Pain Of Salvation - Ending Themes

Περιεχει 2 DVDs … το πρωτο ειναι documentary το δευτερο με ενα live απο το Amsterdam … 4.30 ωρες η συνολικη του διαρκεια … Το setlist απ το λαιβ με μια πρωτη ματια ειναι παρομοιο ( για να μην πω ολοιδιο ) μ αυτο που ειχαν παιξει στο Gagarin πριν 1.5 - 2 χρονακια ( αν δν κανω λαθος )

ναι αλλα ποτε θα κυκλοφορησει Ευρωπη?Αμερικη κυκλοφορει ηδη.

Απο ενα site βρηκα αυτο …πιστευω να σε καλυπτει … :
InsideOut / SPV NEW RELEASE

  • 27/02/09: Germany
  • 03/03/09: Europe and rest of the world
  • 03/03/09: USA

PAIN OF SALVATION
“On The Two Deaths Of”

εγω το πηρα απο το internet , γι αυτο δεν ξερω για τα δισκοπωλεια καλα…

Να υποθεσω οτι το πηρες πακετο με το Redemption Live in Atlanta dvd, γυρω στα 40 ευρω απο το Amazon;
Και γω προχτες εκανα την παραγγελια, οπου να ναι τα περιμενω :smiley:

Παίδες, εγώ είδα το πακετάκι αυτό με 4 DVD στο Metal Εra με 37 έουρος.
Νομίζω ήταν το Ending Themes.Λέτε να μην είδα καλά;:-k
Ψήθηκα να το αγοράσω όπως και να χει(για την ακρίβεια να το κλέψω:p γιατί δεν παίζουν τόσα λεφτά αυτή την περίοδο)

μπορείτε να μου στείλετε σε pm καποιο Link για torrent του dvd?

το έχω αγοράσει εδώ και μια εβδομάδα περίπου.
πρέπει να πω ότι το packaging είναι καταπληκτικό και η τιμή κάπως αλμυρή.
η δουλειά που έχει γίνει πολύ καλή.
έχει σχεδόν ολόκληρο βιβλίο μέσα.
είδα το documentary που είναι πραγματικά καλό, αποτυπωμένο όπως πρέπει για να δείχνει μια γυμνή αλήθεια και όχι σταριλίκια. αρκετά ενδιαφέρον. επίσης, τα περι περικοπής του setlist έχουν ένα ενδιαφέρον…

σαν audio τα cd έχουν “υπερβολικά” καλό ήχο. Κάτι που βολεύει στις ακροάσεις, αφού ακούγεται πολύ πιο άνετα, όμως αφήνει αμφιβολίες για το πόσο πειραγμένος είναι ο ήχος.

ατάκα του Daniel στη συναυλία του dvd.
όταν τελειώνει το Nightmist ρωτάει αν το κλασσικό αν είναι οκ, ακούγεται ένα yeah και λέει ξανά για πιο δυνατά και αφού φωνάζει το κοινό απαντάει ο Daniel :
“wow, are there Greeks in the audience?
theres’ at least one…”

επίσης, σε στιγμές τόσο στο documentary, όσο και στο ξεκλείδωμα των extras το humor (κυρίως αυτοσαρκασμός) των μελών είναι super.
σε κάποια φάση που αγοράζει πακέτο τα Flying Circus dvd των Monthy Pythons και λέει πως αν βλέπετε το dvd και δεν έχετε δει αυτά, κλείστε το και ψάξτε να δείτε αυτά καλύτερα…

ωραία δουλειά στο σύνολό της.