Pain Of Salvation

Μεγάλη Κουβέντα.

2 Likes

One hour η φάση. Δεν με τρέλαναν(παραμένουν καλύτεροι από το 95% της μουσικής βέβαια), αλλά ας ακούσουμε το κομμάτι πρώτα.

Κάτι σαν απομεινάρια από το Scarsick, το Kingdom of Loss του λιντλ κι έτσι.

Το μοναδικό πιο cringy από τους στίχους είναι η συζήτηση κάτω από το status του για να δει πώς θα ονομάσει το κομμάτι :roll_eyes:

Μην βγάλεις πατάτα, σε ικετεύω.

I can’t fucking wait, πρωτη φορα στην ζωη μου περιμενω νεο Pain Of Salvation δισκο μιας και ασχοληθηκα μαζι τους απο το 2017 και επαθα την πλακα μου… Απο τα πιο αναμενομενα αλμπουμ για το 2020. Περιεργος τιτλος το Panther για Pain Of Salvation παντως.

Ψιλοαπαράδεκτος τίτλος, μου φέρνει συνειρμικά πάντα αυτό το εξωφυλλο στο μυαλό

και σε συνδιασμό με τους μέτριους (να το πω ευγενικά) στίχους παραπάνω, δένει πολύ καλά το γλυκό.

Από 1-2 βιντεα βέβαια που είχε ποστάρει στο φουμπου ο Ντάνιελ, προϊδεάζει για “επιστροφή” σε one hour/entropia η φάση - εννοώντας πιο “μεταλ” και τεχνικό.

1 Like

Εγω γουσταρω τιτλο με τα χιλια γιατι μου φερνει στο μυαλο εναν απο τους καλυτερους frotmen και τραγουδιστες που εχουν περασει ποτε απο την μουσικη, και εναν απο τους ελαχιστους που μπορουν να τραγουδησουν Freddie Mercury πολυ παραπανω απο απλα αξιοπρεπως.

Τους στιχους δεν μπορουμε να τους κρινουμε χωρις να ακουσουμε το τραγουδι και την ερμηνεια του Gildenlow. Μπορει να ειναι μια χαρα οπως θα τους εκφραζει στο τραγουδι.

Πρωτη φορα που αναμενω δισκο POS με αρκετα υψηλο ενδιαφερον εδω και 15 χρονια. Μετα απο το Scarsick τους εχασα λιγο.

1 Like

Ποιος είναι αυτούνος?

Ο Πανθερ των Προτομεν (!)

  1. Eternal (1:48)
  2. Holy Ground (4:49)
  3. Like Father Like Son (4:13)
  4. Infected (4:19)
  5. Snow (4:58)
  6. Our Home (3:58)
  7. I Cried Today (4:31)
  8. Chelsea Hotel #2 (3:39)
  9. You Need Not Stay (Away) (2:49)

και δυο παλιοτερα


2 Likes

υπαρχει εκει εξω…ομορφο γενικα…ατμοσφαιρικο και χαλαρο…το προηγουμενα 2 νομιζω οτι ηταν ανωτερα…

επισης καθε φορα που τον ακουω δεν μπορω να μην σκεφτω το ποσο ΙΔΙΑ ειναι η φωνη με του αδερφου του…

2 Likes

πραγματικά κάποια στιγμή έψαξα μήπως τραγουδάει ο Daniel haha

απίστευτη ομοιοτητα

Δεν το άκουσα ακόμα το homebound (τι εξώφυλλο είναι αυτό :neutral_face: ) αλλά το The Rain το βάζω εκεί ψηλά μαζί με TPE/RL/BE και τα It Was Me/ Drizzle είναι τα καλύτερα τραγούδια Pain of Salvation που δεν τραγουδάει ο Daniel (!)

(επίσης το ομώνυμο από το Rust είναι το αδερφάκι του Vocari Dei)

το εξωφυλλο ειναι μια αναμνηση απο την παιδικη του ηλικια οταν η μανα του καπου τον πηγαινε συχνα με αυτο το αυτοκινητο…

2 Likes

αφηνω αυτο εδω…

pos

28/8/2020

4 Likes

Α το εξώφυλλο του νέου Blacksad

Ο τυπος στο εξωφυλλο ειναι η ντροπη καθε ναυτικου επι θαλασσης

1 Like

Εσύ όμως είσαι άνιωθος επιτελεύς εκ του δια θαλασσέως και δεν δύνασαι να κατανοήσεις τους συμβολισμούς που επιφέρει ένα τέτοιο εξώφυλλο.

Δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ αισιόδοξος πάντως, @Storm από πού είναι το εξώφυλλο και η ημερομηνία κυκλοφορίας;

3 Likes

Θα σου πει, οταν θα χασεις τη θεση σου.

Εμφανίστηκε σε ηλεκτρονικο μαγαζί…