Papa Roach

Δυνατές κιθάρες,κολλητικές μελωδίες,reffrain που τα σιγοτραγουδάς στον δρόμο…Αυτοί είναι οι Papa Roach…Eνα από τα καλύτερα Αμερικάνικα συγκροτήματα του rock σήμερα…Personal Favourites τα Infest,Getting Away with murder και Paramour sessions (albums)

punk δε θεωρουνται δαυτοι; συμπαθητικη μπαντα, ωραια τα λες. βεβαια παραεχουν “αμερικανια” αλλα δεν πειραζει :stuck_out_tongue:
δικα μου αγαπημενα getting away with murder, last resort (τραγουδια!)

γαμώ τιην πίστη μου, αφου δε ξέρεις τι είναι πανκ. Μην το πετάς έτσι και με σατανίζεις γιατί θα φας σφαλιάρες. Άντε γκρεμοτσακίσου από δω. (ΝΑΥΤΙΑ)

Αντε τη μπαναγκολα σας μεσα εδω μεσα ναουμ δηλαδη αντε ε.Στο Ζαλογγο τωρα μη φατε κλωτσιδια.Αμορφωτοι.

Καλή μπάντα.Λίγο φλωράκια αλλά ντάξ.Ωραίο το τελευταίο τους,και ειδικά τα Forever,Fire:)

εχω ακουσει μονο το πρωτο
μαρεσουν πολυ τα 2 γνωστα του κομματια
last resort και between angels and insects
ιδιαιτερα το δευτερο γαμει

αλλα απο τα υπολοιπα εχω δει μονο τα βιντεοκλιπς τους και δεν τρελαθηκα

Συμπαθητική μπάντα με κάποιες κομματάρες,αλλά συνολικά όσο περνάει ο καιρός τόσο χειρότεροι γίνονται κατ’ εμέ.Δεν ξέρω αν φταίει το ότι έχουν ελαφρύνει σχετικά τον ήχο τους,αλλά μου ακούγονται πολύ γλυκανάλατοι τώρα πια.

Αυτοψεκάσου…

On topic…Φυσικά και δεν παίζουν punk…(Aκους Lady?:stuck_out_tongue: )…Είναι κλασικo Aμερικάνικο alternative rock συγκρότημα με λίγες metal αναφορές…

γαμώ τιην πίστη μου, αφου δε ξέρεις τι είναι πανκ. Μην το πετάς έτσι και με σατανίζεις γιατί θα φας σφαλιάρες. Άντε γκρεμοτσακίσου από δω. (ΝΑΥΤΙΑ)

On topic…Φυσικά και δεν παίζουν punk…(Aκους Lady? )…Είναι κλασικo Aμερικάνικο alternative rock συγκρότημα με λίγες metal αναφορές…

ευχαριστω davidian…:wink:

Ένα αγαπημένο συγκρότημα με δισκάρες όπως “Getting Away With Murder”, “Infest” και “The Paramour Sessions”. Τραγούδια που θες ν’ ακούς ξανά και ξανά. Ενδιαφέρουσα φωνή ο Jacoby.
Αγαπημένα κομμάτια τα: Not Listening, Time is Running Out, Forever, Last Resort, Getting Away With Murder, Sometimes, No More Secrets …

Άκουγα στο γυμνάσιο… :stuck_out_tongue:
Αλλά ακούω ακόμα πότε πότε κανα χιτάκι, μου φαίνεται θα ξεθάψω τα cd τους αύριο!

Ωωωωω! Το Αλοε μεγαλωσε και δεν ακουει φλωριες πια! Rotting Christ πλεον! :stuck_out_tongue:

Πολύ καλή μπάντα. Προτιμώ το infest γενικά και πιστεύω πως ξεκίνησαν με βάση το Nu Metal. Η Maiden-ια του Last Resort τα σπάει. Καλό μου φάνηκε και το δεύτερο (hatelovetragedy - εξωφυλάρα). Αλλά μετά τους ψιλοέχασα.

…Και μετά λέμε emo τους funeral for a friend ,ΟΥΣΤ!Ωραιοι οι P.R.:stuck_out_tongue:

[QUOTE=Vic Vega;238845] Η Maiden-ια του Last Resort τα σπάει.[/ QUOTE]

Θυμίζει infinite dreams όλως τυχαίως…

[QUOTE=Vic Vega;238845] Η Maiden-ια του Last Resort τα σπάει.[/ QUOTE]

Θυμίζει infinite dreams όλως τυχαίως…

Το απόλυτο καλοκαιρινό κομμάτι είναι το last resort…Τέλος…

το lovehatetragedy το ειχα λιωσει τοτε το 2002, πολυ καλος δισκος! Μετα τους εχασα…

τα 2 πρωτα τους ειναι δισκαρες και μου ειχαν τιναξει τα μυαλα οταν τα ακουσα,το getting away with murder παλι δεν μου αρεσε και τοσο αλλα οπως και να χει μου ειναι συμπαθεις