Paradise Lost, Θεσσαλονικη 9/12/23

Καλά να περάσετε παιδιά, δεν μπορώ να πω ότι δεν ζηλεύω…

2 Likes


7 Likes

Καλημέρα παίδες !
Πως ήταν ;
Την πάλεψε ο Νικόλας ;

Εκεί που καθόμουν, μπροστά δεύτερη σειρά από το κάγκελο και αριστερά , ο Νick με το ζόρι ακουγόταν. Ο ήχος όμως της μπάντας και ειδικά του Greg που τον είχα μπροστά μου στα τρία μέτρα ήταν πολύ καλός από την αρχή. Μόνο στο Christendom με τα ηχογραφημένα γυναικεία φωνητικά χάλασε. Στο encore το κοινό ζεστάθηκε για τα καλά ( Στο Sweetness προσωπικά έχασα τα μυαλά μου) αλλά δυστυχώς το live έφτασε στο τέλος του μετά από μια ώρα και δέκα λεπτά. Ο κόσμος διψούσε και για άλλο. Αν φωνάξετε και εσείς στην Αθήνα για το Αs I die , θα πάρετε τα παπάρια του Νick , ο τύπος δεν είναι ότι δεν θέλει αλλά μάλλον δεν μπορεί να δώσει παραπάνω. Για merch δεν ξέρω , δεν ασχολήθηκα.

3 Likes

Οκ κατάλαβα…
Τώρα τα γνωστά ζητήματα…
Σε λίγες ώρες θα έχω ιδία άποψη

1 Like

Υπάρχει ολόκληρο το λάηβ στο γιουτούμπ

νορμαλ ακούγεται ο Νικ (το λίγο που άκουσα)

θεοι,απλα!
ο νικος εξαιρετικος, απεδωσε πολυ πανω απο τις προσδοκιες μου!
ο greg απο αλλο πλανητη.
περιπου οπως ειπε και ο φιλος απο πανω για τον ηχο.
εγω που ημουν ηχοληπτη, τα ακουγα ολα πολυ καλα εκτος Christendom,οπως αναφερθηκε.
φωτισμος ιδανικος, merch δεν ειχαν καν (ρωτησα υπεύθυνο).

μικρη η διαρκεια,αλλα αν μπορουν τοσο,ας παιζουν τοσο.
θα μου μεινει ομορφα στο μυαλο.
καλα να περασετε στην αθηνα!

υγ: προτιμουσα διαφορετικα πραγματα στο encore.

2 Likes

Διαφωνώ, το encore κατ’εμέ είναι απλά άψογο (άντε να εβαζα αντί το pity το last time)

τι παίξανε στο encore?

1 Like

Εννοείται ότι δεν θα άγγιζα το Pity αλλά θα πετούσα με χαρά έξω το No Hope για να βάλω κάτι άλλο. Δλδ, λάηβ των Lost χωρίς το As I Die μου φαίνεται τόσο παράταιρο…

2 Likes

Pity, say just words, erased & as I die θα ήθελα

Στο συγκεκριμένο λάηβ θα ήθελα να αφήσω απ’ έξω κομμάτια της πιο ηλεκτρονικής τους εποχής.

1 Like

Λογικά και οι ίδιοι!

1 Like

Οι ώρες αυτές ισχύουν και για σήμερα;

Έτσι λέει ο διοργανωτής

1 Like

Απο χθες, Θεσσαλονικη.
Οτι ακριβως περιμεναμε απο Lost. Σχετικά μικρή διάρκεια και “διεκπεραιωτικη” εμφάνιση. :laughing:
Καθομουν κεντρο, ακριβως μπροστα απο κονσολα. Ο ηχος δεν μου αρεσε , δεν ηταν καλος και για τον χωρο που ξέρω. Καποιες φορές ο Νικ ειτε δεν τραγουδουσε ή δεν ακουγόταν …
Ο Aaaron ειδικά, αλλα και ο Greg , δείχναν ενεργητικοί οπως πάντα, o Nik στην κοσμάρα του, χα χα χα
Το Principal ηταν φουλ (1500 περιπου) αλλά δεν μπορω να πω οτι υπηρχε και τρελή πορωση , ουτε και μπροστά . Περιεργο και για Σαλόνικα…
Το αναμενόμενο setlist, δεν χαρίζουν ουτε δραχμή παραπάνω στο κοινό…
Δεν πειραζει, αρρωστάκια Lost ειμαστε, δεν το μετανιωσαμε , ολα καλά και για 7η φορά που τους βλέπω :wink:

4 Likes

Α ρε μπαντάρα! Ένα πρώτο ψύχραιμο σχόλιο.

2 Likes

σε αλλο λαιβ ημουν ρε παιδια;
πολυ ικανοποιητικός ηχος και ημασταν περιπου στην ιδια θεση!
κανα δυο μικροφωνισμοι,οκ, ζωντανη μουσικη ειναι!
μηπως εχει να κανει με γουστα κι αυτο τελικα;