Pantera

βασικά εμένα μου κάνουν για γκρουβάτο κάντρι ψιλοπρογκρέσιβ μέταλ.Το προγκρέσιβ ίσως ακούγεται γελοίο ότι είναι οι παντέρα αλλά στο γκρέητ σάουδερν αρκετά κομμάτια μου το βγάζουν αυτό.Μην κάνετε χαχαχα:p

To μεγαλειο των Pantera ξεδιπλωθηκε απο το cowboys και μετά…απλά πραγματα…πριν ηταν ενα γκρουπακι της σειράς…μετα εδειξαν τον δρομο…

maζι σου!!!μετα αρχισαν τα μαγικα!!!

καλα ε το cowboys ειναι μια φοβερη δισκαρα.Πιστευω οτι καθε μεταλας πρεπει να εχει αυτο το δισκο.Αλλα εμενα μ αρεσαν οι pantera απο το power metal και μετα

Ποια κομμάτια?

το 10’ς,το The underground in america.αυτά τα δύο νομίζω κυρίως λόγο του πόσο διαφορετικά ακούγονται από τα άλλα κλασσικά μέταλ κομμάτια και στην δομή τους

μπορειτε να μου πειτε καποια καλα τους κομματια για να αρχισω να ακουω?

Cemetery Gates
Domination
Cowboys From Hell
A New Level
This Love
Mouth For War
Walk
Fucking Hostile
Hollow
I’m Broken
Five Minutes Alone
Becoming
25 Years
Drag The Waters
Floods

και πολλα αλλα

ευχαριστω πολυ

Γιατι ν’ακουσεις σκορπια κομματια,κατεβασε αλμπουμ.

Γιαννη το 10’s δεν δεχομαι να συμπεριλαμβανεται στα “πολλα αλλα” :Ρ

Ακουγα πριν απο 3-4 μερες το Cowboys… (album) και ξαναθυμηθηκα ποσο τα σπανε. Παρανοια, θυμος, επιθετικοτητα, οργη και ορμη. Τουλαχιστον αυτα τα συναισθηματα τα βγαζουν με τον τονο.

καθομασταν στο Ρεζιν προχθες με ενα φιλαρακι και πιασαμε κουβεντα για τους βλαχους…αν και τους ακολουθουσα απο τουλαχιστον το Βαλγκαρ και μετα…το αγαπημενο μου ειναι το τρεντκιλ!
μου αρεσουν ολα τους,ακομη και το Παουερ μεταλ απλα κατι μου κανει παραπανω “κλικ” στο προτελευταιο τους.
πιο ωμο,σαφως πιο ευθυ, καφρικο οσο δεν παει…και οταν ξεδινουν και επανερχονται στα γνωστα τους συνθετικα γουστα, το γκρουβ σε παιρνει και σε σηκωνει!:lol:

παουερ μεταλ…ΕΠΟΣ!!!..πραουντ του μπι λαουντ

και οχι μονο!:stuck_out_tongue:
“Hard Ride” ftw!

και το “come on eyes” απο το “I am the night”

επισης, ΔΕΝ μπορει κανεις να τους πει κανεις “μια απλη μπαντα” ακομη και οταν μιλα για τα 4 πρωτα τους…
ΦΑΙΝΟΤΑΝ οτι κατι ιδιαιτερο επαιζε!
απλα ηταν ποζεραδες!

Έχει κανείς το κομμάτι των Pantera από την ταινία Dracula 2000?Δεν μπορώ να το βρω με τπτ…

Να βρεις σε κανα torrent το soundtrack προσπαθησες ?

Είχα ψάξει πριν καιρό και τπτ.Kαι είναι κομματάρα ρε γαμώ!

Πήγαινε www.filestube.com και βάλε στο search “Avoid the Light”. :wink:

επισης, τα The Badge,I can’t hide,Where you come from…τα σπανε!:slight_smile:

Επιεικώς!