Pain Of Salvation - BE (DVD)

Το πήρα σήμερα, αν και το μπάνιζα πολύ καιρό τώρα και έχω εντυπωσιαστεί ολοκληρωτικά.
Περιέχει live (αν και δεν μπορώ να το πω συναυλία, μάλλον προς θεατρική παράσταση ρέπει) ολόκληρο το ΒΕ στο οποίο ο κύριος Gildenlow και η παρέα του δίνουν μαθήματα του πως γίνεται ένα σωστό SHOW, όπως επίσης και ένα live cd που περιέχει την ίδια συναυλία. Το dvd περιέχει επίσης αρκετά extras και υπάρχει κ’ κάποιο κρυμμένο μενού or so, δεν έχω προλάβει να κάτσω να το ψάξω αρκετά πάντως. Όσοι είναι φαν του συγκροτήματος ή τους άρεσε ο δίσκος να τσακιστούν να το αγοράσουν :stuck_out_tongue:

ΥΓ1: Αν σας άρεσε το Iter Impius στον δίσκο, wait till you see this :slight_smile:

ΥΓ2: Μου άφησε την αρνητική αίσθηση ότι ο Gildenlow θέλει να τα κάνει όλα μόνος του… Όσοι το έχετε δεί πείτε μου αν συμφωνείτε…

__Κάποιος που ΕΧΕΙ ήδη το cd,(αλλά δε το έχει ακούσει ακόμα!!), αξίζει να αγοράσει ΚΑΙ το DVD? Το cd που εμπεριέχει το dvd, είναι το ίδιο που υπάρχει και στο “κανονικό” cd, ή είναι μία live εκδοχή αυτού?

Πάααααααρα πολύ ωραίο σετάκι. Θα το αποκτήσω σύντομα φαντάζομαι (μιας και δεν έχω ούτε το BE-cd ακόμα). Πολύ όμορφο από όλες τις απόψεις (πέραν της μουσικής, που… τα ξέρουμε - Σάντοουκάστερ πάλι αδικαιολόγητος :P) , και δε νομίζω πουθενά να φαίνεται ότι ο Γκίλντενλοου προσπαθεί να τραβήξει βλέμματα επάνω του… Στην τελική :

  1. Είναι ο φρόντμαν, και
  2. Εσύ ο ίδιος (Εξεκιούτορ) ανέφερες τους POS ως “ο κύριος Gildenlow και η παρέα του”.

Αγοράστε το πάντως , και πείτε μου πόσο κοστίζει στην Αθήνα, μιας και θα “αργήσω” να ανέβω. Θενξ. Μαγεία και ταξίδια λέμε.

__Mα είπα πως μόλις το ΑΚΟΥΣΩ θα τρέξω να γράψω γι’ αυτό! Δε το άκουσα, αλλά το αγόρασα!! (το βρήκα στα Metropolis μετά απο ΠΟΛΥ καιρό!! Είχαν μόνο ένα κομμάτι και το “τσίμπισα” αμέσως). Τώρα είναι όλη η οικογένεια στο σπίτι, πως ν’ ακούσω το be και να το ευχαριστηθώ; Θέλω να τ’ ακούσω όλο με την μία -όχι αποσπασματικά και στα γρήγορα! :wink:

__Αν κάποιος όμως γνωρίζει την απάντηση για το πρώτο μου ερώτημα, ας μου απαντήσει παρακαλώ!!!