Panic! At the Disco

Prosfata akousa to cd twn panic at the disco einai polu kalloi 8a elega alla exw mia aporia ti eidos mousiki einai auth pou paizoun? Wres wres einai pragmatika (panikos sthn disco) eidika se kapoia seimia twn tragoudiwn tous nomiza pws 8a petaxtei o bilias h o gardelhs apo kamia gonia. Tespa, auto pou i8ela na rwthsa einai thn gnwmh sas gia autous.

μεγάλοι βλάκες. τώρα ποικίλουν όσον αφορά το είδος. είναι κυρίως pop punk, alternative rock, dance κλπ

Από τα groups των οποίων το στυλ και τη μουσική γενικά δεν αντέχω με τίποτα όμως αυτοί μου έκατσαν πολύ καλά στο αυτί…

Το album τους A Fever You Can’t Sweat Out έχει πολύ ενέργεια και κανά 2-3 χιτάκια με προσωπικό κόλλημα το But It’s Better If You Do.

Τίτλοι σιδηρόδρομοι και γενικά ένα σωρό στίχοι που δεν βγάζουν και τρελό νόημα. Και όντως αυτό που παίζουν είναι αρκετά μπασταρδεμένο. Pop, rock, alternative, punk γενικά μια περίεργη μίξη.

Δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι κιόλας, αλλά αραιά και που θα ακούσω ευχάριστα κάποια από τα κομμάτια τους…

oi panic!at the disco δεν ειναι emo(η ντρόπη της πάνκ-quoting a friend)…? εμένα πάντως όλη αυτή η μουσική δεν μου λέει τίποτα…έχω ακούσει το A Fever You Can’t Sweat Out και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα… αυτά…

apla Gtp!

pragmatika gtp!teleiws omws…dn m prokalei ekpliksi pou akus panic at the disco edw akous autus tous arxi - florous pou exeis stin foto s…

Ρε παιδιά ήμαρτον!! Δεν είμαστε στο foroum της εθνικής λυρικής σκηνής ούτε στο διεθνές συνέδριο μουσικολογίας!

Μην βάζετε τόσο μουσικά τεκμηριωμένες απαντήσεις και με τόσους επιστημονικούς όρους γιατί εμείς οι απλοί θνητοί δεν σας καταλαβαίνουμε!!! Προσπαθήστε να το αναλύσετε με απλά λόγια για να γίνεστε κατανοητοί στην ευρεία μάζα!

Κι επίσης ας θυμηθούμε ότι δε χρεώνουμε τις λέξεις εδώ για να τις κόβετε όλες, λες και γράφετε sms :p.

Επίσης rock, είχες μπει στο thread των my chemical romance μόνο και μόνο για να μας γράψεις ότι παίζουν μαλακίες επειδή δεν σου αρέσουν!!
Τώρα μπαίνεις στο thread των panic να γράψεις ακριβώς το ίδιο??

Πήγαινε στο “βαριέμαι, πείτε ότι σας κατέβει” και γράψε αντιπαθώ όλες τις emo μαλακίες, να γλυτώσεις από τον χρόνο ρε παιδί μου… Θα είσαι απόλυτα κατανοητός έτσι και θα ξεμπερδέψεις μια και καλή!:stuck_out_tongue:

ο τυπος ζητησε να πουμε την αποψη μας για το συγκροτημα…ε την ειπα…εχεισ προβλημα???σιγα μην καθομαι να κανω αναλυσει για τον καθε αχρηστο που περνει δυο κιθαρεσ ,βαραει δυο συγχορδιες γραφει στιχουσ που στην πρωτη δημοτικου θα γραφα καλυτερουσ…καλα για τωρα δεν το συζυταω…

Ωραία αν είναι έτσι θα κάνουμε όλοι post τύπου

-Είναι θεοί
-Είναι άχρηστοι
-Είναι gtp
-Είναι άμπαλοι
-Τι λέτε ρε εσείς, αυτοί είναι το καλύτερο συγκρότημα του κόσμου

κτλ…

Μα το είπες και μόνος σου, θέλει την άποψή μας… Αυτή η άποψη μπορεί να είναι τεκμηριωμένη ή όχι… Αν δεν είναι, όπως κάνεις εσύ, τόσο το χειρότερο για σένα…
¶λλο να σου αρέσει το emo και να μην σου αρέσουν οι panic, και άλλο να μην σου αρέσει καθόλου το emo και από πάνω να κάνεις κριτική για το κάθε συγκρότημα ξεχωριστά… Είναι σαν να βάλω σε έναν σκυλά να ακούσει black sabbath… Gtp θα μου πει ότι είναι, αλλά η γνώμη του δεν μετράει γιατί δεν ακούει αυτό το είδος…

Den symfwnw apolytws!Mporei se ayto pou les hte einai kalo hte einai kako na mhn exeis apolyto dikio giati den exeis asxolh8ei me ayth thn skhnh alla mporeis na ekfereis gnwmh exwntas akousei kommatia apo ayto to styl!
mporei na egrapsa apla “gtp” alla pio poly to egrapsa gia plaka kai apla ayta pou exw akousei den mou aresoun!twra to na phgainw se sygrothmata pou den exw akousei kai apla epeidh kserw oti paizoun emo h otidhpote allo kai na lew einai axrhstoi kai bskrapes ayto einai mlkia!

τα post μου δεν πήγαιναν για σένα… φαινόταν ότι το έγραφες για πλάκα, don’t worry:)

Εντάξει ακούγονται,αλλά δεν είναι για πολλά πολλά…:-k

Για όποιον τον ενδιαφέρει και μια και υπάρχει ήδη το τόπικ:

http://www.mixtape.gr/t.asp?sub=1&sec=1&uid=2719