Pain Of Salvation - Linoleum EP

διερευσε λοιπον

ας βαλει καποιος εξωφυλλο
και τρακλιστ
γιατι σερνεται ο δικος μου υπολογιστης

μια φορα το ακουσα
δεν μπορω να εκφερω γνωμη
μοναχα οτι η διασκευη στους scorpions γαμαει!!!

αντε σιγα-σιγα…:smiley:

Tracklist

01.Linoleum 04:54
02.Mortar Grind 05:51
03.If You Wait 02:50
04.Gone 07:55
05.Bonus Track B 02:28
06.Yellow Raven 05:39

Total Playtime: 29:37

Καμια ιδεα που μπορουμε να το βρουμε;

απο που στο διαολο το παραγγελνουμε δαυτο???

μολις κατεβηκε. αντε να δουμε.

θα το εκτιμουσα αν καποιος μου εστελνε ενα πμ με λινκ:)

google

πολυ καλο και διαφορετικο…το εχω ακουσει πανω απο 30-40 φορες :wink:

Aυτα τα κομματια θα υπαρχουν και στο δισκο???

Πολύ καλή δουλειά…
Για ακόμα μια φορά απίστευτοι!

Μμμ με απογοήτευσε λίγο το Scarsick (χωρίς να είναι ούτε καν μέτριος δίσκος) καθ’ότι είχαν ανεβεί απίστευτα οι προσδοκίες μου με τα 3 απανωτά θαύματα (PE1, Remedy Lane & Be, ειδικά το τελευταίο) αλλά θα κοιτάξω το EP οπωσδήποτε.

Το ύφος πού κινείται περίπου σε σχέση με τους προηγούμενους δίσκους τους;

Πουθενα θα λεγα!!!

εχει 70’s επιρροες

χμ δεν ξερω. τα κομματια μου φανηκαν καλα και αν ολα ειναι στο ιδιο επιπεδο σιγουρα θα ειναι καλυτερο απο scarsick. το if you wait μου θυμισε λιγακι radiohead. κανενα κομαμτι δεν μου φανηκε βαρετο αλλα ουτε και κολλησε κανενα στο repeat. αλλα απο την αλλη ειναι pos, αμα δεν ακουσεις ολοκληρο το αλμπουμ…

…Δεν ξερω το ακουσα καποιες φορες, ωραια δουλεια λιγο η παραγωγη me ξενισε… κατι σαν βρωμικη, λιγο παλια… παλι κατι πεζει μαυτην την θεικη μπαντα…

Τι παίζει ρε παιδιά μ’ αυτό; Δεν υπάρχει πουθενά για προπαραγγελία =/

δεν νομιζω οτι θα ειναι αυτα τα κομματια στο αλμπουμ αλλα και γενικοτερα πιστευω οτι θα ναι και παλι διαφορετικο σε σχεση με το EP.Εμενα το if you wait μου θυμισε Faith No More εποχες Angeldust παντως…

Με μια γρήγορη αναζήτηση το βρήκα μόνο εδώ

αφου στο σαιτ εγραφαν οτι θα βαλουν τα μισα κομματια του δισκου στο ep

δεν νομιζω να ειπαν κατι τετοιο…Ειπαν για να μην χρειαστει να περιμενετε ως το 2010 που θα βγει το αλμπουμ για να ακουσετε νεο υλικο θα κυκλοφορησουμε αυτο το EP.Εξαλλου ποιος ο λογος να αγορασει καποιος το EP αν υπαρχουν τα ιδια κομματια και στο full length?Και το “μισα κομματια” παλι δεν στεκει αφου συνολικα τα 4 νεα ειναι περιπου 20 λεπτα.40 λεπτα δισκο οι POS δεν θα βγαλουν ποτε :lol: