Pain of Salvation 14/10/2011 Principal, Thessaloniki--15/10/2011 Fuzz, Athens

Καλή φάση. Στη προηγούμενη περιοδεία βέβαια είχαν τους Beardfish!
Από την άλλη, αν παίξουν Idioglossia - Her Voices, τα οποία και έχουν προσθέσει στο σετ, θα ναι ακριβώς όπως πρέπει να 'ναι μια PoS συναυλία !

Αυτά είναι νέα! (Αν και νέα θα ήταν να μην ερχόταν Ελλάδα :stuck_out_tongue: ) Στην τελική ας έρχονται και 10 φορές τον χρόνο,live είναι εξαιρετικοί + δεν θα χρειαστεί σε εμάς τους βόρειους να κατεβαίνουμε Αθήνα…!! Μακάρι στο setlist να υπάρχουν Idioglossia,Black Hills και μετά το Rs2… Αν και PoS είναι, κάποια έκπληξη θα μας ετοιμάσουν πάλι :smiley: Στα θετικά βάζω και το ότι θα παίξουν σαν Headl… Καλύτερα να δούμε σε ξεχωριστές ημερομηνίες τους Opeth, με ολόκληρα setlists! Cu there !

ντάξει, ήταν που ήταν σούπερ, με τους Von Hertzen έγινε ακόμα καλύτερο.

Επιτέλους θα τους δω μιας και δεν μπόρεσα να κατέβω αθήνα την τελευταία φορά…

Καλή αρχή για τον συναυλιακό χειμώνα…

νταξει δεν το χανω!!!

και τα αδερφια Von Hertzen!!!αυτα ειναι!!σουπερ ντουπερ πακετο!!!

και αμα ακουσω idioglossia και her voices (με ολο το φιναλε ομως) θα παθω πατατρακ!!!

προστεθηκε λοιπον αλλο ενα εισητηριο pain of salvation στη συλλογη μου… παμε για 4η φορα :slight_smile:

27 ευρω εχει

και Pain Of Salavation και Von Hertzen !!!
κάθε μήνα να έρχεται ο Gildenlow εμένα δεν με χαλάει τρελλός μουσικός , λίγοι τραγουδιστές υπαρχουν σαν κι αυτόν και γραφει και γ@*ω τους στιχους, με full νόημα , τα έχει ολα ο daniel και συμφέρει, χα χα 8O!!! Άντε σε λίγες μέρες βγαίνε και το road salt 2 θα το τσιμπήσω στανταράκι

με τετοια δισκαρα που βγαλανε το περιμενω πως και πως!

Τσίμπησα εισητηριάκι. Πρώτη μου φορά.

Μέσα στην βδομάδα θα το τσιμπήσω και γω… Αν και δεν έχω ακούσει ακόμα το “Road salt two” θα τιμήσω και περιμένω πολύ καλό live…

Παιδιά, έχουμε εικόνα για τα εισιτήρια στο live της Αθήνας? Θα βρω στην είσοδο? Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη μπορέσω να αγοράσω νωρίτερα γιατί μένω Πάτρα.

Εμπειρικα δινω 0% για σολντ αουτ,οποτε ναι θα βρεις απεξω κατα πασα πιθανοτητα :stuck_out_tongue:
Και γω τελευταια στιγμη θα παρω,μπας και δωσει και καμια προσκληση το αγαπημενο σαιτ :roll:
Με το νεο προγραμμα εξεταστικης δινε το απογευμα της μερας της συναυλιας και το πρωι της επομενης αλλα εκει θα μαστε 8)

πηρα και εισητηριο!!
ολα κομπλε!
αντε να ερθουν να θαυμασουμε μπανταρα!

Του σετλίστ:

[SPOILER]Softly She Cries
Diffidentia
Linoleum
1979
To The Shoreline
Conditioned
Drum Solo
Kingdom of Loss
Dea Pecuniae
Of Dust
Fandango
People Passing By
Through The Distance
Ashes
No Way

Encore:
Used
Hallelujah
(Leonard Cohen cover)[/SPOILER]

Δώστε πόνο.:smiley:

που είναι τα idioglossia και her voices μη γαμήσω

Οσον αφορα την συναυλια της Θεσσαλονικης 9και 30 θα ξεκινησει το support η οι Pain of Salvation…?

ε μαλλον το σαπορτ…
δε θελω να σε παρω στο λαιμο μου αλλα συνηθως τα σαπορτ ξεκινανε τετοια ωρα…!

άντε να έρθει το Σάββατο , δεν μπορώ να περιμένω !
το θέμα είναι ποιά απο τα δύο συγκροτήματα θέλω να δω περισσότερο Pain Of Salvation ή Von Hertzen Brothers , τους έχω λιώσει τον τελευταίο καιρό τους Von Hertzen , ειναι κορυφαίοι… οπότε απο νωρίς στο fuzz για να μην χάσω ούτε νότα τους !

Θεσσαλονικη…9:30 το Support…

ακυρωσαν 2 live στην τουρκια χτες και σημερα :-k