.

Αnyway,ας οψεται οτι στην πολη μας ειμαστε πολιτιστικα εφαμιλλοι με ξεχασμενες φυλες του Αμαζονιου και σπανιζουν τετοιου ειδους συναυλιες.Αυτη τη φορα το τσιμπησαμε το δολωμα εχω την εντυπωση…