Paradise Lost - περιοδεία για το νέο album

Η περιοδεία για το νέο τους αριστούργημα ξεκίνησε χτες και απ’ότι έμαθα έπαιξαν 9 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ALBUM!!! NAI, ΕΝΝΙΑ, 9!!! 8O :twisted: Άραγε θα περάσουν και απο’δω; Και αν περάσουν τι θα κάνουμε εμείς οι Κρητικοί; :stuck_out_tongue:

Τα κομμάτια που δεν παίξανε ήταν Laws Of Cause, Shine και Over The Madness. Όλα τ’άλλα τα παίξανε!

Πάντως έπρεπε να παίξουν το Over The Madness, γιατί δεν το’παιξαν άραγε; Και ο Nick θεωρεί το Shine από τα καλύτερα του αλλά δεν το’παιξαν… Τέσπα… :slight_smile:

poo pooooo ferte tous stin kypro!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Και εγώ θέλω να ξανάρθουν, αλλά δεν έπαιξαν στην Ελλάδα, φέτος?? Ή κάνω λάθος? Δεν νομίζω να έρθουν μέσα σε ένα χρόνο δυο φορές. Λίγο impossible… :roll:

Καλά αυτοί κάθε 6 μήνες εδώ θα’ναι?? Τέσπα, δε με χαλάει κιόλας! (Μιας που δεν τους έχω δει! Όχι τίποτα άλλο, ο Mr.Holmes αξίζει τα μάλα ως θέαμα!) Είδωμεν…

Εννοείτε οτι θα ξαναπάμε!

SETLIST από συναυλία 29 Απριλίου :twisted:

  1. Don’t Belong
  2. Grey
  3. True Belief
  4. Erased
  5. Redshift
  6. Mystify
  7. So Much Is Lost
  8. Symbol Of Life
  9. Accept The Pain
  10. No Celebration
  11. All You Leave Behind
  12. As I Die
  13. Shine
  14. Shadowkings
  15. Close Your Eyes
  16. One Second

  1. Forever After
  2. Over The Madness
  3. Say Just Words
  4. The Last Time

ΓΑΜΑΤΟ setlist αλλά τίποτα από Believe In Nothing και όχι Forever Failure/Embers Fire :frowning: Τέσπα, καραλέει που παίζουνε 9 ολόκληρα κομμάτια από το νέο αριστούργημα! 8) Εγώ περίμενα ότι θα’παιζαν 2-3 μόνο… :stuck_out_tongue:

Over the Madness.

Mαμιούνται, το καλύτερο δεν παίζουν…

Sorry λάθος… το παίζουν…

Δεν μαμιούνται…

Mαμιούνται, το καλύτερο δεν παίζουν…

Sorry λάθος… το παίζουν…

Δεν μαμιούνται…[/quote]

Βασικά στην 1η συναυλία δεν το έπαιξαν αλλά το έπαιξαν στη 2η και συμπεραίνουμε πως θα το παίζουν κάποιες φορές αλλά όχι πάντα :stuck_out_tongue:

Βασικά πέρα από το γαμάτο setlist περιοδεύουν παρέα με τους θεούς orhaned land, πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να ρθουν από τα μέρη μας ξανά.
Μοναδική ένσταση : Μόνο 1 κομμάτι από το Icon??? :evil: