Pantera

Επιστρέφουν οι Pantera

https://rockoverdose.gr/phil-anselmo-rex-brown-pantera-το-2023/

αυτή είναι η γοητεία του μπρε, they don’t make them like this anymore (γραφικός mode on)

διαφωνώ. Είναι απόλυτα dated, απλά με τον ήχο που έχουμε μάθει να αντιμετωπίζουμε ως μοντέρνο έως και σήμερα

Έχουμε πει ποιο είναι το καλύτερο :stuck_out_tongue:

1 Like

ΞΕΦΤΙΛΙΚΙΑ. Ελπίζω στο ότι δε θα το κάνουν.

Διαφορετικά, ή δεν ξέρουν ΠΟΥ έπαιζαν και ΓΙΑΤΙ έγιναν μεγάλοι οι Pantera ή δε σέβονται απολύτως τίποτα και θεωρώ ότι θα έρθουν αντιμέτωποι με τεράστια κατακραυγή. Και τις πιθανές μελλοντικές δικαιολογίες-παπαρολογίες περί “paying respect to Dime & Vinnie” προσωπικά τις χέζω από πάνω μέχρι κάτω. ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ικανός να αναπαράξει το παίξιμο ούτε του Dime (αν είναι ποτέ δυνατόν), ούτε του Vinnie Paul (ούτε αυτό είναι δυνατό). Πόσω μάλλον να τους αντικαταστήσει.

4 Likes

Δεν λες πάλι καλά που περίμεναν και 4 χρόνια

ο Ανσελμο μετά τον θάνατο του Βινι παίζει αποκλειστικά τραγούδια των Pantera . Ας παραμείνει έτσι κι ας αφήσει το όνομα

1 Like

Προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τις διαθέσεις και τις επιλογές της μπάντας του Ανσέλμο. Οι Pantera όμως, πρώτον δεν ήταν η μπάντα του Ανσέλμο - ήταν η μπάντα 4 πολύ συγκεκριμένων ανθρώπων, άρα ΚΑΙ του Ανσέλμο, δεύτερον όταν ο Ανσέλμο επιλέγει να παίζει Pantera με τη μπάντα του - καλά κάνει και το επιλέγει - αλλά φαίνεται η διαφορά των μεν και των δε, τρίτον μπορεί να κάνει reunion των υπόλοιπων 10 συγκροτημάτων που ήταν ηγέτης, δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανασχηματίσει μια μπάντα της οποίας τα 2 μέλη (και για ΠΟΙΑ ΜΕΛΗ λέμε τώρα) είναι στο χώμα. Θεωρώ παρόλαυτά ότι δε θα πραγματοποιηθεί αυτή η κίνηση.

3 Likes

Συμφωνώ σε όλα . Δεν εννοούσα ότι εγώ έχω πρόβλημα που παίζει τα τραγούδια των Pantera . Ίσα ίσα χαίρομαι που παίζονται λαηβ δεν θέλω να χάνονται στη λήθη …

Πιο πολύ ήθελα να τονίσω ότι δεν αλλάζει κάτι ουσιαστικό, αυτό κάνει και τώρα οπότε δεν θα μου αρέσει να χρησιμοποιηθεί το όνομα . Μπορεί πολύ απλά να έχει τον Ρεξ μαζί του

Και ακόμα καλύτερα να ασχοληθεί με Down

Είναι επίσημο απ’ ότι φαίνεται.

Πολύ καλή σκέψη να πάρουν για αντικαταστάτες έναν κιθαρίστα που δεν έχει καν τρέμολο στην κιθάρα του και έναν drummer που δε μπορεί καν να γκρουβάρει. Το βασικότερο είναι ότι ήταν φίλοι των αποθανόντων.

Δεν είναι ότι θέλω να μειώσω τη μουσική αξία των Zakk Wylde και Charlie Benante, ο καθένας έχει αποδείξει την αξία του με τα δικά του σχήματα - και είναι όντως κορυφαίοι στον τομέα τους, αλλά κάποιοι άνθρωποι είναι αναντικατάστατοι, πώς να το κάνουμε τώρα. Οι Dimebag και Vinnie Paul είτε ως μέλη της συγκεκριμένης μπάντας, είτε ως παίχτες από μόνοι τους, ήταν ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ. Όσο καλοί και να είναι οι δύο επιλαχόντες ως μονάδες, δε μπορούν να καλύψουν το κενό που αφήσαν πίσω τους τα αδέρφια ούτε στον ελάχιστο δυνατό βαθμό.

Όλα για το μαρούλι. Αηδιάζω.
Ελπίζω στο τέλος να μην είναι υπό την ονομασία “Pantera” το tour.

3 Likes

Αυτό!!

“Ελπίζω στο τέλος να μην είναι υπό την ονομασία “Pantera” το tour”

1 Like

Αν ακουστεί αυτός ο ύμνος, τα παραβλέπω όλα:

2 Likes

Οτι καλυτερο για tribute tour , μακαρι και απο δω

Η πρώτη Pantera συναυλία μετά από 20 χρόνια.

2 Likes

μετα απο 20 χρονια live και αυτο που βλεπω στο κοινο με τα κινητα ειναι ειναι θλιβερο… Ουτε κουνιούνται για να βγει “σωστα” το video…

6 Likes

Χρόνια πολλά στον Phil Anselmo :birthday:

Ας κατουρήσει λίγο ο λευκός γαμιάς

2 Likes